Užitočný

Spite dobre: ​​ako sa orientovať v posteli?

Spite dobre: ​​ako sa orientovať v posteli?

Zhrnutie:

  • 1. Keď položíte posteľ, idete spať
  • 2. Orientácia postele Feng Shui
  • 3. Posteľ v spálni, otázka priestoru
  • 4. Posteľ a steny vašej spálne
  • 5. Výzdoba spálne Feng Shui

Keď ležíme na posteli, ideme spať

Určite ste počuli výraz „Keď si robíte posteľ, chodíte spať“, ktorú rodičia často opakujú, aby povzbudili svoje deti, aby si robili posteľ. Tento výraz nie je zbytočný a všimnete si, že keď príde večer, naozaj spíme lepšie, ideme spať v dobre vyrobenej posteli. Dovoľte nám však prispôsobiť sa a zmeniť ho. Výraz „keď položíte posteľ, idete spať“ je rovnako pravdivý! Pretože umiestnenie a orientácia jeho postele v miestnosti bude odrážať kvalitu našich budúcich nocí.

Ale ako orientujete svoju posteľ v spálni a ako ju zariadite, aby ste mali dobrý nočný spánok?

Z tohto dôvodu nám môže Feng Shui pomôcť. Je to predná čínska veda o cirkulácii životne dôležitej energie (qi) optimálnym spôsobom, aby prilákala pokoj a hojnosť. Dnes vás pozývame, aby ste objavili hlavné princípy Feng Shui a uviedli ich do praxe, aby ste zariadili svoju spálňu. Umožnením voľného toku energie vyháňate problémy so spánkom a podporujete pokojný spánok a upokojujúcu atmosféru.

Posteľ a steny vašej spálneDobre umiestnená posteľ je zárukou pokojnej noci  

Estetický aspekt miestnosti nie je jediným prvkom, ktorý treba zohľadniť pri zariaďovaní tejto miestnosti. Ak chcete v tomto priestore pokojne spať, je potrebné zohľadniť niekoľko parametrov týkajúcich sa usporiadania a celkovej atmosféry, najmä úzky, ale jemný vzťah medzi vašou posteľou a stenami vašej izby. Táto miestnosť by vám mala priniesť pohodlie a bezpečnosť.

Z tohto dôvodu sa odporúča, aby ste čelnú plochu vždy položili iba na stenu a iba na stenu. Vo Feng Shui symbolizuje hora. Neumiestňujte bok postele k inej stene. Inými slovami v uhle. To by spôsobilo pocit zovretia a nepríjemného pocitu uviaznutia a neschopnosti voľne sa pohybovať z postele a do postele.

Z tohto dôvodu vám odporúčame vyčistiť strany postele. Vyhnite sa čo najväčšiemu obmedzovaniu priestoru, ktorý vás tam vedie, musíte upchať okraje svojho spánku. Pri navrhovaní interiéru sa vo všeobecnosti odporúča ponechať najmenej 60 cm priestoru, aby sa umožnil dobrý obeh okolo postele. Pre tých z vás, ktorí žijú v byte, je vhodné vyhnúť sa umiestneniu postele nad sporák svojho suseda alebo k stene, za ktorou je kúpeľňa alebo toaleta.

Vo Feng Shui voda tečúca v miestnosti vedie k strate energie. Všetko, čomu sa chcete vyhnúť!

Orientácia postele Feng ShuiPostavte hlavu postele na sever, aby dobre spala  

Vezmite kompas a postavte sa, kde je hlava vašej postele alebo kde by bola. Ako sa orientujete? Podľa zásad Feng Shui by orientácia našej postele vo vesmíre ovplyvnila náš spánok. Číňania, stúpenci harmónie a rovnováhy v mieste ich života sú skutočne presvedčení, že spánok s hlavami na severe by prijal dobré vlny a podporil pokojný spánok. Sever by vám teda umožnil vychutnať si hlboký a prospešný spánok, zatiaľ čo posteľ orientovaná na východ by priniesla viac energie a mala by vám pomôcť vstať ráno. Ak nie ste úplne obmedzení, dôrazne sa odporúča neumiestňovať posteľ iným smerom, čo by bolo zdrojom problémov so spánkom.

Feng Shui sa tiež zameriava na vyváženie jinových energií, podporu prepúšťania a jangových energií špecifických pre činnosť. V tomto zmysle je vhodné mať drevenú čelenku, jinový materiál, ktorý nám prinesie pokoj a bezpečnosť pred spaním. Železné postele a elektrické postele sa môžu naopak ukázať ako škodlivé pre harmóniu v páre a pre ich spánok. Preto dávajte prednosť drevenej posteli a posteľnej bielizni z prírodného materiálu, ako je hodváb, ľan alebo bavlna.

Posteľ v spálni, otázka priestoruOrientácia vašej postele je dôležitá pre váš spánok  

Či už máte mikroskopickú spálňu alebo spálňu kráľa, pozícia vašej postele je nevyhnutná. Niekedy určité priestorové obmedzenia bránia tomu, aby bolo umiestnené ideálnym spôsobom, a podľahnete pokušeniu „kde sa zmestí“. Inokedy je miestnosť taká veľká, že ste v pokušení originality a umiestnite svoju posteľ kamkoľvek budete chcieť. Dôrazne vám však odporúčame venovať pozornosť pojmom vesmír.

Vaša posteľ musí byť v miestnosti s jedným alebo viacerými oknami; za každú cenu sa však vyvarujte umiestnenia čela pod akýkoľvek otvor. Rovnakým spôsobom je potrebné zabrániť tomu, aby sa vaše lôžko nachádzalo v bezprostrednej blízkosti hraničného priechodu. Spáč, ktorý je už v posteli, musí mať možnosť vidieť, kto vstupuje do miestnosti, a musí mať tiež okno vo svojom zornom poli. V ideálnom prípade, aj keď je to len zriedka možné, by čiara spájajúca predné dvere a okno nemala prechádzať cez posteľ, aby sa predišlo problémom so spánkom. nohy od postele smerom k predným dverám, vaša energia utiekla.

Pre veľké priestory, žiadna posteľ uprostred miestnosti, aby ste sa vyhli pocitu ako v prevrhnutej lodi!

Výzdoba spálne Feng Shui

Čo je dekorácia Feng Shui? Uisťujeme vás, že nie je potrebné transformovať spálne do kláštornej spálne! Na prispôsobenie vašej súčasnej dekorácie zásadám Feng Shui bude potrebných iba niekoľko jednoduchých zmien.

V miestnosti Feng Shui sa treba vyhnúť piatim veciam:

  • zrkadlá,
  • porucha,
  • kovové materiály a sklo,
  • pruhované vzory
  • všetky modré obrazovky.

Vyhoďte zo svojej izby aj všetko, čo vám pripomína váš profesionálny alebo študijný život. Je to kúsok intimity a jemnosti, dva prídavné mená, ktoré sú ťažko kompatibilné s účtovnou knihou alebo pracovným súborom!

Naopak, uprednostňujú prírodné materiály, mäkké a tlmené farby, ako sú béžové, verdigrisové, sivé alebo sivobiele, kľučky okrúhlych dverí a zaoblené tvary všeobecne. V tejto myšlienke si vyberte rastliny s okrúhlymi listami skôr korenené rastliny ako kaktusy a starajte sa o svoje zdravie.

Vyberte si čerstvé kvety pred sušenými kvetmi a obrázkami a fotografiami vyvolávajúcimi zmysel a vyrovnanosť namiesto negatívnych pocitov, ako je hnev, osamelosť a smútok.

Nakoniec, a to je tiež veľmi dôležité pre vaše zdravie: nezabudnite vetrať svoju spálňu najmenej 20 minút denne, dokonca aj v zime!

Teraz máte všetky karty v ruke, aby ste transformovali svoju spálňu do skutočného raja mieru úplne venovaného vašej pohody a za veľmi malý rozpočet, takže nečakajte!

Video: 04 Dobrý tip v nábytku - jak vybrat správný rozměr postele - čtvrtý díl (Smieť 2020).