+
Tipy

Pred / po: rekonštrukcia bytu milovníka kníh

Pred / po: rekonštrukcia bytu milovníka kníh

Majiteľ tohto bytu zo 70. rokov, ktorý sa nachádza v 20. obvode Paríža, Place de la Réunion, poveril rekonštrukciou jeho bytu návrhár interiérov Jean-Pierre Fuda. Cieľ: takmer úplné prerozdelenie miestností, aby sa využilo svetlo počas dňa a pokojný dvor v noci. Majiteľ rád knihy dal architektovi carte blanche, aby ho prekvapil. Predná plocha: kuchyňa 5,6m², spálňa 12,6m², obývačka 18,6m². Plocha po: spálňa 10,2m² (s šatňou), obývačka / kuchyňa 25,8m². Rozpočet: 70 000 EUR vrátane všetkých poplatkov. Agentúra: Jean-Pierre Fuda.

Predtým, zle distribuovaný a tmavý byt

Tento pomerne nový byt si napriek tomu vyžadoval modernú rekonštrukciu. Prvým veľkým projektom bolo distribuovať kúsky a funkcie každého z nich. Kuchyňa, ktorá mala výhľad na nádvorie, bola presunutá do spálne na ulici a naopak. Zbohom potom malá kuchyňa, polootvorená a veľmi tmavá a malá miestnosť sa kúpala vo svetle, ale príliš hlučná na to, aby dobre spala. Dobrý deň, krásna kuchyňa s obývacím priestorom a obývacia izba a spálňa, tichá, s novou šatňou!

PREDMETOM: svetlá, ale hlučná spálňa vytvorí skvelú obývaciu izbu!

Otvorená kuchyňa, ktorá dáva duchu podkrovia

Aby sa uľahčilo nové usporiadanie, bolo rozhodnuté dať bytu podkrovie ducha. Prvý krok:otvoriť kuchyňu na obytný priestor porazením väčšiny priečok. Preto teraz na miesto, ktoré oddeľuje starú spálňu od obývacej izby, teraz sedí pekná pohovka. Na strane vybavenia zdôrazňujeme priemyselná dekorácia Vďaka veľkému laminovanému oceľovému stolu ho prekrýva nádherná čierna kovová závesná lampa a priehľadné stoličky Ghost od Philippe Starcka. Potom tento harmonický obraz dotvára veľa surovín, ako napríklad vynikajúca voskovaná betónová podlaha Minerálna podlaha (nachádzajú sa všade, dokonca aj v kúpeľni) a pracovná doska z bieleho Corian®.

PO: človeka s priemyselným prízvukom pre túto kuchyňu otvorenú do obývacej izby s jej krásnym oceľovým stolom a kovovým zavesením, ktoré ju presahuje.

Kývnutie na knihy v tomto byte človeka

Keďže majiteľ mal veľké množstvo kníh, bolo potrebné navrhnúť rozloženie a organizáciu priestoru na ich uloženie a zobrazenie. Architekt išiel ďalej tým, že navrhol vyzdobiť v kuchyni krásny viacfarebný obal, ktorý predstavuje otvorenú knihu. Farebné cementové dlaždice na krivke a podlahe miestnosti umiestňujú kuchyňu medzi dve strany, čo zvýrazňujú šikmé znaky, ktoré rozdeľujú kompozíciu. Kuchyňa Ikea bola preto prispôsobená ambicióznemu projektu. Na druhú stranu, zopakovaním otvorenej knihy, bola vytvorená skladba veľmi diskrétnych dubových políc, ktorá merala na stene, aby získala množstvo kníh od majiteľa.

PO: téma tejto knihy bola skutočnou červenou niťou pre túto osobnú dekoráciu!

Pokojná miestnosť s šatňou!

Pôvodná spálňa mala dve veľké skrine, ale pri používaní nebola príliš praktická. A hoci bolo príjemné, vďaka svetlu, ktoré ho kúpalo celý deň, neponúkalo pokoj hľadané pre tento typ miestnosti. Pri prechode na nádvorie mala preto úžitok z ticha, ktoré sa vyžadovalo večer, a predovšetkým umožnila integráciou rozdeľenia smerom k chodbe integrovať sa krásna šatňa praktické a dobre zorganizované. Výsledok tohto úžasného pred / po: byt pod napätím, s farebnou a otvorenou kuchyňou, ktorá rozširuje priestor vďaka hre perspektív. Príjemnejší životný priestor.

PO: prechod okolo nádvoria, spálňa získala pokoj a skladovanie.