Ostatné

Skladanie odevov metódou KonMari

Skladanie odevov metódou KonMari

Nemohli ste minúť tornádo Marie Kondo, mladú japonskú autorku bestsellerov Kúzlo úložiska! A rovnako ako jeho milióny čitateľov na celom svete ste sa nechali zviesť touto víziou čistého a prehľadného interiéru a sľubom, že už nebudete tráviť hodiny upratovaním. Medzi čítaním knihy a konaním však zostáva niekoľko otázok a rozsah úlohy môže rýchlo odradiť aj tých, ktorí sú nadšení. Napríklad na strane obliekania si vyberiete len oblečenie, ktoré „urobí radosť“ (pomocou výrazu Marie Kondo), budete musieť skontrolovať celú organizáciu a usporiadanie svojich osobných vecí. Ak sa odporúčané techniky skladania zdajú byť elementárne, vysvetlenia nie sú vždy dostatočné na vizualizáciu správnych gest. Uisťujeme vás, že fanúšikovia tejto metódy na celom svete sa starajú o ich zobrazovanie. Všetko, čo musíte urobiť, je pozerať videá a zopakovať operáciu doma!

Skladanie oblečenia, hlavné línie metódy Marie Kondo

Základnou myšlienkou je mať menej, ale lepšie. Ukladanie šatne alebo skriniek musí preto napomáhať prehľadnosti, aby ste mali prehľad o svojich potenciálnych oblečeniach. Marie Kondo preto uprednostňuje zvislé zloženie väčšiny odevov, zložených do obdĺžnikov a zarovnaných vedľa seba v zásuvkách alebo škatuliach. Takže vidíte nielen to, čo je na vrchu batérií, ale aj všetky vaše oblečenie.

Zložte nohavice podľa Marie Kondo

Rovnako ako vo videu je tu otázka prekrývania obidvoch nôh do tvaru obdĺžnika, ktorý potom bude stačiť zložiť na polovicu, potom na tri. Potom nohavice zložené zvisle.

Zložte tričká Marie Kondo

Položte každé tričko rovno pred seba. Obidve strany sklopte do stredu, rukávy sklopte a podľa potreby ich sklopte, aby nepresiahli získaný obdĺžnikový tvar. Potom zložte na polovicu, potom na tri. Táto metóda je rovnaká pre tričká s krátkym rukávom, dlhým rukávom alebo bez rukávov.

Zložte si svetre a mikiny pomocou metódy Konmari

Metóda skladania svetrov a mikín je rovnaká ako pri tričkách, ale hrúbka materiálu niekedy môže znemožniť ich zloženie na tri. V takom prípade sa uspokojte s konečným skladaním na polovicu. Celý problém spočíva v skladaní rukávov: nesmú nadmerne prehlbovať alebo zahusťovať vaše skladanie. Ak má vaša mikina s kapucňou, vyrovnajte ju dobre aj na videu a až potom ju celú zložte.

Spodné prádlo skladajte podľa metódy Konmari

Ponožky tiež majú nárok na skladanie obdĺžnika! Vysoké alebo nízke, musia byť schopné sa zarovnať v zásuvke alebo škatuli bez toho, aby boli zvlnené alebo zamotané. Podprsenky musia byť zošité a potom umiestnené naplocho bez záhybov, popruhy zasunuté do škrupín. Nohavičky tiež profitujú z obratného skladania, aby sa zarovnali bez nedostatkov. Pre tieto dokonale uložené pančuchy položte nohy na nohy a potom všetko zviňte!

Ako zložiť iné oblečenie?

Stručne povedané, povedzme, že všetko, čo sa nedá zložiť do obdĺžnika, a preto uniká metóde skladania Marie Kondo, musí byť uložené na závese. To je prípad sukní, šiat a kabátov a určitých predmetov osobitného tvaru: tričko s rukávmi netopiera, nafúknutá alebo asymetrická blúzka ... Oblečenie príliš silné na to, aby sa podľa spôsobu zložilo, sa bude konať aj v šatníku. ,

Čistý šatník!