Užitočný

A prečo nie posteľ typu futon?

A prečo nie posteľ typu futon?

Čo je to posteľ typu futon?futon posteľ je veľmi pevný matrac japonského pôvodu. Tradične sa skladá z niekoľkých vrstiev mykanej a ihlovej bavlny.

tradičné futon lôžko meria nie viac ako 8 - 10 cm, takže sa dá ľahko zvinúť a prepravovať. Je preto perfektný ako extra matrac, na masážny stôl alebo v malej miestnosti, ktorú je možné v prípade potreby uvoľniť, aby sa vytvoril priestor pre stôl alebo detský kútik. Môžete si dokonca zvoliť tento druh spánku v kempingu, v dodávke alebo na pohodlnú noc v stane!
 

Rôzne typy futónovAk klasický japonský futon nie je viac ako 10 cm hrubý, dnes nájdeme ľahšie „západné“ futóny prispôsobené západným morfológiám a štandardom pohodlia: dôslednejšie a robustnejšie, merajú hrúbka 12 až 18 cm.
Najhrubšie modely sú blízko klasických matracov, zatiaľ čo najtenšie sa môžu zapožičať do hry click-clack s možnosťou skladania v 2 alebo 3. Je na vás, aby ste si vybrali podľa svojich obmedzení a svojich zvykov. life!

Pokiaľ ide o použité materiály, existuje stále viac variantov prírodnej bavlny. Ak latex a pena poskytujú mäkkosť a môžu sa pridať medzi bavlnené vrstvy (napríklad kokosové vlákna), môžu byť k dispozícii verzie obsahujúce ušľachtilé materiály, ako je vlna, kašmír alebo hodváb.
 

Výhody futonAk sa posteľ futon stala známym po celom svete, je to preto, že má mnoho výhod vrátane:

  • jeho praktickosť : Futon sa môže ohnúť alebo dokonca zvinúť, ak je dostatočne tenký, a preto sa prispôsobuje malým priestorom. Môže sa umiestniť na podlahu alebo na rohož tatami, a preto si nevyhnutne nevyžaduje boxovú pružinu. Nachádza sa v niekoľkých rozmeroch, v 90 cm štvorcovej verzii ako v 160 cm širokej verzii. Jeho životnosť je dlhá, asi desať rokov, alebo rovnako ako kvalitný konvenčný matrac.
  • z zdravotné prínosy : Mnoho zdravotníckych pracovníkov odporúča pevné obliečky pre ľudí s problémami so zadami. A futon je preto dobrou alternatívou: je dostatočne pevný, aby podoprel chrbát a prispôsobil sa každej morfológii bez ochabovania, čím sa zabráni vyklenutiu chrbtice podvalu počas spánku. Okrem toho má pre páry, kde je veľký rozdiel vo veľkosti alebo hmotnosti, tú výhodu, že sa tam, kde je tlak najväčší, nerozširuje, čo vytvára rušivú nevyváženosť pre druhý pražec.
  • ideálne pre deti : stále viac pedagógov a pediatrov trvá na tom, že je dôležité, aby dieťa získalo progresívnu autonómiu. Matrac umiestnený na podlahe preto umožňuje chodiť do postele a vstávať sám bez rizika pádu. V malej miestnosti alebo v prípade, že priestor zdieľajú viaceré deti, je možné počas dňa ľahko zložiť futóny, aby sa vytvoril priestor pre hry a rôzne aktivity dňa.
  • z zdravé materiály : bavlna použitá na výrobu futónov je vynikajúci regulátor teploty. V zime rozptyľuje teplo a udržuje ho chladnejšie, keď je teplejšie. Okrem toho je to prírodný, zdravý materiál, ktorý dýcha. Toľko výhod, vďaka ktorým je bavlna futon spojencom proti baktériám, roztočom a alergiám.
     

Nevýhody futonPredtým, ako sa rozhodnete pre výber, mali by ste vedieť, že posteľ typu futon sa nemusí páčiť všetkým. V skutočnosti niektorí považujú tradičné futon za príliš ťažké; potom sa rozhodnite pre flexibilnejší model obsahujúci latex.
Najdôležitejšou chybou futonu je však predovšetkým to, že je ťažké, a preto je ťažké ho prepraviť sám. Ak je vo fixnej ​​polohe, je to perfektné, ale ak ho plánujete zložiť tak, aby sa pohyboval každý deň, je lepšie byť dvoma, aby ste si neublížili chrbtom!

Ďalšia potenciálna porucha: ak máte doma problémy s vlhkosťou, môže sa poškodiť futon nainštalovaný na podlahe. V tomto prípade bude potrebné zvoliť posteľ alebo pružinu z boxu, aby sa dalo zdvihnúť.
Lôžko futon môže byť konečne dosť drahé: ak sú základné pomocné modely dostupné od 150 EUR, počítejte za priemerný poplatok 400 EUR za denné použitie v priemere 400 EUR.
 

Futon bed: tipy na údržbuJediným skutočným obmedzením súvisiacim s futonom je jeho údržba. V skutočnosti, aby sa zabránilo usadzovaniu bavlny, musíte ju pravidelne, najlepšie každé dva týždne striedať a nechať si urobiť trochu „gymnastiku“: zložte ju, rozložte, zvinte a rozviňte, aby sa zachovala jej pružnosť.
Malo by byť tiež vetrané, pokiaľ možno po prevrátení, aby sa mohla vlhkosť v bavlne odpariť. Ak to počasie umožňuje a konfigurácia vášho ubytovania je vhodná, vystavte ho na niekoľko hodín slnku na každej strane.

Futon sa teoreticky nedá prať, pretože dobre nepodporuje vlhkosť. V prípade škvŕn postihnuté miesto očistite trochou mydlovej vody a absorbujte čo najviac čistou suchou handrou. Existujú špecifické obaly, ale môžete sa veľmi dobre rozhodnúť pre jednoduchý klasický list so správnymi rozmermi, ktorý chráni váš futon.