Tipy

Ako si užiť záhradu v zime

Ako si užiť záhradu v zime

Vytvorte zimnú záhraduNajlepší spôsob, ako užite si svoju záhradu v zimeje zariadiť si verandu! Je otvorený vonku vďaka veľkým arkýřovým oknám, je to záhonové miesto, kde môžete počas zimnej sezóny naďalej pestovať svoje rastliny alebo si len vziať čas na seba.

Veranda často prehliadaná pri poklese teploty má niekoľko výhod. Ak je to možné, zahrievajte miestnosť na izbovú teplotu. To vám umožní vychutnať si to bez toho, aby ste boli zmrazení!

Vytvorte atmosféru kokonovania inštaláciou prikrývok a prečo nie mäkký umelý kožušinový koberec. Niekoľko sviečok a veniec svetla vám umožní vytvoriť mäkké svetlo, ktoré je znateľné, keď padne večer, a na svoju verandu sa chcete trochu zamilovať do aperitívu.

Vyberte si prírodný nábytok: drevo, ratan, atď. Nakoniec nezabudnite nainštalovať niektoré rastliny, aby ste vytvorili zimnú záhradu a pokračovali vo využívaní zeleného palca. Sukulenty, orchidey, kaktusy ... Je čas ich rozmaznávať!

Usporiadajte zimné grilovanie s priateľmiAle áno, vieme to zorganizovať v zime grilovanie ! Musíte sa len dobre organizovať. Keď zima nie je príliš tvrdá, je to príležitosť na dobré jedlo s priateľmi, s gurmánskymi jedlami.

Najprv si vyberte modely plynového alebo dreveného grilu. Využite príležitosť a prečítajte si klasiku grilovania: zemiaky, pečený hermelín, grilované gaštany ... Spolu s uvareným vínom (s mierou) urobíte ľudí šťastnými.

Ak nie ste príliš barbecue, zvážte tiež plancha, Jeho použitie je dokonale vhodné do zimy. Možnosti varenia obmieňame pomocou planchy, zdravého a veľmi jednoduchého procesu varenia mäsa, rýb, zeleniny a zimného ovocia. V chladnom období je to príliš často oslava bohatých a dusených jedál. Zachovajte ľahkosť!

Ponorte sa do kúpeľovNechajte sa inšpirovať našimi škandinávskymi susedmi a využite svoje vonkajšie vybavenie na výrobu kúpele v polovici zimy, Skutočná relácia venovaná relaxácii a kokonovaniu, ktorá sa vždy cíti dobre.

Využite teplo vírivky a oddýchnite si. Ak je bazén vyhrievaný, zoberte niekoľko kôl. Uvidíte, povzbudí vás, aj keď vás myšlienka byť v plavkách vonku uprostred zimy neobťažuje viac než to!

Byť schopný v zime využite svoje nafukovacie kúpele, teplota musí byť rovnaká alebo vyššia ako 4 ° C. Ak je to možné, nainštalujte si kúpele pod prístreškom a zakryte ich, keď ich nepoužívate. Zabráni sa tým zamrznutiu vody a poškodeniu systému.

Zohrejte svoj exteriérZohrievaj vonkajšiu stranu: povedz takto, môže ťa to skeptizovať. A predsa existuje niekoľko riešení na zahriatie v zime na vašej záhrade alebo na vašej terase! Stačí si jednoducho zvoliť vykurovanie prispôsobené jeho potrebám a vonkajšiemu prostrediu.

Inštaláciou sa inšpirujte kávovými terasami vyhrievaný slnečník na vašej terase. Často sú poháňané plynom a na konci zimnej sezóny sú vybavené krytom. Zaberajú málo miesta, ale umožňujú vám vychutnať si vonku bez toho, aby boli príliš chladné.

Môžete tiež nainštalovať pánev vo vašej záhrade. Na trhu je veľa modelov dizajnu a spájok šetriacich miesto. Ich prijateľná cena z nich robí často preferované riešenie. Tieto liatinové liatiny umožňujú spaľovanie dreva v zime. Môžete si tiež vybrať jednu z tehál alebo kameňa, okolo ktorej môžete nainštalovať záhradný nábytok.

Nakoniec ďalšie udržateľnejšie riešenie: vonkajší krb. Môže byť vyrobený z kameňa, napríklad vo vonkajšej kuchyni, alebo pre viac dizajnérskych modelov smaltovaná liatina.