Tipy

Dlhé kvitnúce rastliny pre celoročnú kvetinovú záhradu

Dlhé kvitnúce rastliny pre celoročnú kvetinovú záhradu

Naplňte svoju záhradu kvetinami s dlhým kvitnutím, pričom si vezmete rôzne odrody tohto alebo toho druhu, aby ste rozšírili svoje slávne dni, všetky okvetné lístky vonku ... Toto je tajomstvo dlhodobej farebnej záhrady!

Dlhé a rozložené kvety: viac kvetinová záhrada, dlhšia

Jar priniesol svoj podiel nových kvetov a na záhrade oznámil rok zázrakov. Niektoré rastliny a kvety, niektoré stromy, ako napríklad sakura, narcisy alebo o niečo neskôr, pivonky, sú efemérne; a sotva otvorení, je nám ľúto, že sa blíži koniec, keď snívame o nasledujúcom roku ... Aby sa toto nepopsateľné potešenie stalo posledným, záhradníci stále viac hľadajú rastliny s dlhým kvetom alebo dokonca tzv. „rastúce rastliny“, ktorí majú viac ako jeden záujem (dva alebo dokonca tri) počas celého roka. Tu je výber. Mali by ste byť rozmaznaní, pretože ich je stále viac a viac ...

Trvalky, pre ľahkú a veľmi rozkvetú záhradu

Trvalky sú majstri ľahkého záhradníctva a dlhovekosti. „Môžu žiť desať a viac rokov,“ vysvetľuje Olivier de Vleeschouwer vo svojej knihe Lazy záhradníctvo , Pretože majú všetok svoj čas, niekedy zabudnú kvitnúť prvý rok, ale potom dobehnú hojnosť kvetov “, varuje. Sandrine Boucher a Alban Delacour vo svojej práci Záhradu mám iba cez víkendy!, najprv pomyslite na „všetky odrody zvonice, sedmokrásky, bodliaka, astilbe, saponaire, pelargónie (dajte si pozor, nič spoločné s pelargónmi nachádzajúcimi sa na kvetináčoch, ktoré sú pelargóniom), kentaury, verbeny. z Buenos Aires, hollyhock ".

Na druhej strane Jean Pouillart z Globeplanter.com má rád najmä nefédu, ktorá má „všetky výhody levandule v rozkvetu, odolnejšie voči teplu, chladu a vlhkosti a ktorá trvá dlhšie. sviežejší a mimoriadne dekoratívny, môžete ho nakrájať na guľu, rozdeliť ju na chumáčiky a nekonečne ju množiť! Trvalka pelargónia makorrhizum tiež spôsobuje chumáčiky, ktoré kvitnú veľmi dlho, a dokonca aj buriny burín tak lákavo a invazívne. „Jean Pouillart“ tiež myslí na rudbeckia, ktoré sú v súčasnosti v móde a ktoré ponúkajú stále viac a viac zbierok všetkých farieb: pochúťka! “. Sprievodca ľahko pestovateľnými rastlinami (Vydania Rustica) tiež hovorí o hviezdach (kvitnúce od mája do novembra v závislosti od odrody), zvonice (od mája do septembra), nasturtia (od augusta do októbra), celoročného pelargónu (od mája do októbra) ), impatiens (od mája do novembra), mak (od apríla do septembra v závislosti od odrôd), flox (od apríla do septembra), sedum alebo rozchodník (od mája do októbra v závislosti od odrôd), cinquefoil (od mája do októbra, najmä kríky), petrklíčy (od marca do augusta v závislosti od odrody) alebo hollyhocks (od júna do septembra), okrasný tabak (od júna do októbra), speedwell (od mája do septembra v závislosti od druhu), Tom Thumb® agapanthus (od mája do septembra) ... "Myšlienky sú tiež dôležité v záhrade kvôli ich veľmi dlhému kvitnutiu od jesene do zimy. a na jar: v niektorých odrodách trvajú niekoľko mesiacov, dokonca viac ako 6 mesiacov, prerušujú sa iba v najchladnejšej zime “. Marie-Thérèse Lambertová vo svojej Záhrade hlohov tiež radí šalviovi, jej základom: „Perovskia alebo šalvia z kvetov z Afganistanu od júla do septembra“. A pridajme jadrové jadro, predikciu, gauru, osteospermum, sedmokrásu na stene, diasciu (jabloňový kvet), hesperis alebo julienne des dames ... Anthémis, erigeron, snapdragon, penstemon , lobelia, echinacea, ibéris, hosta, vlčí bôb, sedmokráska (leucanthemum), strieborný kôš ibéris… Je ťažké byť vyčerpávajúci!

Super trvalky pre dlhé kvitnúce záhrady

Sú majstrami trvaliek, ktoré majú mimoriadne dlhú životnosť: napríklad športy Hydrangea Together®, napríklad 100 dní kvetín! Kvety pelargónie Orkney Cherry® od júna do mrazu; hellebore Moonshine®, heuchère Regal® alebo azalka Encore® dávajú kvety tri sezóny! Rastliny objavujúce sa v časopise Globe Planter, Záhrada, ktorá vyzerá ako vy®. A tieto trvalky by mali byť stále početnejšie, pretože nové kultivary sa vždy snažia prelomiť záznamy.

A tiež letničky, bienále, trávy ...

Na záhrade samozrejme nie sú len trvalky: „Nezabúdajme, dodáva autorka Sandrine Boucherová, letničky a bienále, ktoré sa spontánne podobajú prvosienke prvosienkovej, teasel, mullein, záhradné starosti, brutnák, zmije ... „Doplní sa vesmírmi, ktoré kvitnú od júna do októbra, petúnie a nechtíka lekárske (od mája do októbra) alebo zinnie: so zalievaním sledovaným v lete sa obnovuje od júna do októbra. Medzi cibuľkami myslíme na dúhovku, ktorá kvitne od marca do septembra podľa odrôd, a na ľalie, ktoré sa vyliahne od mája do septembra. Nakoniec, yarrow, liečivá bylina, kvety od júna do septembra. „Nemali by sme zanedbávať ani trávy v tejto kategórii, myslím si, že Frédéric Rochette z MonEden.fr. Kvitnú v lete a kvety zostávajú celú zimu: aj keď uschli, udržujú si kvetenstvo. Pennisetum a tiež čínsky trstina ... Sú ich desiatky. ““ Nakoniec, vnútri, základné orchidey sú súčasťou tohto výberu.

Bez zabudnutia na horolezcov!

Bignone lezie a kvitne od júna do septembra, zimolez od mája do septembra, klematis od apríla do októbra v závislosti od druhu a odrôd ... Pokiaľ ide o vistárie, jeho prvé kvitnutie sa koná v apríli a máji a často pozorujeme druhé kvitnúce, menej veľkorysé, v auguste až septembri „To stačí na zostavenie nádherných záhradných obrazov!“, všimnite si autori Sprievodca ľahko pestovateľnými rastlinami .

Predkovia sú tiež veľmi veľkorysí

Rastúce rastliny ponúkajú počas celého roka niekoľko kvetov: „letné rastliny prirodzene kvitnú čo najdlhšie, ale dnes máme aj jarné rastliny, ktoré opäť kvitnú,“ vysvetľuje Jean Pouillart z Globeplanter.com. Vzpriamený, veľmi hojný, sa koná skoro na jar. Ihneď potom sa objavia nové výhonky, už nesúce puky kvetov, ktoré sa otvárajú v lete a tvoria druhú vlnu kvetov. Posledný nárast kvitnutia sa vyskytuje na jeseň, často v októbri. Tieto po sebe nasledujúce veľkolepé kvety predlžujú záujem často považovaný za efemérny klasických odrôd, ako sú azalky - a najmä série Encore®, ktoré kvitnú trikrát ročne “.

Priblížte ruže

Niektoré z nich sa rozvrhli kvitnutia a iné majú veľké kvitnutie v máji až júni. v Lazy záhradníctvo autor vysvetľuje: „v prípade ľahkej záhrady sa vyvarujte malému zázraku, ktorý vyletí z cesty, aby kvitol iba 3 dni v roku. Pokiaľ je to možné, vyberte druhy, ktoré kvitnú dlho. A ak zasadiť iba ruže, rozhodnúť sa pre väčšinu vzpriamených odrôd, ktoré kvitnú prvýkrát na jar, odpočinok niekoľko týždňov a potom opäť kvitnú až do jesene. ““ Jeho 10 najlepších horolezeckých a stúpajúcich ruží: Ghislaine de Feligonde, Mermaid, Pierre de Ronsard, Zephirine Drouhin, Madame Alfred Carrière, Crimson Glory, Babička Jenny, Paul Transon, Golden Sprchy a New Dawn. Ruža Rose du soleil® dáva záhradníkovi tiež potešenie z rozkvetu od začiatku mája do novembra, takmer bez zastavenia. Okrem toho sa ľahko oreže: nie je potrebné špecializovať sa na prerezávanie alebo ruže! „Rastúce ruže dokážu kvitnúť naozaj dlho, kompletná Frédérique Rochette z MonEden.fr, od konca mája do začiatku júla, potom znova odchádzajú koncom augusta ... Kríky ruží tiež veľmi kvitnú“. „Hrubá ruža tiež ponúka dlhé kvitnutia, tvrdia autori Záhradu mám iba cez víkendy , Krajinné ruže alebo pôdny pokryv (...) neúnavne kvitnú a nevyžadujú údržbu. (...). Pokiaľ ide o ružovú kefu Ghislaine de Féligonde, jej kytice kvetov v malých jemných strapcoch, diskrétne voňajúce, sa obnovujú počas leta a posledný zostane na kríkoch po časť zimy. “Nakoniec bude efekt úžasný, ak spojiť ich s plamienok, ktorý bude kvitnúť v máji až júni a septembri alebo od marca do októbra.

Dokonca aj kríky a stromy ...

... Odhaľte ich veľa kvetov v predĺžení a niektoré dokonca môžu rozšíriť svoju estetickú výhodu po celú zimu objavením pekného dreva alebo farebného lístia: bonus mimo kvitnutia! „Okamžite rozmýšľam o dvoch dlho kvitnúcich kríkoch, uvádza na trh Frédéric Rochette z MonEden.fr. Na prvom mieste je hortenzia, nech už je akákoľvek odroda (a tiež kvetenstvo), obzvlášť súčasťou Green shadow® je súčasť zaujímavé odrody s extra farebným panelom od mája do novembra ... Hydrangea paniculata zostáva v lete kvitnúť celé leto. Okrem toho kvety althea alebo ibištek kvitnú neskoro: od konca júla do októbra ". „Medzi vytrvalých, dodáva Marie-Thérèse Lambertová, majiteľka Jardin des Aubépines, sa mi páči mexický pomarančový strom, ktorý kvitne a voní dobre od apríla do septembra, a najmä vres, ktorého kvitnutie sa šíri od septembra do marca. Zostávajú krásne, aj keď majú odlesky. ““ Jean Pouillart má rád lagerstroémiu alebo lila z Indie, tento ker, ktorý začína kvitnúť skoro a ktorý očarí obyvateľov južných krajín pred a po dlhých dovolenkách, a dokonca poteší Parížanov od konca júla. Vo svojej práci Záhradu mám iba cez víkendy , Sandrine Boucher tiež poukazuje na levanduľu, abéliu, ľubovník bodkovaný atď. Sprievodca ľahko pestovateľnými rastlinami „Zdôrazňujeme azalky a rododendrony, ktoré kvitnú od februára do júna, buddléia (od júna do septembra), kamélie (od novembra do apríla)…“ „Od pádu Camellia sasanqua a jeho odrôd, potom od Február - marec pre hybridy C. japonica „… Kamélia sľubuje kvety minimálne 6 mesiacov! Nezabúdajme na kvitnúce kdoule, ktorých „kvitnutie sa môže začať už v januári, ak je zima mierna pre najskoršie odrody, niekedy pokračuje až do konca jari. Kvitnutie fuchsie sa obnovuje samo Jún až október, ak v suchom počasí pravidelne odstraňujete zvädnuté kvety a vodu ". A pridať oleander (od júna do októbra bez prerušenia!), A Kalina, z ktorej niektoré odrody Viburnum plicatum kvitnú opäť v lete až do septembra.

Nové odrody s dlhším kvitnutím…

Každý rok sa vytvárajú nové odrody s túžbou vždy sa snažiť splniť toto kritérium dlhšieho kvitnutia ... Clematis Dancing Queen® bola jednou z veľkolepých noviniek z jari 2015, so svetloružovými dvojitými kvetmi v jar a znova koncom leta. Spoločnosť Graines Voltz taktiež inovuje každý rok vo svojej kolekcii Facil'été „nové generácie“ odrôd, skoro a nepretržite kvitnúcich od jari do prvých mrazov, ako je SunPatiens®. Zaručený efekt wow!

Masívy s rozloženými kvetmi

Postavte si postele tak, aby ste kombinovali rôzne rastliny a rozkvetli kvetiny - prečo nie farebne! S Marie-Thérèse a Christian Lambert je záhrada takto udržiavaná a kvety po celý rok. „V roku 2014 sme na diskusnú udalosť Záhradníkov koncom mája v Yvelines venovali túto tému našej záhrade: kvitnúce od 1. januára do 31. decembra. moje náležitosti: paprade pre zeleň a vres, ktoré kvitnú v zime od novembra do decembra do apríla! Tiež odporúčam viburnum x bodnantense a prunus subhirtella autumnalis, ktoré prekvitajú počas miernych období zima, od začiatku novembra do apríla, ako aj lieska čarodejnice, mahónia Charita, skiméria, zimolez zimná (Lonicera fragrantissima), nehovoriac o cyklámenovej korune od januára do apríla. A potom to bude cibuľová sezóna na jar, čerešne, piéris, azalky, rododendrony, fothergily… a ďalšie jarné kvitnúce kríky a kruh je kompletný! “V lete má vášnivá samozrejme svoje preferencie: Phloxes trvajú veľmi dlho a sú veľmi vonné v noci. "Môj tip, aby skutočne mali veľa kvetov: štipku" medzi Dňom matiek a Dňom otcov "! Takže skrátenie jednej vetvy z troch umožňuje rozloženie kvetov; rovnaké pre astry a chryzantémy." spadnúť. “

Niektoré prchavé rastliny, pre zábavu

Existujú výnimky, ktoré nevychádzajú z módy na záhrade, napríklad pivónia, hoci pominuteľná! „Dnešní záhradkári preto chcú záhradu s dlhými kvetmi, ktoré si vyžadujú malú údržbu, zatiaľ čo občas umiestnia niekoľko prchavých rastlín len tak pre zábavu, poznamenáva Jean Pouillart. nechávame ľuďom inšpiráciu pre tento druh rozdrobenia. ““ Poďakovanie: - Jean Pouillart z kvetináča Globe, - Frédéric Rochette z MonEden.fr, - Marie-Thérèse Lambert z Jardin des Aubépines, 8 rue du Pont des Murgers, 78610 Auffargis. Čítať: -Lazy záhradníctvo , Olivier de Vleeschouwer, vydania Marabout, 280 strán. Túto použitú prácu nájdete. -Záhradu mám iba cez víkendy!, Sandrine Boucher a Alban Delacour, vydania Terre Vivante, 118 strán. -Sprievodca ľahko pestovateľnými rastlinami , Laurent Bourgeois, Michel Caron a Valérie Garnaud, vydania Rustica, 352 strán.