Informácie

Pred / po: prepracovaná, zelená a rafinovaná kuchyňa!

Pred / po: prepracovaná, zelená a rafinovaná kuchyňa!

Carole a Robin, majitelia prízemia a nedávni kupci prvého poschodia parížskeho sídla, chceli využiť práce spojené s prepojením dvoch poschodí s cieľom zrekonštruovať ich kuchyňu. Vyzvali architektonický dom „Les ateliers de Tristan et Sagitta“, aby ho premenil na otvorenú kuchyňu. Ich cieľ? Aby ste nevideli základy kuchyne: rúra a chladnička. Predná kuchyňa: 210 x 270 cm. Kuchyňa po: 380 x 280 cm. Rozpočet: 13 000 € HT bez spotrebičov. Agentúra: Workshopy Tristanu a Sagitty.

Pred: kuchyňa, ktorá potrebuje trochu človeka

Šťastní majitelia prízemia parížskeho kaštieľa, ktoré sa nachádza v 18. obvode, kúpili prvé poschodie na vybavenie svojich detských izieb. V tejto súvislosti sa uskutočnili väčšie renovácie v iných izbách domu, napríklad v kuchyni. Je 2,10 m x 2,70 m. Značný priestor v Paríži, ale kuchyňa potrebuje trochu človeka. Na podlahe sú biele dlaždice datované. Predovšetkým biele dlaždice, nábytok z ľahkého dreva a čierne dlaždice z chrípky nie sú príliš harmonické. Izba je uzavretá, ale majitelia snívajú o kuchyni otvorenej do svojho životného priestoru. Na druhej strane, kuchyňa profituje z krásneho svetla vďaka veľkému francúzskemu oknu s nepriehľadnými oknami. Značná výhoda, keď viete, že má výhľad na malú záhradu, z ktorej majú úžitok Carole a Robin.

PREDMETOM: v kuchyni chýba charakter, aj keď je svetlý.

Vytvorte kuchyňu otvorenú do obývacej izby

Kuchyňa prešla kompletnou rekonštrukciou. Otvorený plán, teraz výhľad na obývaciu izbu. Priestor nie je ohraničený barom, ako je často vidieť, ale ostrým kontrastom farieb na zemi. Obývacia izba v parketách ustupuje z morenej betónovej podlahy, ktorá vymedzuje kuchynskú časť. Na tejto hranici sa tiež zastaví tvarovaný strop obývacej izby. Kuchyňa je veľmi prepracovaná. Z obývacej izby návštevník odlíši iba stôl pre štyri osoby v bielom a svetlom dreve, ktorý svojimi jednoduchými líniami pripomína švédsky štýl. V pozadí je kuchynský nábytok zredukovaný na minimum: dva závesné skrinky, z ktorých jeden slúži ako kapota, a dlhá nízka skrinka s umývadlom, varnou doskou a pracovnou doskou. Kam šla rúra a chladnička?

PO: kuchyňa otvorená do obývacej izby a elegantná vo svojej triezvosti.

Kuchyňa prebudovaná smaragdovo zelenou farbou

Prvá vec, ktorú si v kuchyni všimnete, je samozrejme jej zelená farba od podlahy po strop! Odvážny sklon, prvý, pretože zelená nie je farba, ktorá sa často používa v kuchyniach, potom preto, že rovnaká farba podlahy, stien a stropu by mohla viesť k pôsobivému výsledku! Očividne to nie je práve naopak. Smaragdová zelená, získaná zo zmesi obrazov, ktoré vytvorila Les ateliers de Tristan a Sagitta, hlboká a exotická zelená, vytvára v tomto priestore bohatú atmosféru, v ktorej sa návštevník môže potápať iba v úplnom ponorení! Ak je kontrast s obývacou izbou výrazný, zelená zostáva spojovacím článkom medzi týmito dvoma priestormi. Obnovuje „prírodného“ ducha a odráža drevo parkiet a kuchynského nábytku. Je to tiež prístavba záhrady, ktorá je viditeľná z obývacej izby a okien kuchyne.

Zelená kuchyňa ponorí parížsky byt do prírodného, ​​upokojujúceho a harmonického ducha.

Praktická, ale diskrétna kuchyňa: cesta k estetike

Táto kuchyňa je určite plná prekvapení. Domáce spotrebiče sú v pravej časti, ktorá sa zamieňa so stenou. Rúra a chladnička sú schované za bielymi dverami, ktoré na prvý pohľad nevidíte. Chytrá rúčka ruky, ktorá vám umožní uvažovať o najčistejšej kuchyni z obývačky. Kuchyňa, ktorá bola navrhnutá na mieru, bola postavená tesármi z Cardew-Bonniot s ušľachtilými materiálmi. Pracovná doska je vyrobená z masívneho dubu s hrúbkou 4 cm, čo z neho robí vynikajúcu dosku na krájanie! Naozaj je možné krájať a variť priamo na ňom, napríklad na mäsiarskom stole. Skrinky sú vyrobené z brezovej preglejky s ultra matným bielym laminátom, veľmi odolným drevom. Celá kuchyňa vyžaruje veľkú vyrovnanosť, ktorá dáva iba jednu túžbu: pripraviť vynikajúce malé jedlá, ktoré potešia celú rodinu!

Domáce spotrebiče, skryté za bielymi dverami, zostanú bez povšimnutia!