Tipy

Renovácia a maľovanie fasády

Renovácia a maľovanie fasády


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Diagnóza

Okrem postupnosti dažďa, slnečného žiarenia a mrazu je rozdiel medzi koeficientmi rozťažnosti materiálov pôvodom prasklín, veľkých alebo úzkych, na fasádach budov. Najprv je potrebné vyhodnotiť rozsah problémov a vykonať prvé čistenie - pretože starý náter môže skryť dôležitejšie degradácie.

Správne výrobky

Ak ste zistili povahu trhlín, ako aj opravy, ktoré sa majú vykonať na škrupine a prípadne na odkvapoch, zakúpte vhodné výrobky: tmely, omietky a malty určené na fasády.

Diagnóza slaného koberca

Prítomnosť soľného kameňa na vnútornej stene (alebo dokonca vonku) je vždy synonymom vlhkosti vo vnútri muriva a vyžaduje si vonkajšie a vnútorné ošetrenie (a dokonca často injekcie). Nezamieňajte si však solárium (belavé výkvety pôsobením baktérií v prítomnosti vlhkosti, ak je pôda bohatá na dusné organické látky) a tvrdé biele škvrny, ktoré sa dokonca dokonale tvoria zdravé a suché a pochádzajúce zo stavebných materiálov: tieto kryštály sa eliminujú jednoduchým zoškrabaním.

Náradie a materiály

• hladidlom
Rohová lyžica
plavák
Náterový nôž
Maliarsky nôž
Dláto Mason
Maliarske sekáče
udrieť palicou
Trojuholníková škrabka
Drôtená kefa
Kefa na šalát
Vytlačovacia pištoľ
Koryto na pokazenie
Ochranné okuliare
Vysokotlakový čistič
Uhlová brúska
Betónový disk
schodíky
mierka
Murársky tmel
Stavebné tmely
Jednosložková opravná malta
Dvojzložková malta
Strešný tmel
Okapový tesniaci pás
trichlóretylén
Fasádna maľba
Fasádne opláštenie (živice)

Na hladítku

Malty premiešajte v žľabe, pričom sa musí rešpektovať podiel vody odporúčaný výrobcom výrobku. Musíte získať produkt, ktorý nie je ani príliš tekutý, ani príliš hustý a ktorý drží bez stierky hladidlom. Na prepravu pri práci použite murársku stierku.

Špeciálne malty

K dispozícii sú dvojzložkové malty na báze emulznej živice, cementu a vlákien, ktoré slúžia na vyplnenie trhlín na fasádach, ako aj na opravu odchádzajúcich rohov otvorov. Tieto „tixotropné“ malty sú pozoruhodné svojou priľnavosťou k podkladu, veľmi nízkym zmraštením a mechanickou odolnosťou po vysušení. Aplikujú sa rovnakým spôsobom ako konvenčná malta.

Zapustené potrubie

Renovácia tradičnej fasády, potiahnutej maltou, môže byť príležitosťou na vloženie potrubia, napríklad pre vodičov vonkajšieho osvetlenia alebo zvončeka. Je dostatočné otvoriť krvácanie pomocou brúsky alebo sekáčskeho dláta a paličky, pred opätovným utesnením cementovou maltou alebo tmelom na murivo. Je samozrejme potrebné dodržiavať normy pre inštaláciu vonkajších elektrických potrubí.

Elastomérny tmel

Tento produkt môže pôsobiť ako tesniaci prostriedok na utesnenie trhlín a škár a ako lepidlo na opravu poškodených stavebných prvkov. Po zaschnutí zostáva elastický a nevykazuje žiadne zmršťovanie. Je veľmi odolný proti poveternostným a chemickým vplyvom. Za 1 hodinu je bezprašný a za 12 hodín schne. Jedna kazeta môže spracovať 12 lineárnych metrov spoja 5 x 5 mm. Náradie ihneď očistite metylovanou liehovinou. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005Komentáre:

  1. Polynices

    I advise you to take a look at the site, which has many articles on this subject.

  2. Wardley

    This is happiness!

  3. Jozsi

    Je to zaujímavé. Tell to me, please - where to me to learn more about it?Napíšte správu