Komentáre

Tipy na varenie pre milovníkov varenia zvyškov

Tipy na varenie pre milovníkov varenia zvyškov

Či už žijete sami, ako pár alebo ako rodina, rozpočet na jedlo je jedným z najvýznamnejších. A koľkokrát však túto chladničku otvárame s nepríjemným pocitom, že je prázdna a že na varenie jedla budeme musieť nasadiť poklady vynaliezavosti? Riešenie: zvyšky uvarte! Kvôli ekonomike, kvôli jednoduchosti, ale aj kvôli úspore času. Rýchlo vám pošleme niekoľko tipov pre milovníkov varenia, zvyčajné mimochodom.

So zeleninou ...

Vegetujú v zásuvke na zeleninu a vyzerajú smutne, alebo ste ich uvarili a podivne sú nejaké zvyšky, pretože ich deti vyhýbali ... Môžete pripraviť: -Maudový koláč! : „hotové lístkové cesto, celé vajce so šľahačkou a všetka vaša zelenina nakrájaná na malé kocky. Veľkoryso pred pečením veľkoryso prikryjeme strúhaným syrom!“ Variant: quiches alebo muffiny. -Julietteho omeleta : zbiera zeleninu, ktorú mletá, potom varí omeletu „pridaním pažítka, strúhaného syra, sójovej smotany a mandľového mlieka“. Liečba pre jej deti! -Véroniqueova polievka a vývar , ktorý pomocou tej istej zeleniny zabije dva vtáky jedným kameňom: „Varím kuracie mäso z kuracieho mäsa so zeleninou ležiacou okolo v chladničke, aby som v nedeľu popoludní popoludní vypálil super vývar, ktorý sa v nedeľu popoludní vypije 3 hodiny. Zeleninu recyklujem na polievku nasledujúci deň. ““ -Strúhaná mrkva od odborníka na predmet, Sonia Ezgulian , ktorý z toho dokonca vytvoril knihu *: zmiešajte zvyšky mrkvy s mandľovým práškom a vaječnými bielkami a zahrievajte na panvici olivového oleja blini, aby ste pripravili karotkové steaky! Ďalšia možnosť: mrkva uvariť a zmiešať s kokosovým mliekom, aby sa získala hladká zamatová textúra.

Vychutnajte si zvyšky svojej zeleniny!

Vďaka šupke ...

V kuchyni nie je nič stratené! Ak chcete bojovať proti plytvaniu potravinami, zamyslite sa aj nad recykláciou ovocných a zeleninových šupiek, ktoré obsahujú výživné cnosti. Môžete pripraviť: -Dietetické čipy od spoločnosti Quitterie : "Vyprážam pórovité filamenty a stáva sa chutnými chrumkavými lupienkami." Alternatívy: šupky zo zemiakov, mrkvy alebo jabĺk, hrušky pre sladkú verziu. -Muffiny z kôry z banánu od Marie Cochard, autor ** : banánové šupky zmiešajte s vodou, šľahajte dve vaječné bielky do stuhnutia. Zmiešanú šupku zmiešajte s vaječnými žĺtkami, maslom, jogurtom, mandľovým mliekom a kokosovým cukrom, potom zamiešajte kukuričnú múku (90 g) a jedlú sódu. Pečieme asi 25 minút pri 220 ° C. -Ekonomická polievka Quitterie s mrkvou, reďkovkami, cuketou, zelerom, petržlenovými listami!

Doprajte svojim rastlinným šupinám druhý život!

S mäsom a rybami…

Hádzanie mäsa alebo rýb do koša by bolo svätokrádež! Našťastie existuje veľa receptov na odvrátenie týchto zvyškov. Môžete pripraviť: -Sylvia milovníci mäsa : "Napríklad používam hovädzie mäso, ktoré zmiešam na výrobu lístkového cesta, alebo varím Hachis Parmentier." -Sonia Ezgulian rybie knedle s bylinkami vyrobené napríklad z pražmy praženej v peci. Na to budete potrebovať bylinné strúhanky, korenie. Tvarujte malé knedle, nechajte ich kôrku 1 hodinu na tanieri a potom ich jednu minútu ponorte do panvice s dusenou vodou. A ak nie, aioli alebo rybie rillettes, funguje to aj ona nás ubezpečuje! -Magický koláč Anne-Sophie : "Kombinujem kuracie mäso s mrkvovou doskou alebo mleté ​​teľacie mäso s nakrájanými syrmi." -Veroniqueho detský ryžový šalát „V mojej rodine je nedeľa ryžový šalát zmiešaný so všetkými zvyškami chladničky, ako je mäso alebo ryba. Nie je to haute kuchyňa, ale stále je to moja Proust madeleine.“ -Maudove ryby tacos : "Keď si kúpim steaky alebo filety z lososa, pečiem ich v rúre a nasledujúci deň ich chutím v taco móde!"

Zostávajúce ryby sa ohýbajú podľa našich túžob!

S nedeľnými hriankami ...

Ak ste strávili hodiny v kachliach, je škoda nepoužívať zvyšky týchto dusených jedál s láskou. Môžete pripraviť: -Gaellove jahňacie cestoviny : "Používam zvyšky nedeľu a zahrievam ich na panvici pridaním sójovej omáčky. Miešam s cestovinami: je to príliš dobré!" -Plnené zemiaky Sonie Ezgulian : „Na varenie zvyšku Blanquette uvaríme dve tretiny veľkých olúpaných zemiakov vo vode, vykopeme ich malou lyžičkou, nadýchneme ich zvyškom, posypeme syrom Comté a pečieme asi pätnásť minút. . " -Radikálna premena couska Sonie Ezgulianovej : "V miske zmiešajte krupicu a vaječnú bielku. Tvarujte 8 mäsových guličiek a vložte ich do pekáča. Pečieme 10 minút. Vývar so zeleninou privedieme do varu. Zmiešajte, zamiešajte cícer a udržujte túto polievku v teple. Polievku vložte do misiek, pridajte kukuričné ​​knedle, posypte koriandrovými vetvičkami a užívajte si. ““

Kuskus sa môže zmeniť na polievku

So sladkou ...

Priznajme si to, je menej zvyškov, keď zvyčajne pripravujeme dezerty alebo keď jeme čerstvé ovocie ... Ale v prípade, môžete si pripraviť: -Compote Anne-Sophie : „Jednoduchý a efektívny, kompot funguje so všetkým!“ Do vareného alebo prezretého ovocia môžete pridať aj koniec koláča, jogurtového koláča alebo ovocného koláča. -Vaječný žĺtok sladká verzia , Vďaka Sonii Ezgulianovej už nemôžete vyhodiť svoje žĺtky z vajec, kým varíte. Budú vynikajúcim základom pre krémové alebo čokoládové peny. Máte málo času? Vedzte, že ich môžete zmraziť tak, že ich odložíte stranou tým, že ich umiestnite do podnosu na kocky ľadu! * Anti-Gaspi, vydania Flammarion ** Peelingy, všetko, čo s nimi môžete urobiť, vydania Eyrolles