Užitočný

Ako maľovať lakovaný kus nábytku?

Ako maľovať lakovaný kus nábytku?

Materiál potrebný na maľovanie lakovaného nábytku

Maľovať lakovaný nábytok, budete potrebovať:

 • špongia,
 • zubná kefka (voliteľné),
 • suchú handričku,
 • vlažná voda,
 • Mydlo Marseille,
 • hrubý a jemnozrnný brúsny papier alebo brúsny papier,
 • jedna alebo viac kefiek rôznych veľkostí,
 • maliarsky valček,
 • zásobník na farbu,
 • základná alebo podkladová farba,
 • Nábytkové farby farby, ktorú ste si vybrali,
 • bezfarebný matný alebo lesklý lak na nábytok.

Kroky na maľovanie lakovaného nábytku

1 - Natieraný kus nábytku umyte mydlom Marseille

Začnite s prach tvoj lakovaný nábytok s a suchú handričku, Potom urobte a mydlová voda na báze mydla Marseille. Nemalo by byť príliš chladné ani príliš horúce. Ponorte do neho špongiu a nahrubo ju vyžmýkajte. Všetky povrchy nábytku dôkladne očistite hladkou stranou špongie. Použite a zubná kefkav prípade potreby pre nábytkové dutiny, ktoré sú ťažko dosiahnuteľné špongiou. Opláchnite nábytok čistou vlažnou vodou a potom ho utrite suchou handrou. Váš nábytok je čistý a bez prachu, nečistôt a mastnoty; on je pripravený na brúsenie !

2 - Natieraný kus nábytku obrúste brúsnym papierom alebo brúsnym papierom

Pomocou nábytku krátko obrúste celý povrch nábytku šmirgľový papier alebo šmirgľový papier hrubá. Pokračujte s jemnozrnným brúsnym papierom. Toto umožní grip primárne alebo podkladová farba, ktorá dobre prilieha k drevu. Pozor, majte ľahkú ruku a trite svoj nábytok brúsnym papierom. Ľahko zoškrabte malými ťahmi. Cieľom nie je vytvárať veľa škrabancov na vašom nábytku, ktorý prechádza renováciou, však? Je brúsenie hotové? Nábytok znovu oprášte suchou handrou. Váš nábytok je teraz pripravený na maľovanie.

3 - Na lakovaný nábytok naneste základný náter alebo podkladovú farbu

grip primárne kde základná farba je nevyhnutná pre dobrú priľnavosť farby! Bez neho by farba v dlhodobom horizonte riskovala štiepanie ... Najmä preto, že ak by bol váš nábytok pokrytý veľmi hrubým lakom, ako je lak, nestačí brúsenie ... Potom naneste základný náter na svoj nábytok pomocou maliarskeho valca a štetcov. Nechajte svoj nábytok zaschnúť niekoľko hodín.

4 - Lakovaný nábytok vymaľujte v dvoch vrstvách

Použiť prvý náter na nábytok pomocou maliarskeho valca a štetcov, ktoré boli predtým dôkladne vyčistené a vysušené. Nechajte svoj nábytok zaschnúť po dobu uvedenú na nádobe na farby. Potom naneste druhú vrstvu farby. Nechajte svoj nábytok opäť zaschnúť. Upozorňujeme, že je dôležité maľovať tenké vrstvy farby ich krížením zhora nadol a zľava doprava. To podporuje ich najlepšie lipnutie na podporu bez zanechania akýchkoľvek stôp!

5 - Na lakovaný lakovaný nábytok naneste bezfarebný lak

Či už matný alebo lesklý, inštalácia bezfarebný lak na vašom nábytku vám umožní zostať chránený pred škvrnami a poškriabaním. Akonáhle je váš nábytok úplne suchý, naneste lak na jeho celý povrch, opäť pomocou kefiek, ktoré ste predtým vyčistili a vysušili. Znovu uprednostňujte tenké vrstvy. Nakoniec nechajte svoj nábytok zaschnúť najmenej jeden deň.

Je to hotové! Váš predtým lakovaný bufet s tristounetom je teraz prelakovaný ako nový! Upravte svoju jedáleň štýlovo, však? Chcete teraz opraviť váš lakovaný stôl? Objavte všetky naše tipy, ako sa tam dostať bez problémov a bez obáv.