Tipy

Ako nainštalovať kuchyňu na verande?

Ako nainštalovať kuchyňu na verande?

Inštalácia kuchyne na vašej verande je možná! Za predpokladu, že sa budete pýtať správne otázky skôr, ako začnete: náklady? Možnosti rozvoja? Technické obmedzenia? Aký minimálny povrch? Editor vám poskytne niekoľko tipov na to, aby ste uspeli v tejto časti života, v ktorej si trávite čas.

Aký povrch mojej verandy v kuchyni?

Skutočné miesto stretnutia pre celú rodinu, varenie dnes musí byť príjemné. Inštalácia na verande sa preto stáva skvelým nápadom priniesť teplo a svetlo do tejto miestnosti, v ktorej sa cítite dobre. Dajte pozor, aby ste vzali do úvahy počet metrov štvorcových, ktoré máte! Ak chcete vytvoriť funkčný priestor, vaša veranda bude musieť merať najmenej 20 m2, pretože v mnohých prípadoch nebudete môcť používať steny.

Rôzne možné opatrenia na verande

Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť pred tým, ako sa pustíte do takéhoto projektu: je vhodnejšie zostaviť si verandu pre vašu kuchyňu a nie naopak. V skutočnosti ešte neexistujú žiadne modely kuchyne špeciálne upravené na verandy. Cieľom je preto nechať kuchyňu s dispozíciou v dolnej časti a ak to priestor dovolí, pridať dlhý stredný ostrov. Pokiaľ ide o usporiadanie, vaša kuchynská veranda sa dá predstaviť dvoma spôsobmi: - použitím stien existujúcej kuchyne a jednoduchým vytvorením veľkých sklenených otvorov - vytvorením verandy otvorenej zvonku na inštaláciu vašej kuchyne raz jedna z dvoch zvolených metód si urobte zoznam podrobností, ktoré si treba zapamätať: dodávka vody, likvidácia odpadovej vody, zdroje energie pre domáce spotrebiče ...

Náklady na kuchynskú verandu

Cena verandovej kuchyne sa môže pohybovať od 15 000 do 60 000 EUR. Všetko záleží na zvolených materiáloch: PVC, hliník, drevo, kované železo ... nie každý vás požiada o zaplatenie rovnakej sumy. Bez ohľadu na cenu verandy si tiež treba myslieť, že bude potrebné pridať cenu za murárske práce, ako aj za cenu inštalácie. Konečná cena sa môže zvýšiť približne o 30%.