Informácie

Sklo alebo šampanské flauta?

Sklo alebo šampanské flauta?

Strih, pre erotické a vintage snobberyKeď sme si mysleli, že bola určite zamknutá v Grannyho bufete, pohárik šampanského sa nedávno hovorilo o tom, že sa pozval do niektorých módnych barov a ďalších módnych reštaurácií. To bolo tiež vrátil späť k chuti žánru s návratom art deco a ducha "starožitností". Za posledné roky sa tiež stala omnoho modernejšou ako šampanská flauta.

Jeho retro vzhľad určite nie je k ničomu, pokiaľ nie je legendou, že prvý pohár sa vytvaroval na hrudi Marquise de Pompadour alebo na kráľovnej Marie-Antoinette. Ak legenda nie je úplne pravdivá, spôsobila to tečúcu veľa atramentu a bola pôvodom šampanského vyrobeného v roku 2014 na vylisovaní hrude ... Kate Moss!

Jediný problém: rez ponúka priveľa kontaktu so vzduchom a príliš rýchlo uniká bublinám a aróme. Nos sa potom snaží pochopiť všetky jemnosti.

Flauta pre krásu gestaTam máš slávna šampanská flauta ktorý preto vstupuje na scénu, jemne posadený na svojej dlhej nohe. Je úplne priehľadný a ponúka efekt šumenia, ktorý intoxikuje oko a spôsobuje iskrenie očí. Je to tiež druh pohára, ktorý sa používa najčastejšie, keď príde čas na šampanské.

Tento sa objavil v 30. rokoch 20. storočia a postupne nahradí rez.

Na večierku alebo na veľkej recepcii flauta Elegantne stojí medzi dvoma prstami a s trochou obratnosti si môžete nakresliť aj niekoľko tanečných krokov bez toho, aby ste preliali kvapku. Aby ste šampanské nezahrievali, musíte držať flautu za nohu.

Tvar šampanskej flauty umožňuje ďalej koncentrovať arómy a bubliny. Bubliny majú tendenciu miešať tekutinu, a tak pri chuti uvoľňujú ešte viac chutí.

Nepochybne sa zdá, že táto dlhá flauta je šampanským pohárom par excellence… Ak nie? Pokiaľ to odborníci nekritizujú za jeho úzkosť, ktorá by bránila dobrému ochutnávke veľkého kríža šampanského.

Podľa nich by si mali flauty rezervovať bežiacim šampanským, ale pri servírovaní veľkého šampanského by ich mali nechať v skrinke.

Vysoký tulipánový pohár, nevyhnutný pre skvelé šampanskéAni šálka, ani flauta, ale v čom by sme mali servírovať šampanské? v poháre na víno ? Ale áno!

Najmä preto, že stojí za to poukázať na to, že šampanské je tiež víno, určite šumivé, ktoré musí uvoľňovať svoje arómy v okrúhlom pohári, v ideálnom prípade sprísnené na vrchu. Perfektné šampanské je preto tulipánové alebo veľmi vysoké burgundské sklo, ktoré kombinuje vizuálny pôžitok z flauty a jemného snobovania pohára pri splnení všetkých technických kritérií na zvádzanie toho najnáročnejšieho podnebia. Prekvapujúce, nie?

Úloha šampanskej bubliny

Pochopíte, že je dôležité zvoliť si, v ktorom pohári ochutnáte šampanské. Sklo, ktoré je príliš rozšírené, bude mať tendenciu spôsobiť, že bubliny zmiznú. A napriek tomu sú potrebné na to, aby ste ocenili všetky arómy!

Aby sa objavili všetky arómy šampanského, musí stúpanie bublín trvať dlhšie. Prináša to šampanské. Bublina skutočne hrá dve základné úlohy:

  • vo veľkých množstvách odstraňuje oxid uhličitý rozpustený v šampanskom
  • prináša na povrch aromatické molekuly, ktoré prichádzajú, aby prebudili naše chuťové poháriky.

Zneužívanie alkoholu je nebezpečné pre vaše zdravie, konzumujte s mierou.