Ostatné

Nástenné vlys: v roku 2019 bude opäť trendy!

Nástenné vlys: v roku 2019 bude opäť trendy!

Mysleli sme si, že je zastarané a kýčovité. Stenový vlys sa však vracia na prednú stranu dekorácie a vystupuje ako vlajkový trend roku 2019. Diskrétne, grafické alebo realistické vzory horizontálne alebo vertikálne, v suteréne alebo na výšku ... D „Pruh, vlys steny, dodáva priestoru priestor, dodáva priestor hĺbke a zdôrazňuje detaily. Hovoríme vám všetko, aby ste si osadili nástenné vlysy vo svojom interiéri!

1. Multifunkčný dekoratívny prvok© izoa Stenový vlys, ktorý sa vyznačuje úzkym pruhom, sa väčšinou používa na dekoratívne účely. Spravidla je umiestnená horizontálne na stenách miestnosti, aby do stien priniesla hĺbku a dynamiku. Inými slovami, je to posledný dotyk k výzdobe steny. Pôvodne uznávaný v meštianskych domoch je teraz vyhýbaný. Obnovuje sa však na prednej strane dekorácie a v roku 2019 sa vyznačuje veľkým návratom. Je potrebné povedať, že používanie nástenného vlysu sa od staroveku zmenilo. Dnes sa zdobí farbami a šaty so vzormi. Existujú dokonca aj niektorí, ktorí konajú ako trompe l'oeil ... Každopádne vlys na stenu rozruší kódy a pri zvislom umiestnení ich prehráva moderne. Oceňujeme to však aj vtedy, keď to znamená oddelenie farieb na dvojfarebnej stene. A okrem svojej estetiky je nástenné vlys užitočné na vymedzenie priestorov v interiéri. Nakoniec je tučné a vizuálne zväčšuje výšku steny, keď je umiestnená menej ako 20 cm od stropu. Naopak, ak máte podstatnú výšku stropu, môžete ju umiestniť na tretinu výšky steny, čím získate intímnejšiu a útulnejšiu atmosféru.

2. Pre každý interiér jeho typ vlysu na stenu:© Známka na stene Už sme vám povedali, že vlys na stene nemusí byť opakom modernej dekorácie. Viac ako inokedy sa venuje trendovým vzorom a pozýva sa do najmodernejších interiérov. Retro výtlačky, grafické čiary, efekt trompe-l'oeil, detské vzory, tlač dreva alebo kovu ... Je tu niečo pre každý vkus a všetky ozdobné štýly! Pokiaľ ide o materiály, najbežnejšie nástenné vlysy sú vyrobené z lepivého vinylu. Z dobrého dôvodu nie je pre inštaláciu nič jednoduchšie, pretože stačí rozvinúť vlys a aplikovať ho na požadované miesto. Iní vyžadujú vrstvu lepidla. To je prípad nástenných vlysov v tapetách alebo dokonca v netkaných modeloch. A pre tých, ktorí chcú dať hĺbke steny, premýšľajte o ozdobných krytinách v obkladačkách alebo dreve pre reliéfnu stenu!

3. Nástenné dekorácie, ale nielen!© Koziel Ak dekoratívne vlys vytvára na stenách pocit, môže tiež nájsť miesto, kde ho neočakávate. Elegantne tak oblieka rám dverí alebo okna. Rovnakým spôsobom môže zvýrazniť roh alebo roh miestnosti. Dokonca sa snúbi s dekorom a vzbudí všetku zvedavosť, keď je ozdobená vzormi trompe l'oeil. To je prípad tejto inšpirácie, pri ktorej model kovovej imitácie vyvoláva dojem, že je v spálni atypického podkrovia. Ale to nie je všetko! Nástenné vlysy tiež investujú do nábytku a vynikajú, keď sú umiestnené na okraji krbu! Pochopili ste, že existuje veľa možností na osadenie nástenného vlysu ... Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si preferovanú možnosť!