Užitočný

Ako zorganizovať šatňu pre dieťa?

Ako zorganizovať šatňu pre dieťa?

5 zlatých pravidiel obliekania pre deti

Usporiadanie šatne pre vaše dieťa bude samozrejme závisieť od povrchu, ktorý máte, ako aj od vášho rozpočtu. Dnešné ponuky od výrobcov sú také, že šatňa môže byť plne personalizovaná. Existuje však niekoľko tipov, ktoré sa vzťahujú na všetky konfigurácie. Tu je 5 zlatých pravidiel, ktoré treba dodržiavať, ak chcete zariadiť šatňu pre vaše dieťa.

1. Vešiaky na šaty, ktoré uľahčujú život

Aj keď je vaše dieťa dosť organizované a opatrné, skladovanie oblečenia nie je nevyhnutne ľahké. Najcitlivejším bodom je skladanie odevov. Deti majú zvyčajne ťažké zložiť svoje šaty správne a ich šatník môže rýchlo skončiť ako hora textilu. Aby ste sa vyhli príliš vysokému nastaveniu tyčky, začnite v šatni, kde je dôležité miesto na zavesenie. Ak je skladanie problémom, jeho umiestnenie na vešiak je oveľa jednoduchšie. Dieťa sa potom môže zorganizovať bez toho, aby požiadalo o pomoc dospelého.

2. Zneužité káblové koše

V tom istom duchu káblové koše uľahčia učenie o skladovaní. Tento systém vám umožňuje mať na prvý pohľad prehľad o mieste všetkého. Dieťa potom bude vedieť, ktorý kôš obsahuje ponožky alebo pásy bez toho, aby musel otvárať všetky zásuvky alebo ťahať všetky koše. To isté pre ukladanie. Posledná dobrá správa: káblové koše sú módne, či už vo farbe alebo z medi, budú pracovať pre batoľatá aj pre dospievajúcich.

3. Farby na získanie autonómie

Ak káblové koše napríklad nie sú vhodné z estetických dôvodov, máte k dispozícii iné riešenia. Ďalším spôsobom, ako vizuálne usporiadať detskú šatňu, je použitie systému farieb, ktorý im umožní nájsť sa bez toho, aby požiadali o pomoc. Môžete tak priradiť farbu k typu odevu (ako je spodná bielizeň) alebo k funkcii (ako je športové oblečenie).

4. Spoločná organizácia

Ak si pri odkladaní bielizne nechcete vlasy odtrhnúť, je lepšie sa s dieťaťom vopred rozhodnúť o mieste každej veci. Zavedením úložného systému, ktorý by bol váš, riskujete trvalé straty a obchodné straty, ako sú napríklad sirotské ponožky. Rozhodnite sa spolu (keď bude starý), ako by sa mal odev uložiť a kam sa zmestí. Toto spoločné rozhodnutie mu poskytne sebadôveru a umožní vám lepšie prekonať povinnosti v rebríčku.

5. Zodpovedné skladovanie (alebo nie)

Veľkou otázkou, ktorá je spojená s detskou skriňou, je otázka čistenia a skladovania. Ako udržujete skrinku vášho dieťaťa v prijateľnom stave? Rovnako ako v jeho spálni je riešením predovšetkým komunikácia, ale všetko záleží aj na veku. Keď je dieťa, prirodzene budete zodpovední za upratovanie. V priebehu rokov je na vás, aby ste sa rozhodli, aké povinnosti bude mať vaše dieťa v závislosti od jeho veku a vyspelosti. V dospievaní môže byť úplne zodpovedný za organizáciu svojej šatne, ale je potrebné, aby ste zhodnotili úlohy a povinnosti.

Vyberte si pekné vešiaky!

Ako zmeniť šatník podľa veku dieťaťa

Z dispozície šatne je dôležité zvoliť modulárne prvky, ktoré sa môžu meniť s vekom vášho dieťaťa. Našťastie väčšina úložných systémov na trhu je modulárna, a preto ich možno v priebehu času meniť. Napríklad plánujte, že vešiaky na šaty pre vešiaky sa budú musieť upraviť tak, aby sledovali rast vášho dieťaťa.

Regálové systémy vám umožňujú vyvíjať sa s rastom vášho dieťaťa.

Šatňa pre dievča alebo chlapca: mení sa to niečo?

A priori nič nerozlišuje chlapecký šatník od dievčenského šatníka, ale bude potrebné zohľadniť zmeny alebo určité špecifiká, ktoré sa môžu vyskytnúť, najmä počas dospievania. Niektoré dievčatá budú napríklad priťahované šperkami, a preto môžeme poskytnúť priestor venovaný náhrdelníkom alebo náramkom. Športoví chlapci môžu potrebovať špeciálne ubytovanie, aby si mohli uložiť svoje vybavenie. Nakoniec, viac ako sex, organizácia vášho šatníka ovplyvní individualita vášho dieťaťa: je len na vás, aby ste ich nechali robiť podľa ich vkusu a túžob!

Šatník vášho dieťaťa vyzerá ako on: musíte nájsť všetky jeho vášne.

Video: ŠATNÍ SKŘÍŇ: efektivní vytřídění + tipy na uložení. BYDLENÍ (Júl 2020).