Komentáre

Naša rada: akú farbu by ste si mali zvoliť pre výzdobu svojej izby?

Naša rada: akú farbu by ste si mali zvoliť pre výzdobu svojej izby?

Zhrnutie

  • 1. Modrá miestnosť pre moderný dekor
  • 2. Zelená miestnosť pre prirodzenú atmosféru
  • 3. Neutrálne tóny pre miestnosť s nadčasovým dekorom
  • 4. Fialová izba pre romantickú atmosféru
  • 5. Kravata a farbivo pre boho ducha
  • 6. Chladné tóny pre minimalistickú spálňu

Modrá miestnosť pre moderný dekorObľúbená farba mnohých Francúzov, modrá, je studená farba, ktorá vytvára pokojnú a vyrovnanú atmosféru. Ideálne v spálni, napríklad na upokojenie tesne pred spaním. Na strane nuansy neexistuje pravidlo. Môžete sa dokonale opovažovať za modrú, pruskú alebo nebeskú. Táto farba nie je spojená so všetkými štýlmi dekorácie. Vyberte si pre modernú izbu. Chcete zvoliť tmavomodrú farbu? Pre ideálne vykreslenie vám odporúčam prekresliť iba jednu stenu svojej izby. Steny natreté úplne rovnakou farbou by skutočne mohli vytvoriť pocit uzavretia, ktorý by bol proti požadovanému upokojujúcemu účinku. Nech je akákoľvek jeho nuansa, modrá ide dokonale s drevom. Ten skutočne dokonale zahreje studené tóny tejto farby. A v prípade škandinávskeho štýlu neváhajte vyzdobiť izbu niekoľkými dotykmi žltej farby!

Zelená miestnosť pre prirodzenú atmosféruZakázané na dlhú dobu, zelená opäť vstupuje do domu. Niekoľko ročných období sa dôrazne prejavuje v jemných odtieňoch, ako je mandľová zelená, zelená alebo šalvia zelená. Páčia sa nám to v spálni, kde prináša veľmi omladzujúci charakter. Je tiež známe tým, že stimuluje kreativitu. Je to ideálna farba pre spálne pre dospelých, pretože sa prispôsobuje takmer všetkým typom výzdoby. Šalvia zelená je jednou z trendových farieb pre tento rok. Túto farbu spálne možno kombinovať aj s veľkým počtom farieb, od pastelovo ružovej po výraznejšiu modrú farbu. Nechcete maľovať steny, ale jednoducho upravovať kus nábytku? V takom prípade myslite na tmavšie zelene, ako je jedľa zelená alebo chróm, ktoré vášmu šatníku alebo komore prinesú veľmi elegantnú a polovicu storočia.

Neutrálne tóny pre miestnosť s nadčasovým dekoromV miestnosti sa tiež odporúčajú krtky, sivé, béžové, sivobiele a iné neutrálne odtiene. Jemnosť týchto farieb dodáva každej miestnosti pokojnú a nadčasovú atmosféru. Trocha navyše: vďaka príslušenstvu môžeme použiť výrazné farby na zvýraznenie dekoru. Čo sa týka dekorácie, odvážime sa na celkový vzhľad: ak by sme si museli zvoliť farbu na maľovanie stropu, nepochybne by to bola v tejto palete neutrálnych a svetlých tónov! Pokiaľ ide o dekoráciu miestnosti, neutrálne tóny sú nadčasové a trendy. To sú farby, ktoré uprednostňujú kinfolk alebo wabi-sabi dekor, prírodné a rafinované. Ak hľadáte maliarsky nápad pre svoju izbu a stále váhate medzi rôznymi štýlmi dekorácie, rozhodnite sa pre neutrálny a jasný tón, ktorý sa spojí so všetkým, za predpokladu, že viete, ako zvoliť správny nábytok a doplnky. Na rozdiel od toho, čo by ste si mohli myslieť, výber bielej ako farby pre vaše steny nepredstavuje možnosť ľahkosti. Tam, kde steny natreté výraznými odtieňmi budú stačiť na vytvorenie atmosféry miestnosti, miestnosť s bielymi stenami uvidí celú svoju výzdobu iba na príslušenstve a nábytku.

Fialová izba pre romantickú atmosféruFialová je často spojená s mystikou a meditáciou a je ideálna pre rodičovskú spálňu, kde vytvorí atmosféru priaznivú pre romantizmus. Vyberáme to mäkké, ťahajúc smerom k fialovej a fialovej. Neváhajte a zahrajte si celkový vzhľad pridaním posteľnej bielizne a vankúšov v rovnakých odtieňoch, ale so vzormi na prelomenie pevnej strany. Pokiaľ ide o modrú farbu, neodporúča sa prelakovať všetky steny vašej spálne. túto farbu. Potom spojíme fialovú s prirodzenou a svetlejšou farbou, pozri pastelové farby, aby sme vytvorili upokojujúcu atmosféru. Ozdobte svoju spálňu doplnkami alebo posteľnou bielizňou z rafinovaných materiálov: bavlnená posteľná bielizeň perkala, svetlé záclony a vlnené koberce ... odvážte sa sofistikovaným dekorom! V každom prípade vyvažujte tmavú farbu steny pomocou ľahšieho príslušenstva.

Kravata a farbivo pre boho ducha© Pinterest

Tento prekvapivý trend 60. a 70. rokov sa vrátil na prednú časť javiska a napadol naše interiéry v odtieňoch, ktoré však boli oveľa mäkšie ako predtým. Aj keď nejde o farbu ako takú, kravata a farbivo sú originálnym spôsobom použitia. Je to omietka schopná vytvoriť dekoráciu miestnosti sama o sebe. Môžete ho použiť na stenu v spálni, najmä s nástenným panelom alebo tapisérmi, alebo na posteľnú bielizeň alebo záclony. Dávajte pozor, aby ste nezaťažili výzdobu svojej izby tým, že v tomto štýle odložíte všetky svoje steny a doplnky. Vyberte si iba ten, ktorý bude stredobodom vašej dekorácie, a zvyšok zostaňte v tienistých tónoch. Tí odvážnejší z vás sa tiež môžu touto technikou pokúsiť natrieť svoju stenu. V prípade poruchy stačí znovu natrieť stenu v najtmavšej farbe! Nakoniec sa toto vykreslenie prispôsobí iba výzdobe bohémskej spálne.

Chladné tóny pre minimalistickú spálňu© Pinterest

Chcete farebnú predstavu pre svoju striedmejšiu, ale rovnako originálnu spálňu? Vyberte si chladné tóny, ako je modrá sivá alebo zelená. Táto škála moderných a rafinovaných farieb sa v minimalistickom duchu dokonale prispôsobí triezvym a elegantným dekorom. Je to ideálna farba do spálne pre dospelých, pomocou ktorej je možné maľovať všetky steny. Naše rady týkajúce sa maľovania: ak je vo vašej miestnosti lišta alebo soklová lišta, natrite ich rovnakou farbou ako strop, najlepšie v bielej farbe. Na dekoráciu miestnosti si vyberte posteľnú bielizeň v rovnakých odtieňoch chladu a svetla alebo v prírodnej farbe. Farby sivozelenej a modrošedej môžete tiež kombinovať s príslušenstvom z medi alebo ružového zlata, ktoré dodá vášmu dekoru trochu nádeje.

Takže modrá, zelená, sivobiela, fialová alebo sivá ... Akú farbu farby si vyberiete pre svoju izbu?