Tipy

Nainštalujte žlaby z PVC

Nainštalujte žlaby z PVC


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aký žľab?

Profily z PVC (sivé alebo pieskové) sú hospodárne a ľahšie sa inštalujú ako tradičné zinkové žľaby, pretože ich stačí prilepiť - alebo ich spojiť pre spojené modely. Môžete sa tiež rozhodnúť, najmä pri renovácii, odkvapových žliabkov z medi alebo zinku, ktoré sa dajú zvárať alebo spájať bez zvárania pomocou spojov. Konečne nájdete žľaby z lakovaného hliníka a kompozitného materiálu (polyesterové živice a prísady) s vysokou odolnosťou proti nárazu a poveternostným vplyvom.

Implementácia

Je to úplne v dosahu amatéra, ktorý má k dispozícii všetky druhy háčikov, príslušenstva na vychádzanie a vstup do uhlov, narodenia a zostupov, ktoré potrebuje. Musia sa však prijať vážne opatrenia. Neváhajte si prenajať lešenie a namontovať ho správne na pevný podklad: budete pracovať pohodlnejšie a istejšie.

Žľab z PVC

Profil a sekcia

Hlavnou charakteristikou odkvapu (či má zaoblený alebo štvorcový prierez) je jeho evakuačná kapacita. Dažďový režim sa samozrejme v jednotlivých regiónoch líši, ale žľab musí byť schopný evakuovať odtok na streche veľkej predĺženej búrky. Každý model preto zodpovedá maximálnej ploche strechy, ktorá sa musí zohľadniť pri nákupe. Podobne každý profil zodpovedá určitej sekcii pre zostup. V hraničnom prípade môžete tiež uviesť sklon prietoku 6 až 8 mm na lineárny meter. Každý profil odkvapov je označený odkazom - 25 všeobecne pre jednotlivé domy.

Typy odkvapov

T2874

Kanály a žľaby

Kanály sú kanály umiestnené na konci strešnej časti, ale integrované do plášťa. Pôvodne boli vyrobené z kameňa alebo terakoty; následne boli pokryté olovom. Evakuácia bola chrličmi alebo olovenými zostupmi. Keď olovo (z 19. storočia) nahradilo liatina a zinok, dub sa stal jednoduchým kanálom nezávislým od hlavnej štruktúry, to znamená odkvapom. Toto je niekedy upevnené na samom okraji strešnej krytiny (odkvapový žľab Le Havre), najčastejšie sa však jedná o odkvapový žľab pripevnený háčikmi na strešný pás alebo na koncoch krokiev.

Žiadne zvraty

Na zostavenie dvoch častí, najmä zvodidiel, ich jednoducho zmontujte bez toho, aby ste točili samčiu alebo samičiu časť. Okamžite po montáži prilepte obe časti a otrite okraje. Na pokračovanie sušenia nie je potrebné čakať. Upozorňujeme, že tuhé lepidlo z PVC je horľavé a jeho minimálna teplota spracovania je 8 ° C.

Háčiky

Existuje široká škála háčikov na výber v závislosti od materiálu, ku ktorému sú pripevnené. Najbežnejšie sú modely pre čelenky (viditeľné alebo neviditeľné). Nájdete tu tiež stonky, to znamená nohy, ktoré sú pripevnené na tvári (a nie na konci) krokiev, háčiky s nastaviteľnými krokvami (ktoré uľahčujú nastavenie), háčiky s hrotom , ktoré ideme do dreva, a tiež strmene na pripevnenie odkvapu priamo na vlnitú vrstvu.

Evakuácia

Dažďová voda sa môže viesť tak, že opúšťa delfíny (spodná časť zostupu), do odtokového kanála alebo do sifónu na záhrade, do búrky alebo sanitárnej kanalizácie alebo do prírodného odtoku (potok). V prípade malej dažďovej vody v nádrži, ktorá sa má použiť na zavlažovanie záhrady (prepad je pripojený k odtoku). Na vidieku, keď nedochádza k prirodzenej evakuácii a pôda sa k nemu požičiava, vybudujte nádržku (dobre stratenú), ale nezabudnite, že k nej môže byť pripojená iba dažďová rúra, „vylúčenie z vôd prepúšťacích brán z dôvodu rizika znečistenia podzemných vôd. Skutočná vaňa je murované dielo (tehla, betónový blok, betón), ktorého steny sú v dolnej časti vybavené barbakami umožňujúcimi evakuáciu. Je zakrytý prielezom, ktorý umožňuje čistenie.

Ako nakupovať?

Prvky (PVC, zinok alebo meď) sa zvyčajne predávajú v dĺžke 2 alebo 4 m. Niektorí výrobcovia polyesterových alebo lakovaných hliníkových žľabov však ponúkajú dĺžky 6 alebo 9 m alebo dokonca na požiadanie. Vykonajte presné merania (dĺžka pásu pre samotný odkvap a výška zostupu) a urobte schému, v ktorej je uvedené umiestnenie príslušenstva, tesnení, háčikov, pôrodov, spojovacích puzdier, delfínov, spojov alebo jamiek, aby sme na nič nezabudli.

Náradie a materiály

• Lešenie
ručná píla
Tracer line
Meracie pásmo
Meracie pásmo
skrutkovač
vŕtačka
ceruzka
štetec
Olovnice
Krumpáč a lopata
Okrajová doska
skrutka
Prípravok na ochranu dreva
Trubková skrutka
Lepidlo z PVC
šmirgľový papier
Regavol
crapaudine
Kliešte Savoir faire faire © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005Komentáre:

 1. Bradwell

  tvoje myslenie je genialne

 2. Neb-Er-Tcher

  This is a very valuable piece.

 3. Ghazal

  And not so happens))))

 4. Jeremie

  Bravo, what the correct words ... another idea

 5. Nairne

  Súhlasím, veľmi užitočná správaNapíšte správu