Tipy

Vytvorte detskú prikrývku

Vytvorte detskú prikrývku

Zariadenie

1 kus modrej polárnej vlny 100 x 100 cm 1 krieda 1 rotačná fréza alebo 1 pár nožníc 2 m pletená slivka slivka pletené Špendlíky 1 šijací stroj vyhovujúci nite polárna vlna zvyšky polárnej vlny rôznych farieb 20 cm minimálna dĺžka 1 pravítko 1 široký dierovač

Plaid realizácia

15 'Výrez

Po nakreslení obrysov kriedou nakrájajte polárnu vlnu na 90 x 90 cm pomocou rotačnej rezačky alebo nožníc.

45 'Šitie vrkoča

Prámik rozrežte na polovicu, pritlačte ho na dve protiľahlé strany kocky a zošívajte do stroja. Boky bez opletenia môžu byť v kontakte s tvárou dieťaťa bez toho, aby sa riskovali.

Rada

Ak chcete urobiť dospelú kocku, jednoducho zmeňte rozmery približne od 90 x 90 cm do približne 130 x 170 cm. Nepoužívajte loden na tento účel, pretože by nebol dostatočne teplý alebo pohodlný.

Nastavením podľa prevedenia

20 'Vystrihnite pompoms

Z každého kupónu rúna odrežte približne desať prúžkov po 20 x 1 cm. Potom zložte prvú na polovicu, zviazajte uzol v strede (obrázok 1) a potom jednu stranu pásu pritlačte k uzlu (obrázok 2).



Opakujte pre ostatné pásma.

40 'Upevnenie pompoms

Vo fotografovanom modeli sú všetky pompomy umiestnené ľubovoľne na pléd, aby sa dosiahol estetický výsledok. Týmto spôsobom vyberte umiestnenie prvého strapca a vytvorte tam veľkú dierovaciu dierku. Potom navlečte dva chvosty pompom do seba, jeden po druhom, stále pomocou razidla, potom urobte to isté pre ostatné gule. Nakoniec spojte dva chvosty každého strapca na zadnej strane kocky a odrežte ich asi 5 milimetrov od uzla.

Rada

Ak po vytvorení dekoru zistíte, že zadná časť koberca je nevzhľadná, môžete ju zdvojnásobiť druhým kupónom z fleece rovnakej veľkosti ako prvý. Postačí to prišiť na okrajoch, prípadne pridať stredové švy, aby sa udržala na svojom mieste.



20 sád na Polar, Boiled wool, loden © éditions Flammarion, 2004