Komentáre

Retro-plánovanie sťahovania, kľúčové dátumy usporiadať!

Retro-plánovanie sťahovania, kľúčové dátumy usporiadať!

Plánujete sa čoskoro presťahovať a so všetkými úlohami, ktoré musíte splniť, pripraviť transport, zozbierať veci a zariadiť, bojíte sa zabudnúť? Aby však všetko fungovalo dobre, vyžaduje to len malú organizáciu a očakávanie. Po spustení odpočítavania postupujte podľa tohto krokového retro-plánovania, aby ste sa bez stresu zorganizovali a s úsmevom dorazili do cieľa.

3 mesiace predtým

- Ukončite svoj súčasný nájom podaním oznámenia o odchode doporučenou poštou s potvrdením o prijatí. - Zaregistrujte deti v novej škole a požiadajte o prenos ich školských záznamov. - Nechajte spoločnosti vypracovať ponuky. Ak sa chcete pohybovať samostatne, odhadnite objem, ktorý sa má prepravovať, a rezervujte nákladné vozidlo na prenájom na deň D.

2 mesiace predtým

- Upozorniť rôzne správy: sociálne zabezpečenie, vzájomné poistenie, CAF, penzijný fond, ANPE, URSSAF atď. - Ak zmeníte pobočky, informujte svoju banku a pripravte si zatvorenie alebo prevod svojich účtov. - Dohodnite sa s dodávateľom plynu, vody a elektrickej energie na poslednom odčítaní a ukončení zmluvy.

1 mesiac predtým

- Naplánujte objednávku na presmerovanie pošty poštou a požiadajte o bezplatné karty na zmenu adresy a pošlite ich kontaktom, aby ste ich informovali o svojom pohybe. - Zásobte sa na kartónových škatuliach (z vášho ťahača, v obchodoch s obalmi alebo u obchodníkov vo vašom okolí), bublinkovej fólie a pevnej lepiacej pásky. - Požiadajte mestskú radnicu svojho nového domu, aby ste v deň D, ak žijete v meste, získali uvoľnenie miesta pre kamión alebo aby ste sa dostali na pešiu ulicu. - Ak ste nájomcom, dohodnite si stretnutie s majiteľom, správou alebo realitnou kanceláriou vášho súčasného ubytovania. - Oznámte svoju zmenu adresy predplatným novín alebo časopisov, ktoré dostávate doma. - Začať baliť to, čo nebude užitočné pred presunom: knihy, strieborné predmety, odevy, doplnky a výstroj mimo sezóny (v lete lyže, prešívané prikrývky a prikrývky, v zime nafukovací bazén a topánky otvorené) napríklad), čo je uložené v podkroví, v garáži alebo v pivnici ... - Požiadajte svojho zamestnávateľa o „dovolenku na sťahovanie“ a poskytnite mu ako dôkaz novú nájomnú zmluvu alebo zmluvu s prepravcom. - Využite príležitosť na usporiadanie: zbavte sa nepotrebných vecí v recyklačnom stredisku, od združení alebo zavolajte odborníka. Ak máte málo času, môžete skúsiť predať firmu, ktorú už nechcete, na internete alebo účasťou na blších trhoch. - Postupne očíslujte políčka a urobte si zoznam všetkého, čo ste zabalili. Tento zoznam vám uľahčí vyhľadávanie vecí po presťahovaní sa. - Postupne vyprázdňujte rezervy špajze a mrazničky. - Ak sa pohybujete na vlastnú päsť, uistite sa, že je k dispozícii niekoľko priateľov, ktorí vám pomôžu a sledujú kamión na ulici, ale tiež aby počas prevádzky udržiavali deti alebo zvieratá. - Obnovenie rozptýlených vecí: účinky ponechané pri úschove alebo oprave u obuvníka, retušovacej služby alebo čistiarne, knihy a filmy požičané priateľom, prenajaté alebo vypožičané z knižnice.

1 týždeň predtým

- Balte všetko, čo nepotrebujete denne. Na varenie, starostlivosť a drobné remeselné výrobky na poslednú chvíľu uchovávajte iba nevyhnutné doplnky. Zabalte prepravku alebo škatuľu toho, čo by ste mohli potrebovať počas presunu alebo počas inštalácie: výrobky pre domácnosť, handry a vybavenie, baterka, náradie, lekárnička. - Pred prepravou zálohujte údaje na svojich počítačoch. - Zistite viac o predpovedi počasia na D-deň, aby ste v prípade potreby mohli mať po ruke pláštenku, čižmy, klobúky alebo náhradné diely.

2-3 dni predtým

- Vyprázdnite a odpojte mrazničku a chladničku. - Keď je nábytok prázdny, zablokujte dvere a zásuvky a zalepte kľúče dovnútra. - Káble pripevnite k domácim alebo elektronickým zariadeniam tak, aby sa nestratili, ako aj skrutkami, ktoré sa používajú na pripevnenie políc alebo malých ozdobných prvkov. - Oznámte susedom, vrátnici alebo správcovi dátum presunu. Skontrolujte, či výťah funguje, a dohodnite sa na mieste na skladovanie a prepravu nábytku a škatúľ v deň D. Deň predtým - Po vyprázdnení priestorov uschovajte všetko, čo potrebujete, na čistenie: špongie, metlu, čistiace prostriedky , rukavice, mop a niektoré nástroje a dosť na malé opravy: omietka, špachtle (veľmi užitočné na vyplnenie otvorov v stenách) a niektoré handry. - Poskytnite vodu a niečo k jedlu a občerstvenie pre tých, ktorí vám prišli pomôcť! - Kartónovú škatuľu držte s lekárničkou, toaletným papierom, niečo, čo by ste si mali vymeniť, čo musíte umyť a pripraviť jedlo (príbory, otvárač na konzervy atď.). Je pravdepodobné, že to bude užitočné v deň D alebo práve prišlo.

V deň

- Ak sa pohybujete sami, dodržiavajte pravidlá zdravého rozumu: začnite s najobjemnejším nábytkom a najťažšími škatuľami a až potom vyplňte svetelné boxy. Pripevnite a chráňte všetko, aby ste zabránili akémukoľvek pohybu nákladu počas jazdy.

Keď opúšťate svoj starý domov

- Vykonajte posledné drotárske práce a úpravy pred súpisom a starostlivo vyčistite všetky diely. Ak nemáte pred odchodom dostatok času, zavolajte čistiacu spoločnosť. - Vypnite všetky svetlá, skontrolujte, či sú kohútiky zatvorené, zatvorte okná a dvere. - Odstráňte svoje meno z poštovej schránky, zvončeka, dverí a interkomu

Po príchode do nového ubytovania

- Ak dočasný dekrét o parkovaní nebol dodržaný a nemôžete nájsť miesto pre kamión, informujte mestskú políciu. Dojazdné vozidlá sa potom odstránia. - Chráňte chúlostivé povrchy vo vnútri: nepremokavé plachty sú užitočné najmä v prípade, že prší (existuje len malá pravdepodobnosť, že si sťahováci zložia topánky skôr, ako začnú šliapať na koberec!). v ich cieľovej miestnosti to uľahčí prácu pri ukladaní ich obsahu. V ideálnom prípade by mal kus, ktorý ho rozobral, znova zložiť kus nábytku. - Dobre nechajte škatule obsahujúce veci, ktoré budete potrebovať rýchlo: oblečenie, toaletné potreby a varenie. - Vložte svoje meno do schránky, zvončeka, dverí a interkomu.

Po presťahovaní

- Skontrolujte stav krehkého nábytku alebo predmetov. Spravidla máte 3 dni na to, aby ste sa sťažujú doporučeným listom s A / R na sťahujúcej spoločnosti, ak sa niečo počas prevádzky alebo prepravy poškodilo. - Nezabudnite zmeniť registráciu svojho vozidla. Na vykonanie zmeny máte jeden mesiac po presťahovaní. - Ak ste zmenili svoju obec, zaregistrujte sa čo najskôr na volebných zoznamoch. Ste pripravení na mierový ťah?