Tipy

Pred / Po: Vylepšite terasu rastlinami

Pred / Po: Vylepšite terasu rastlinami

Vylepšite svoju terasu bez toho, aby ste prešli renováciou a nákupom veľkých materiálov? Je to možné! Ak rozpočet neumožňuje obnovu podláh alebo stien, je potrebné vedieť, ako sa obrátiť na úspornejšie riešenie, a to integráciu rôznych kríkov a rastlín. Projektant mestskej krajiny Gaston Bintener z agentúry Paris Balcon vedel, ako sa postaviť tejto výzve a dať tejto iskre novú terasu prostredníctvom rastlín, ale aj novú „zelenú“ dynamiku v tomto trochu opotrebovanom priestore. Chytro umiestnené, prekresľujú linearitu miest a zároveň prinášajú ten bod prírody, ktorý im chýba.

Usporiadajte malý kúsok prírody

pred : Táto parížska terasa trpí časom: opotrebované a sčernené dlaždice vlhkosťou, opotrebovaný nábytok a poškodené mreže. Celkom chýba čerstvosť a predovšetkým hustá a harmonická vegetácia! Ten by nielen zakryl „fyzické“ vady terasy, ale tiež aby chránil majiteľov pred vonkajším vzhľadom. Posledne menovaní nemajú žiadny rozpočet na renováciu svojho vonkajšieho priestoru z bodu A do bodu Z, radšej stavili na ekologizáciu miest. Cenovo dostupnejšie a nemenej estetické riešenie!

po : Tím agentúry Paris Balcon pôsobil niekoľko dní, aby prehodnotil usporiadanie terasy, ktorá teraz preberá vzhľad miniatúrnej záhrady! Prvý podstatný bod pre Gastona Bintenera a jeho tím: prelomiť linearitu tohto priestoru počas jeho dĺžky. Hrnce a kvetináče obsahujúce rôzne kríky a rastliny boli preto rozmiestnené, aby sa vytvorila nepravidelnosť v celkovom vzhľade. Terénne úpravy sa tiež rozhodli pre rôzne ploty všetkých výšok a objemov (bambus, oleander atď.), Ktoré zakrývajú terasu pred zvedavými očami. Majitelia si môžu konečne vziať jedlo vonku v úplnom súkromí, odpočívať na lehátkach a užiť si svoju terasu ako skutočnú izbu navyše! Terasa získava šarm a funkčnosť bez toho, aby prešla veľkou prácou. Úspešná stávka! Viac informácií na www.parisbalcon.com