Tipy

Čo keby sme pestovali liečivé rastliny na balkóne?

Čo keby sme pestovali liečivé rastliny na balkóne?

Už dávno zabudnuté liečivé rastliny sa dnes vracajú do popredia rastlinnej scény. Tieto odrody, ktoré sa mnísi pestovali už v stredoveku na prípravu liečebných prostriedkov, majú na rukáve viac ako jeden trik. Konzumujú sa v bylinných čajoch alebo vdychovaní, pomáhajú telu nájsť rovnováhu a podieľajú sa na pocite celkovej pohody. A nemusíte mať veľkú záhradu, aby ste mohli využívať jej výhody, stačí niekoľko okien na okenný parapet na vytvorenie liečivej záhrady doma ...

Verbena zostať zen

Verbena je obľúbeným bylinkovým čajom svojej starej mamy a je to veľmi aromatická rastlina, ktorá sa ľahko pestuje v kvetináčoch. Verbena officinalis, ktorá sa nesmie zamieňať s citrónovou verbenou, je známa mnohými cnosťami. Ak máte to šťastie, že máte balkón vystavený plnému slnku, pravidelne ho vysádzajte do zmesi piesku a zalievacej pôdy a vody, aby ste zabránili vyschnutiu pôdy. Potom zozbierajte listy a kvitnúce vrcholy a nechajte ich ponoriť do vody pri 70 ° C, aby ochutnali lahodné upokojujúce a upokojujúce bylinné čaje ...

Verbena: priamo z balkóna na bylinkový čaj!

Citrónový balzam a levanduľa pre lepší spánok

Insomniacs, viem, že levanduľa je váš najlepší spojenec! Voňavé a dekoratívne kvety by vám mali pomôcť pokojnejšie zaspať. Takže ani na severe Francúzska neváhajte pestovať nohu levandule na okraji slnečného okna, v kvetináči alebo kvetináčovi. V prípade zvýšeného stresu nechajte kvety vylúhovať štvrť hodiny v litri vriacej vody a potom pridajte infúziu do vody z vášho horúceho kúpeľa. Ak nemáte vaňu, môžete vdychovať vonné pary, funguje to tiež ... Ak levanduľa nestačí alebo je váš balkón skôr vystavený čiastočnému tieňu, pestujte balzam na citróny! Melissa officinalis, bratranec mäty, sa v rastlinnej medicíne často používa pre svoje mnohé cnosti. Aby ste využili jeho účinok na spánok, zoberte niekoľko listov, nechajte ich ponoriť do veľmi horúcej vody a ochutnajte tento lahodný antistresový bylinkový čaj predtým, ako sa ponoria do rúk Morpheus.

Levanduľa, spojenec dobrého spánku

Tymián a oregano na nachladnutie

Esenciálna aromatická rastlina, tymián, si zaslúži, aby sa pestovala na vašom balkóne kvôli jej liečivým vlastnostiam. Pri použití v bylinných čajoch alebo infúziách by mal antiseptické vlastnosti, ktoré by bojovali proti prechladnutiu, bolestiam v hrdle a kašľu. Hviezda talianskej kuchyne, oregano sa tiež odporúča v infúzii a inhalácii na uvoľnenie priedušiek. Táto aromatická rastlina, ktorá sa rovnako ľahko pestuje v kvetináčoch na parapete alebo balkóne, sa tiež odporúča na liečbu porúch trávenia a únavy.

Chladné kúzlo? Rýchla infúzia tymiánu z balkóna!

Máta a šalvia na podporu trávenia

V rodine aromatických šampiónov tradičného liekopisu je tu mäta! Má pekné, príjemne voňajúce listy, mäta kvitne v kvetináči na slnku alebo v čiastočnom tieni, pokiaľ sa pravidelne zavlažuje. Pri infúzii po jedle uľahčuje trávenie, uvoľňuje žalúdok a znižuje nadúvanie. Pri inhalácii by bol účinný aj proti prechladnutiu a prechladnutiu. Ak je jedlo príliš veľké, zázraky by tiež fungovali infúziou šalvie. Táto liečivá rastlina sa však používa aj v bylinnej medicíne proti vredom vredu, bolestiam v krku a premenštruačnému syndrómu ... Všetci chceme pri okne okno šalvie!

Malý čaj z mäty z balkóna?

Fenikel proti zadržiavaniu vody

So svojím leteckým listom sa fenikel pestuje ako pestovateľ na balkónoch, kde vytvára rastlinnú obrazovku, ktorá chráni pred výhľadom. Ak má rád plné slnko, obáva sa horúčavy a veľkej prechladnutia. Semená a stonky sa môžu konzumovať ako infúzia pre svoje močopudné vlastnosti, ako aj na zníženie nadúvania a tráviacich porúch. Pre dojčiace ženy je fenikel tiež skvelým spôsobom, ako zvýšiť produkciu materského mlieka.

A čo pestovanie fenikla na balkóne?