Užitočný

Výzdoba kúpeľne: nápady a tipy na správne rozhodovanie

Výzdoba kúpeľne: nápady a tipy na správne rozhodovanie

V kúpeľni trávime priemerne dve hodiny denne. Ak nechcete skončiť s nebezpečnými opatreniami, napríklad umiestnením dezodorantu vedľa toaletného dezodorantu (nie ste si istí, že čerstvosť Álp vám bude tak dobre vyhovovať), je lepšie sa postarať o organizáciu miestnosti. A keďže praktická kúpeľňa by sa nemala rýmovať s nevzhľadnými, dávame vám všetky naše rady, ako skombinovať užitočné a príjemné!

Sprchovací kút alebo vaňa? Kľúče k výberu

Klasická sprcha VS so zabudovanou sprchou

Či už ste nerozhodnutí alebo typ nie je príliš zameraný na prácu, klasická sprcha je bezpečná stávka. Okrem jednoduchej inštalácie je aj najekonomickejším riešením. Ak máte deti alebo hľadáte viac pohodlia, sprchovací kút je vhodnejšia. Vďaka zásobníku umiestnenému priamo v zemi je oveľa priestrannejší ako druhý model. Neprítomnosť viditeľných dverí a koša z nich robí veľmi dekoratívny a plne prispôsobiteľný predmet. Takže si zahrajte na materiáloch, ktoré dávajú miestnosti skutočný štýl: v prípade prírodného ducha sa rozhodneme pre kamienkovú sprchu a modernejšiu dekoráciu, leštenú betónovú krytinu.

3 kúpeľňové modely pre 3 rôzne použitia

To, čo hľadáte predovšetkým v kúpeľni, je pohodlie. Pre vás je to miestnosť, v ktorej venujete čas odpočinku a odpočinku. Takže si nemôžete predstaviť svoj život bez vane. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je vaňa vhodná pre veľké aj malé kúpeľne! Všetko je otázkou modelu. 1. Obdĺžniková vaňa Obdĺžniková vaňa je umiestnená priamo v rohu miestnosti a zaberá málo miesta. Vďaka svojmu tvaru je spojencom malých kúpeľní. Výber veľkosti, dĺžky a šírky závisí od úrovne pohodlia, ktoré hľadáte. A keďže pri používaní vane nie sme sami, myslíme na to, že si vyberieme jej rozmery podľa najvyššej osoby v domácnosti. 2. Rohový kúpeľ Rohová vaňa je drahšia ako klasická a je predovšetkým dizajnovým objektom navrhnutým tak, aby poskytovala maximálny komfort pre používateľa. Je to tiež výhoda malých kúpeľní vďaka svojmu špeciálnemu tvaru. Výberom asymetrickej rohovej vane si môžete vychutnať dobrý kúpeľ aj v stiesnených izbách. 3. voľne stojaca vaňa Čo keď kombinujeme trend a pohodlie? S voľne stojacou vaňou máte kúpeľňu ako v časopisoch! Ak jeho inštalácia nie je vždy veľmi jednoduchá, výsledok je dosť pôsobivý: nie je potrebné kvalitné vybavenie, vaňa stačí na to, aby sa miestnosť obliekala. Pre minimalistickú kúpeľňu uprednostňujeme vaňu umiestnenú na podlahe. Ak uprednostňujeme retro elegantný trend, vyberieme voľne stojaciu vaňu.

Aké možnosti ukladania by ste si mali zvoliť pre vybavenie funkčnej kúpeľne?

Kúpeľňa je často najmenšou miestnosťou v našom interiéri. V priemere meria 4 až 7 m². Ale aj napriek svojej malej veľkosti je tu veľa obchodov. Medzi kozmetickými výrobkami, posteľnou bielizňou a základmi pre každodenné umývanie sa skladovacie boxy môžu rýchlo ukázať ako nedostatočné. Existujú riešenia na ukladanie všetkého bez toho, aby sa zaberalo miesto. Prvý tip, najpraktickejší a najmodernejší, je márnosť jednotka , Priamo inštalovaný pod umývadlom, to neusporiada naše drahé štvorcové metre a ponúka maximálne úložisko. Ak ste skôr typom na akumuláciu fliaš, škatuliek s liekmi a iných malých predmetov, ktoré nie je vždy zrejmé odložiť, vyberte si zrkadlo s úložným priestorom integrovaná. Chcete tiež zariadiť malé kúty svojho rybníka? S internetom nemôže byť nič jednoduchšie kúpeľňa stĺpec , Jeho vysoký tvar vám umožňuje ukladať všetko bez neporiadku. Jej malý doplnok? K dispozícii vo všetkých štýloch, dodáva miestnosti dekoratívny nádych!

Táto kúpeľňa je plná úložného priestoru vďaka márnivej jednotke a nábytku typu dva v jednom

Umývadlo alebo umývadlo: dva podobné prvky pre rôzne dekoratívne účely

Pri výbere toaletných potrieb (umývadlo, sprchovací kút, vaňa, atď.) Musíte myslieť na dekoráciu, ktorú chcete dať miestnosti. Veľmi trendy, kotol prinesie modernosť a eleganciu. Radšej vyberieme zaoblenú umývadlo pre kúpeľňu Zen a preferujeme štvorcové umývadlo pre kúpeľňu s veľmi moderným vzhľadom. Je váš obľúbený dekoračný retro štýl? Takže hodte misu a osvojte si klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy: umývadlo .

Výber správnej podlahovej krytiny a obloženia stien v kúpeľni

- Obklady

Ľahko sa udržuje a dokonale sa hodí do vlhkých miestností. Obklady sú vhodné pre všetky štýly. Skvelá klasika v kúpeľniach, teraz v mnohých farbách. Meňte materiálne efekty a štýly modernej a originálnej kúpeľne.

- Betón

Ak chcete znovu spracovať podlahu kúpeľne bez toho, aby ste ničili všetko, vyberiete si voskovaný betón, pretože sa kladie priamo na starý náter. Mimoriadne trendy, dobre sa hodí aj do kúpeľne s priemyselným dekorom, ako aj do miestnosti s dizajnovým a rafinovaným vzhľadom. Materiál odpudzujúci vodu, je tiež ideálny pre podlahu a steny sprchovej vaničky.

Stačí, aby voskovaný betón bol úplne odolný voči vode. Preto môžeme bez rizika zakrývať steny kúpeľne!

- PVC

Či už je to vo forme obloženia, napríklad pre naše steny alebo vo forme dosiek, pre naše podlahy, PVC je materiál, ktorý sa uprednostňuje vo vodných priestoroch. Okrem dekoratívnej strany je vode odolný, nekĺzavý a ľahko sa inštaluje.

- Maľovanie

Na obloženie stien bez väčších prác stačí stena farby. Len myslíme na výber farby vhodnej pre vlhké miestnosti. Je ideálnym poťahom pre všetkých, ktorí snívajú o farebnej kúpeľni.

- Cementové dlaždice

Veľkým dekoratívnym trendom každej miestnosti v dome sú cementové dlaždice. V kúpeľni pokrýva steny aj podlahu. Neváhame hrať na vzory a farby na výzdobu miestnosti. Pokúste sa v Carré Blanc vyhrať vynikajúci kupón v hodnote 500 €, ktorý vám pred letom obnoví kúpelňu! Zúčastniť sa: je to tu!