Užitočný

Všetko, čo potrebujete vedieť na prenájom garáže

Všetko, čo potrebujete vedieť na prenájom garáže


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ste jedným z tých šťastných ľudí, ktorým závidia všetci, ktorí vlastní garáž? Okrem toho, že ide o mimoriadne vyhľadávanú nehnuteľnosť, garáž sa stáva mimoriadne ziskovou, ak ju má zmeniť na nájomnú nehnuteľnosť. Ale ako si môžete prenajať garáž bez riskovania? Môžeme to urobiť, ak sme len nájomcom a nie vlastníkom nehnuteľnosti? Mala by sa vypracovať písomná zmluva? Zhodnotíme.

Prenájom garáže: skutočný dobrý nápad!

Ak chcete investovať do nehnuteľností a investovať svoje peniaze a nemôžete si nevyhnutne dovoliť kúpiť dom, nenechajte sa odradiť! Kúpa garáže je vynikajúcim riešením a šetrným spôsobom, ako investovať do vašej prvej nehnuteľnosti. Počítajte, v závislosti od miesta, medzi 10 000 a 25 000 EUR. Úver nevyhnutne nepotrebujete, a ak áno, banka vám ho samozrejme poskytne oveľa ľahšie, pretože ide o malé sumy. V mestách je garáž a parkovisko vzácnym a vzácnym tovarom. Z tohto dôvodu nebudete mať a priori žiadne problémy s prenájmom garáže. Takisto riskujete menšie problémy s neplatenými účtami, pretože ide o malé sumy. Nakoniec, posledný presvedčivý bod: miera návratnosti v garáži je medzi 6 až 10%; Zodpovedá to vášmu zisku po stiahnutí vašich výdavkov na náklady na údržbu, váš možný kredit ... V prípade prenájmu bytu je miera návratnosti skôr 4 až 6%. Presvedčivé, však? Čo ak ste nájomcom iba v garáži? Podnájom je zakázaný na ubytovanie, nie na garáž. Pod podmienkou, že informujete vlastníka a získate jeho súhlas a nevytvoríte zisky tým, že podnájdete garáž drahšie ako za cenu svojho vlastného prenájmu. A, samozrejme, toto podnájom končí na konci nájmu.

Miera návratnosti v garáži je vyššia ako v byte

Prenájom garáže: ako na to?

Ak vlastníte dom a garáž, môžete si ich prenajať samostatne. A aj keď vaša garáž nezávisí od bývania, môžete si ju samozrejme samozrejme aj prenajať. V takom prípade sa na garáž vzťahujú všeobecné právne predpisy, ktoré sa vzťahujú na zmluvy o prenájme vecí. Preto je len na vás, aby ste stanovili výšku nájomného. Najjednoduchším spôsobom je nahliadnuť do podobných reklám: najlepší spôsob, ako sa držať trhových cien. Ďalší dôležitý bod: stanoviť trvanie nájmu. Písomná zmluva nie je nevyhnutná, pretože prenájom garáží nepodlieha žiadnym osobitným predpisom. Na druhej strane je viac než vhodné založiť jeden, aby sa predišlo akémukoľvek konfliktu. Dbajte na to, aby sa objavil popis priestorov, cena nájomného, ​​trvanie nájmu, výška kaucie, podmienky pre revíziu nájomného a podmienky ukončenia. A ako nájdeš svojho nájomcu? Môžete počítať s ústami, pretože existuje veľa žiadostí. Taktiež sa opýtajte obchodníkov vo vašom okolí, či môžete umiestniť reklamy v ich obchode. Prípadne umiestnite svoju reklamu online na stránky ako Monsieurparking.com.

Prenájom garáží nepodlieha žiadnym predpisom

Prenájom garáže: čo sa zmení na daňové účely?

Upozorňujeme, že ak si prenajmete svoju garáž, budete podliehať plateniu dane z nehnuteľnosti. Môžete však požiadať nájomcu o preplatenie. Nájomné v garáži podlieha platbe DPH, pokiaľ jeho prenájom v garáži nie je sprevádzané ubytovaním.

Prenájom garáže: alternatívy

Povedzme, že garáž je zisková nehnuteľnosť! Ďalšou možnosťou, ak si ju chcete prenajať a dosiahnuť ešte väčšie zisky: premeniť ju na úložisko. Laure Courty je zakladateľom spoločnosti Jestocke.com. Zistila, že prenájom garáže ako sklad nábytku môže zdvojnásobiť vašu ziskovosť, pretože v tomto konkrétnom prípade si túto oblasť neprenajímate v závislosti od jej polohy, ale prenajímate nehnuteľnosť na m2. Nápad o to atraktívnejší, že autá stále viac upúšťajú od mestských centier; Táto alternatíva preto umožňuje prevádzkovať garáže odlišne tým, že ich odkláňa od ich primárneho použitia. S bytom však skontrolujte, či máte právo prenajať si garáž ako úložný priestor. Ďalší originálny nápad, aby sa umiestnenie garáže! Hovoríme tiež o „zdieľaní garáží“. Princíp je jednoduchý: využívate iba časť vašej garáže a zdieľaním to získate! Alebo ho využívate sporadicky a chcete si prenajať miesto, keď idete do práce. Opäť je lepšie sa uchýliť za zmluvu, aby ste sa v prípade sporu chránili. Existujú weby na zjednodušenie výmen, napríklad Jepartagemongarage.fr.

Zmeňte svoju garáž na úložnú jednotku, aby ste získali ešte viac výhodKomentáre:

 1. Fausto

  Tu nič neurobíš.

 2. Zubar

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa dopustíte chyby. Môžem brániť pozíciu. Napíš mi v PM.

 3. Brakree

  Na túto tému je možné hovoriť nekonečne.

 4. Samugore

  Yes, the problem described in the post has existed for a long time. But who will decide it?

 5. Amr

  Úplne zdieľam váš názor. It seems to me it is excellent idea. Súhlasím s tebou.

 6. Mizil

  Instead of criticism, write your options.Napíšte správu