Informácie

Vymeňte predné dvere

Vymeňte predné dvere

Múdry projekt

Masívny žulový preklad je klasickým prvkom tradičnej bretónskej architektúry. Tento relatívne nový dom, postavený z betónového bloku, mal pomerne úzke vysoké a úzke vchodové dvere. Aby sme mu dali „bretónsky“ charakter, položili sme sklenené dvere s panelmi, oveľa malebnejšie (kúpené „na mieru“) a prekonali sme ich falošným prekladom zo žuly v doske.

Geniálne nápady

Malé zásahy do fasády môžu výrazne zmeniť charakter domu. Pomocou obkladových panelov môžete napríklad vytvárať rámy okien alebo základňu, meniť žalúzie alebo kovové žalúzie pre drevené modely, inštalovať mriežky okien z tepaného železa, umiestniť na - nad krídlo dverí nalepte vlys do tvarovaných blokov terakoty ...

Vstupné dvere

• Rozmery súčasných vstupných dverí sú 2150 x 900 (alebo 950) mm. Na starom kryte je výška a šírka oveľa variabilnejšia - medzi 2000 a 2250 mm pre výšku a od 600 do 1200 mm pre šírku. Pri reštaurátorských prácach samozrejme neexistuje povinnosť prijať súčasné opatrenia - dá sa však vyhnúť príliš nízkym dverám, čo sa môže ukázať ako nebezpečné.
Bloky dverí, ktoré si kúpite pripravené na inštaláciu (s rámom), sú relatívne drahé. Spravidla majú stĺpiky a priečne nosníky z masívneho dreva s hrúbkou 35 až 45 mm a tesniace uhly. Existujú modely s izolačným jadrom, ktoré by sa malo uprednostňovať v oblastiach so studenou klímou. Sklenené dvere sú často vybavené vystuženým sklom a dvojitým zasklením. Pri objednávaní je potrebné určiť smer otvárania: zatlačením doprava alebo zatlačením doľava. Môžete tiež nechať namontovať dvere podľa rozmerov otvoru.

Náradie a materiály

• Uhlová brúska
Dláto Masonovo
udrieť palicou
Vodováha
kolíky
murárska lyžica
plavák
omietka
malta
Mikroporézna farba

Náter na vonkajšie drevo

Tento druh saténovej povrchovej farby je jedným z najodolnejších a najodolnejších náterov na drevo vystavené poveternostným vplyvom: fungicíd a vodu odpudzujúci prostriedok, nebleskne a nechá drevo dýchať, reguluje vlhkosť (použitie biely lieh na čistenie náradia). Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005