Komentáre

Pridajte do miestnosti dotyk modrej!

Pridajte do miestnosti dotyk modrej!

Modrá vo feng-šuejVo feng-šuej modrý znamená vodu. Je to symbol duchovnej energie, vyrovnanosti, intuície, zdokonaľovania, serióznosti, autority a trpezlivosti.

Osobitne sa odporúča v spálni, najmä ak ste sa rozhodli svetlo alebo pastelové blues, upokojujúce. Táto studená a jemná farba umožňuje vytvoriť upokojujúcu atmosféru, ktorá napomáha relaxácii a spánku.

V feng-shui sa odporúča spájať modrú so zelenou. Tieto dve farby sa vzájomne dopĺňajú. Majú veľmi zaujímavé spektrum odtieňov, najmä v spálni.

Chyby, ktoré sa nevykonajú, keď chcete modrú miestnosťČi už je to svetlo modrá alebo tmavo modrá, len zriedka urobíte nesprávnu voľbu tak, že si v spálni zvolíte modrú farbu. Ale rovnako ako u všetkých trendov zdobenia, aj tu by ste nemali robiť niekoľko chýb!

  • V spálni sa vzdaj tmavomodrej

Aj keď svetlé modré farby upokojujú a pomáhajú vytvoriť jemnú atmosféru v spálni, tmavšie modré môže byť tiež zaujímavé použiť v tejto miestnosti. Na časti steny tmavo modrá kresba v noci alebo olej prináša do miestnosti originalitu. Nezabudnite vyvážiť tmavý efekt so svetlejšími farbami, napríklad pre posteľnú bielizeň.

  • Aplikujte farbu vopred bez predchádzajúceho testovania

Medzi farbou uvedenou na farebnej schéme alebo viditeľnou na vedre farby a vykreslením na stene môže byť niekedy určitý rozdiel. A ak sa rozhodnete kombinovať rôzne odtiene modrej na stenách svojej izby, použite farebnú schému, aby ste si boli istí, že urobíte správne rozhodnutia!

  • Dajte elektrickú modrú do miestnosti

Možno je to jediný odtieň modrej farby, ktorý v skutočnosti nezodpovedá kokosovej a pokojnej atmosfére, ktorú by niekto chcel mať v spálni. Príliš honosná, dokáže vás tiež rýchlo unaviť.

  • V závislosti od veľkosti miestnosti si nevyberajte tú pravú modrú

V malej miestnosti preferujeme svetlé alebo pastelové blues, ktoré vizuálne zväčšujú miestnosť. Je to veľmi dobrá alternatíva k tradičnej bielej. Pre väčšiu a svetlejšiu izbu dobrá správa: môžete si ju dovoliť!

Majte modrú posteľnú bielizeňv modrá miestnosť, uprednostnite posteľnú bielizeň. Modrá má širokú paletu odtieňov, ktorá vám umožňuje vytvoriť originálnu a upokojujúcu dekoráciu.

Vyberte si posteľnú bielizeň alebo bavlnenú posteľnú bielizeň pre pohodlnú posteľ po celý rok. Modrá posteľná bielizeň ideálne pre bielu, smotanovú, zelenú, sivú alebo svetloružovú posteľnú bielizeň.

Doprajte kokonový nádych do súpravy výberom prikrývky alebo prikrývky v polnoci modrého zamatu alebo vlnenej prikrývky v kockovom štýle s veľkými očkami, tiež veľmi trendy.

Nainštalujte modrú čeloKlasický, ale elegantný, čelo postele je ozdobený nočnou alebo kráľovskou modrou, aby ste si obliekli svoje obliečky. Rozhodnite sa pre krátky zamatový model pre dekoráciu inšpirovanú art deco, v tvare škrupiny alebo viac geometricky.

Čelo postele sa môže vytvoriť aj natieraním celej steny za posteľ v tmavomodrej alebo svetlo modrej farbe. Tapety sú tiež veľmi trendy, rovnako ako modely v štýle akvarelu, ktoré kombinujú rôzne odtiene modrej. Ak chcete pridať sáčok do miestnosti, radšej grafické tapety s rastlinnými alebo geometrickými vzormi, vždy v modrých odtieňoch.

Stavte na modré dekoratívne predmetyAk vám myšlienka mať úplne modrú spálňu nie je pre vás úplne atraktívna, môžete začať aj s inštaláciou dekoratívnych predmetov v modrých odtieňoch.

Pekne modrá lampa na nočnom stolíku, modré kreslo alebo pohovka vedľa postele (ak na to máte priestor), plagáty morskej alebo geometrickej inšpirácie, modrý koberec ... Ste rozmaznaní výberom ! Modrá je nadčasová farba a bude vždy ľahké ju nájsť nejaký pekne modrý dekor v obchodoch!