Užitočný

Zorganizujte si krok v 6 krokoch

Zorganizujte si krok v 6 krokoch

A ste tu! Zajtra budete spať vo svojom novom bydlisku. Aby všetko šlo čo najlepšie, musíme sa opäť zorganizovať, pripraviť a dokonca predvídať. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa mohli pripraviť na svoj pohyb.

Vykonajte praktické kontroly

V predvečer pohybu musíte bezpodmienečne vykonať posledné kontroly. Napríklad v kuchyni musíte spotrebič odpojiť a ak máte príležitosť, dobre ho vyčistite. Toto odporúčanie sa vzťahuje najmä na mrazničku, pretože musí byť pred odchodom dokonale rozmrazená. Nezabudnite tiež potvrdiť s meničmi čas stretnutia. Ak ste si rezervovali parkovacie miesto v blízkosti svojho budúceho bydliska, informujte sa na radnici, či bola vaša žiadosť zohľadnená. Ak to tak nie je, presun bude chúlostivejší, najmä ak musí byť nainštalovaný nákladný výťah.

Poskytnite potrebné

Keď bude váš dom prázdny, bude potrebné ho vyčistiť. Nezabudnite odložiť všetko, čo potrebujete: metla, vysávač, špongie, vrecká na odpadky, čistiace prostriedky, handričku atď. Pred inštaláciou budete potrebovať všetky tieto položky znova vo svojom novom domove. Prineste aj tašku s oblečením a toaletnými potrebami. To vám ušetrí od otvorenia všetkých škatúľ, aby ste našli spodnú bielizeň alebo zubnú kefku. Pretože musíte predvídať všetky nečakané situácie, je múdre naplánovať, čo pripraviť občerstvenie, potrebné pripraviť kávu a pár fliaš vody. Nakoniec si uschovajte svoje doklady totožnosti a svoju platobnú kartu. Bolo by škoda ich nesprávne umiestniť! Ak je to váš prípad, uvedomte si, že online banky dnes ponúkajú možnosť zablokovať svoju platobnú kartu z vášho osobného priestoru, kým ju nenájdete, alebo podniknite rôzne kroky, ak sa skutočne stratia.

Počas pohybu

Počas presunu musíte byť prítomní a predovšetkým ovládať minimum, aj keď používate sťahovacie zariadenia. Pamätáte si, že napríklad táto alebo tá lepenka je krehká. Samozrejme, musíte zostať slušní a príjemní. Krok musí byť urobený v dobrej nálade! Akonáhle ste v novom domove, neváhajte odkázať sťahováky na umiestnenie boxov. Existuje niekoľko možností. Môžete vyložiť všetko v jednej miestnosti a následne expedovať alebo umiestniť škatule priamo na miesto určenia. Zvážte ponuku kávy pre sťahovateľov, či už sú profesionálni alebo či sú vašimi blízkymi. Malo by sa však vyhnúť alkoholickým nápojom. Je tiež pekné zabezpečiť jedlo. Čo keby si nechal pizzu doručiť každému? Nakoniec, ak ste pozvali odborníkov, nezabudnite podpísať posledné dokumenty, konkrétne vyhlásenie o ukončení práce. Je dôležité si všimnúť akékoľvek možné poškodenie počas servisu. Ďakujeme hybným silám a premýšľajte o tipoch! Nájdite našu sériu článkov o presťahovaní tu: Krok 1: Vytvorte rozvrh (D-3 mesiace) Krok 2: Naplánujte sťahováky (D-2 mesiace) Krok 3: Zabalte si škatule (D-2 mesiace) Krok 4: Riadenie prepravy (D-1 mesiac) Krok 5: Postarajte sa o administratívu (D-1 mesiac)