Užitočný

Kúpeľňa: trendy farby 2018

Kúpeľňa: trendy farby 2018

Tento rok ste sa rozhodli modernizovať svoju kúpeľňu tým, že ste ju dostali za človeka. Pri hľadaní dekoratívnych nápadov si určite vyberiete farbu hlavy. Aké sú trendy v maľovaní v roku 2018? Od ultrafialového po kari žlté, prechádzajúce kašmíru hnedou a všetkými prírodnými odtieňmi zelenej, je tu niečo pre všetky chute a všetky atmosféry. Dáme vám nejaké zvody!
  1. Čo hovoria trendy v maľovaní v roku 2018?
  2. Odvážna kúpeľňa s ultrafialovou farbou
  3. Pikantná dekorácia so žltou karí
  4. Teplé farby sa v kúpeľni pozývajú kašmírovou hnedou farbou
  5. Keď sa zelená predbieha modrá
  6. Neutrálne farby a biela pre nadčasový a minimalistický vzhľad

1. Čo hovoria trendy v maľovaní v roku 2018?

Vieme, že móda hovorí niečo o našich spoločnostiach. A farby v móde nie sú výnimkou z tohto pravidla ... Najmä preto, že farby majú veľmi dôležitý symbolický rozmer! Áno, „tvorcovia módy“ sú inšpirovaní tým, čo vidia na ulici a okolo nich, aby určili hlavné štýly nadchádzajúcej sezóny. Čo nám hovoria trendy farby o svete v roku 2018? Chceme inšpiráciu a kreativitu, ale aj pohodlie, pokoj a spoločenstvo s prírodou. Pozývame preto do našich domovov jemnosť, teplo a priateľskosť ... A prečo nie v našej kúpeľni?

2. Odvážna kúpeľňa s ultrafialovou farbou© Ideal Home Zvolená farba roku 2018 od agentúry Pantone, fialová nie je najjednoduchším odtieňom na dekoráciu. Obzvlášť, keď je to také intenzívne! Je výstredný aj záhadný, má hypnotickú stránku. Fialová je farba tvorivosti a fantázie: niečo, čo sa naplní inšpiráciou pred začiatkom dňa! Ako ju používať? Obľúbenú farbu princa môžete použiť na dekoráciu niekoľkými spôsobmi: v „farebnom bloku“ na stene je to odvážne, ale energizujúce! Vďaka niekoľkým dotykom žltej je zaručená jej doplnková farba, originalita a pepř. S bielou a bronzovou bez rizika nesprávneho prechodu a budete sa tešiť z jemnej elegancie. Keď sa ultrafialové svetlo spája s modrou, odkrýva všetky svoje duchovné a upokojujúce rozmery. Tí odvážnejší si vezmú túto farbu s fuschiou alebo pomarančom pre dekoráciu, ktorá je na mieste. Ak sa obávate, že sa s takou intenzitou nebudete nudiť, používajte ultrafialové prvky v malom dotyku, s nábytkom alebo príslušenstvom (uteráky, mydlo, atď.). vidieť život fialovo!

3. Pikantná dekorácia so žltou karí© Fresh Idées V roku 2018 nejde o horčičnú alebo šafranovú žltú, nie, farba, ktorú máte doma, je kari žltá. Údajne ťažko osvojiteľný, žltý prináša slnečné svetlo do vášho interiéru, pre štýl, ktorý je osviežujúci a útulný. Kombinácia oranžovejšia a tmavšia ako horčičná žltá je preto ľahšia. V skutočnosti ide takmer o akúkoľvek farbu ... S khaki alebo hnedými odtieňmi je to skutočná pozvánka na cestovanie. V kúpeľni priemyselného štýlu, všetko oblečené v šedej farbe, sa zahrieva atmosféra. Žltá kari, vydatá za modrú polnoc, svieti ako hviezda. Kým s práškovou ružou, odhaľuje všetku svoju hravosť. Všimnite si, že ľahko nahrádza zlato a dobre sa hodí ku všetkým metalickým farbám. Stručne povedané, žlté karí má zdroje. Táto farba zväčšuje a dodáva energii priestor: skutočné plus na vylepšenie vášho interiéru! Ako ju používať? Ak žltá nie je prvá farba, ktorú si myslíte o kúpeľni, má svoje miesto. Buďte opatrní, ak máte zdravú pokožku, je lepšie ju používať v malom dotyku, aby ste predišli efektu „zlých“. Nič horšie, ako nenávidieť svoj odraz v zrkadle pred odchodom z domu! V takom prípade vyhľadajte pekné doplnky, ktoré zahrejú atmosféru v miestnosti.

4. Teplé farby sa v kúpeľni pozývajú kašmírovou hnedou farbou© Thoni Litsz Medzi tými, ktorí robia dážď a dobré počasie z hľadiska trendov a dekoratívnych nápadov, je tu aj Dulux Valentine. Spoločnosť v našich interiéroch každý rok korunuje kráľovnú farbu. A pre tento rok 2018 korunovala krásnu ružovkastú hnedú, ktorú som nazval cashmere brown! Dom sa stáva stále viac „synonymom pre upokojujúce a ukľudňujúce“ - hovoria štylisti značky. Ružovo hnedá prináša do našich interiérov teplo a hebkosť. Tento odtieň sa dokonale pozýva do intímneho priestoru, ktorým je kúpeľňa, ktorá sa stáva skutočným relaxačným a príjemným budoárom. Ako ju používať? Kašmírová hnedá je teplá, ale striedma farba, ktorá sa dobre hodí k iným odtieňom. Lepšie je, zdôrazňuje ich! Dulux Valentine neodporúča používať ho v úplnom vzhľade, ale viac či menej výraznými dotykmi. Ak chcete zvýrazniť jeho hebkosť, môžete si ju vziať s inými hnedými alebo ružovými kvetmi, aby ste vytvorili monochromatický film alebo si zahrávali v teplých farbách so zlatým okrom. Môžete sa tiež baviť s kontrastmi s modrou alebo tmavo šedou, alebo dokonca zelenou farbou pre prirodzenú stránku! Stačí si len vybrať atmosféru.

5. Keď zelený detrrones modrý© H&M Dlho spojená so 70. rokmi a pomerne staromódna, zelená sa vrátila do platnosti v posledných rokoch. Je zrejmé, že zelená sa stáva novou modrou! To znamená farbu, ktorá sa nám páči všetky nuansy a ktorá nájde svoje miesto všade. V roku 2017 spoločnosť Pantone oznámila túto farbu (je to tak) s rokom zelene zeleným. O rok neskôr sú prírodné odtiene naďalej hitom: vo svojej výzdobe môžete odmietnuť všetky odtiene zelenej. Milujeme jedľovo zelenú alebo lesnú zeleň, ktoré veľmi dobre fungujú s fialovými a žltými odtieňmi, ktoré sú tiež v móde. Tmavozelená farba je vhodná pre tropickú atmosféru aj podľa štýlu Art Deco, podľa vášho vkusu. Ale nie je to len tmavo zelená farba, ktorá je v súlade s dobou: šedá zelená, vodná zelená, mäta zelená, olivová zelená alebo dokonca pastelová ... Či už si vyberiete akýkoľvek odtieň, tým viac klasický až najrozmarnejší, zelený má taký relaxačný účinok, že dnes toľko hľadáme. Prečo nevyužiť upokojujúce, osviežujúce a osviežujúce cnosti zelene v našej kúpeľni? Ako ju používať? Zelená môže byť pozvaná v malom dotyku vo vašom interiéri inštaláciou tých správnych rastlín do vašej kúpeľne. Toto sa nazýva jav „prebudenia“, „revegetácia“ našich interiérov! V kombinácii s bielymi a drevenými odtieňmi vytvára prirodzenú atmosféru. Môžete tiež sledovať trendy v oblasti dekorácie a ísť ďalej, maľovať celú časť steny alebo inštalovať zelený nábytok. So šedou alebo taupe získa vaša kúpeľňa jemnosť a eleganciu, pričom zostane nadčasová. Odvážnejšie, môžete ho skombinovať s tmavo fialovou, modrou alebo svetloružovou farbou, aby ste mohli hrať na kontrastoch.

6. Neutrálne farby a biela pre nadčasový a minimalistický vzhľadUž niekoľko rokov presadzujú dekoratívne trendy skutočný návrat k základom. V roku 2018 nie je kúpeľňa výnimkou. Kus kultivuje pravého prírodného ducha, a preto je ozdobený neutrálnymi odtieňmi, ako je šedá modrá, béžová, taupe. Uprednostňujeme surové organické materiály, ktoré zvýrazňujú ozdobné prvky, ako sú zelené rastliny. Svetlé farby sú umocnené prírodnými materiálmi, ako je drevo, skutočná hviezda v kúpeľniach dnes. Dbajte na to, aby bol váš nábytok vždy nepremokavý! Ešte prepracovanejšie môžete dosiahnuť bod bielej farby. Minimalistický trend, ktorý existuje už niekoľko rokov, sa rozšíril do kúpeľne. Pre našu funkciu vody hrajeme so svetlom, jemnými odtieňmi a kontrastmi materiálov, napríklad s lakovanou bielou a matnou bielou. Na strane nábytku zabúdame na zbytočné; heslo je „funkčné predovšetkým“. Čo nebráni estetike a elegancii, práve naopak! Farbu prinesie malý dotyk, aby sa zachovala kultivovaná dekorácia. Aká bude farba vašej kúpeľne?