Informácie

Aký koberec by som mal nainštalovať do svojej chodby?

Aký koberec by som mal nainštalovať do svojej chodby?

Pozdravuje nás, keď prichádzame z práce, a pozdravuje našich hostí jeden po druhom: vstupná rohož preto musí byť teplá! Musí sa však tiež prispôsobiť veľkosti vášho vstupu a vašej dekorácii. Postupujte podľa našej rady!

Naše rady

- Poslanie vstupnej rohože - Pri každom vchode jeho tvar koberca - Ideálne rozmery - Dotykom, ktorý potrebujem - Aká farba môjho koberca?

1. Poslanie vstupnej rohože

Vaša vstupná rohož má samozrejme dekoratívnu úlohu, ale tiež ohrieva atmosféru. Ak sa často používa ako studená prestávka medzi vonkajšou a vnútornou stranou, má tiež za úlohu absorbovať prach a vlhkosť, ktoré prinášame s našimi topánkami. Ideálne je preto zvoliť model, ktorý kombinuje tieto tri funkcie: * Dekorácia * Čistota * Úspora tepla

2. Každá položka má svoj vlastný tvar koberca

* Okrúhly koberec: zvlášť vhodný pre široké vchody. Vyberá sa buď samostatne a ukladá, alebo sa kombinuje s jedným alebo dvoma ďalšími kobercami rovnakého tvaru. Pre svoje duo alebo trio kobercov si môžete zahrať s rozmermi a farbami, čím získate priestoru viac charakteru. *Obdĺžnikový koberec : toto je najtradičnejší koberec, dokonale vhodný pre chodby. Ak je jeho šírka malá, uistite sa, že je jej dĺžka a naopak. *Štvorcový koberec : viac originálny, štvorcový koberec dodáva vášmu vstupu veľmi grafický vzhľad.

3. Ideálne rozmery

Vždy si nemôžete dovoliť vlastný koberec! Pred výberom koberca však nezabudnite na rozmery vášho vchodu. Koberec, ktorý je príliš malý, sa priradí k rohožke a zostane neoficiálny. Uprednostňujeme veľké koberce pre pekný efekt „wow“ vo vašom vstupe, ale tieto veľké koberce tiež podporia zachovanie tepla. Dajte pozor, aby váš koberec nebol príliš veľký, aby sa neprotĺkal o steny alebo nábytok. Ak chcete dosiahnuť vyvážený efekt, nezabudnite medzi kobercom a stenami miestnosti ponechať medzeru 10 cm.

4. Dotyk, ktorý potrebujemTo je otázka s dlhými alebo krátkymi vlasmi! Vlna, bambusové vlákno, konope, plátno alebo dokonca bavlna, z materiálov je na výber koberec. Pre útulného štartéra hovoríme áno veľkým slučkám. Ale buďte opatrní pri ich údržbe: v mieste prechodu sa váš koberec môže rýchlo poškodiť. Dizajnová atmosféra? Jednoduchosť tkania krátkeho vlasu sa dokonale hodí k minimalistickému štýlu. A ako vždy existuje medzi-pre tých, ktorí chcú využiť tak mäkký model, ako sa dá ľahko udržiavať.

5. Aká farba môjho koberca?

Tmavé farby zvýrazňujú dojem z výšky pridaním určitej hĺbky k podlahe a menej rýchlo sa zašpinia. Svetlé farby - relatívne krehké, na druhej strane umožňujú zväčšiť podlahovú plochu, optický efekt, ktorý funguje rovnako ako biela farba na stene. Pre prechod medzi, si vyberieme sivú farbu alebo taupu, ktoré zostanú jasné a ľahšie udržiavateľné.