Užitočný

Tipy na teplejšie osvetlenie

Tipy na teplejšie osvetlenie

Pri zariaďovaní interiérovej výzdoby si najskôr pomyslíte na nábytok a jeho usporiadanie, farbu stien, obrazy alebo fotografie, ktoré budete zavesiť, predmety, ktoré ozdobia vaše izby. Osvetlenie vášho interiéru bude často jednou z vašich posledných obáv. Spôsob, akým osvetľujeme miestnosť, však môže mať výrazný vplyv na celý náš interiérový návrh, ale aj na našu náladu! Máme teda tendenciu vyhýbať sa temným miestnostiam alebo ich zanedbávať a cítime pocit úzkosti, ak je niektorá z našich izieb slabo osvetlená a necháva napríklad uhly v tme. Tu je niekoľko tipov na použitie osvetlenia ako prostriedku na zlepšenie interiéru.

Rôzne typy základného osvetlenia

Existujú rôzne typy osvetlenia v závislosti od miesta, jeho použitia, ale aj od atmosféry, ktorú chcete priniesť do miestnosti.

Všeobecné osvetlenie

Toto je ten, ktorý nastaví celkový tón vašej miestnosti, pretože to je ten, ktorý sa najskôr rozsvieti! Bude užitočné osvetľovať miestnosť ako celok, aby sme na prvý pohľad umožnili globálnu víziu. Malo by vám to umožniť bezproblémový obeh a vizualizáciu uhlov. Vo všeobecnosti sa pre tento typ osvetlenia používa najsilnejší jas.

Funkčné osvetlenie

Ako už názov napovedá, je nainštalovaný tak, aby vám umožnil precvičiť dôkladnú činnosť so špecifickým cieľom: napríklad čítanie v miestnosti, odstraňovanie líčidiel alebo holenie v kúpeľni. Stručne povedané, funkčné osvetlenie musí byť dostatočne silné, aby vám poskytlo skutočné vizuálne pohodlie. Často sa inštaluje popri všeobecnom osvetlení.

Bodové osvetlenie

Účelom tohto svetla je osvetlenie a zvýraznenie objektu, maľby, uhla, reliéfu. Je to prvok sám o sebe na vašej dekorácii a ide ruka v ruke s tovarom, ktorý chcete zvýrazniť. Spravidla ide o orientovaný lúč s nízkou až strednou intenzitou. Oživí váš interiér.

Násobte lampy a svetelné body pre teplejšiu atmosféru

Prídavné osvetlenie

Akonáhle je usporiadané základné osvetlenie, budete môcť vytvárať teplo a dať emócii svojmu interiéru dekoratívnymi svetlami, ktoré ozdobia vaše obývačky. Prečo nepridávať girlandy svetelných gúľ do detských izieb ako dospelí? Je to originálny nápad zmäkčiť izbu. Existujú prispôsobiteľné, týmto spôsobom môžete prispôsobiť farby guličiek farbám vašej izby a hrať sa so odtieňmi farieb, aby ste vytvorili osobnú atmosféru. Vo vašej kuchyni alebo obývacej izbe máte sviečky a svietniky. Žiarivé a živé svetlo okamžite prináša teplo a pohodlie do miestnosti vďaka zlatožltej farbe, ktorá z nej vychádza. Môžete sa tiež zabaviť pri presmerovaní každodenných predmetov, aby ste krásne podporili sviečky. Používajte prázdne džemy a veľké konzervy zo skla, aby ste do týchto šikovných prepracovaných sviečok mohli dať vedľa seba sviečky rôznych veľkostí. Môžete tiež zbierať kovové plechovky, ktoré prepichnuté dierami rozptýlia magické svetlo. Alebo presmerujte svoje sklenené vázy naplnené vodou, aby už viac neprivítali kvety, ale plávajúce sviečky v strede stola, počas večere pre elegantný a teplý dotyk. (Vždy, keď už nie ste v miestnosti, dávajte pozor na oheň a nezabudnite vyložiť sviečky.)

Nezabudnite na výber žiaroviek!

Zvážte znásobenie svetelných zdrojov vo vašom interiéri diverzifikáciou ich farby, intenzity a umiestnenia. Rovnaká miestnosť môže mať úplne všeobecné osvetlenie, funkčný zdroj svetla a bodové svetlo, ktoré môžete zapnúť podľa vášho želania. Neváhajte meniť rôzne typy osvetlenia: nástenné svetlá, závesné svetlá, stojacie svetlá, stojacie svetlá. Ak by sa od dekorácie dôrazne odradili holé žiarovky, dnes sú tu veľmi krásne vlákna s pôvodnými káblami, ktoré už na ich zakrytie nevyžadujú tienidlo. Svoje svetelné zdroje môžete ozdobiť aj stmievacími systémami, aby ste mohli zmeniť náladu každej z vašich izieb podľa svojej nálady a ďalej tak prispôsobiť svoj interiér.

Video: Ako vybrať správnu žiarovku LED (August 2020).