Užitočný

Výukový program: tácky na granito efekt

Výukový program: tácky na granito efekt

Vo dekorácii je terrazzo všade! Tento vzorec cementu, smaltovaný úlomkami mramoru, má vo svojich plachtách vietor a je k dispozícii v celom dome, od podlahy po príslušenstvo cez potlačené textílie. Páči sa vám nápad, ale nemusíte mať nevyhnutne rozpočet na pokrytie kuchynských obkladačiek alebo investovať do dizajnérskeho stola? Prečo nepridať dotyk teraca do svojho interiéru bez toho, aby ste rozbili banku prefíkaním trochou pasty Fimo?

Materiál

- Kuchynský strúhadlo s niekoľkými veľkosťami otvorov - Polymérová hlina (typ Fimo) biela av kontrastnej farbe (tu čierna a trblietavá sivá) - Valivý kolík - Okrúhla fréza na cukrovinky alebo široké sklo - papier na pečenie - rúra

Rozpočet: približne 10 EUR Trvanie: 45 minút + 30 minút varenia

Fázy

1. Na vytvorenie granito efektu začnite strúhaním zafarbenej polymérnej hliny zmenou veľkosti otvorov. Biele cesto rozvaľkajte valčekom nad 4 až 5 milimetrov.

2. Otočte biele cesto rozložené po farebných hoblinách cesta a vyžehlite valček, aby ste ich dobre inkrustovali a získali jednotnú hrúbku 3 milimetre.

3. Na rezanie guľôčok terrazzo použite okrúhlu rezačku cookie alebo jednoduché sklo so širokým hrdlom. Pre čistý rez použite nôž, aby ste sledovali kontúry skla a aby ste nerozdrvili textúru jeho drvením. Opakujte toľkokrát, koľkokrát je potrebné, aby ste získali toľko tanierov ako šálky. Účinky môžete meniť úpravou farieb alebo veľkosti farebných kúskov, aby ste dosiahli veľmi pravidelný výsledok, alebo naopak množinu rôznych vzorov. Všetko, čo musíte urobiť, je variť podšálky 30 minút pri 110 ° C (termostat 3).

Nakoniec

A teraz sú vaše tácky pripravené, už žiadne stopy na laku stola a halách kávy a vy máte tlačenú granitu v čase čaju, aby ste zapôsobili na svojich hostí! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich úspechov prostredníctvom našej stránky Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!