Komentáre

Koberec v jedálni: ako to dobre vybrať?

Koberec v jedálni: ako to dobre vybrať?

Koberec v jedálni: veľká dilema! Ideálne na dotyk farieb a textúr v miestnosti. Je tiež dokonalým doplnkom na lepšie definovanie priestorov. Ale s trením stoličiek, drobkami a okuliarmi, ktoré sa náhodou zhodili, sa koberce podrobia skúške. Pomôžeme vám nájsť perfektný koberec, ktorý vizuálne rozšíri priestor a vydrží aj roky!

Koberec pre väčšie pohodlie a prepracovanú dekoráciu

Mnohí z nás sa pripravujú o pekný koberec v našej jedálni pre strach z úloh a údržby, ktoré predstavuje. Nájdenie ľahko čistiteľného koberca, ktorý tiež dodá jeho interiéru dekoratívny vzhľad, nie je nemožnou úlohou! Koberec môže popri redefinovaní priestoru absorbovať zvuky miestnosti a tým aj lepšiu zvukovú izoláciu. Znížením šumu skla a chrastenia príborov na tanieroch je omnoho príjemnejšie sa porozprávať s vašimi hosťami. Pridanie koberca do jedálne je tiež veľmi praktické, aby sa zabránilo poškriabaniu na podlahe alebo naopak, aby sa skryla mierne poškodená podlaha. Teplá atmosféra a konečný nádych jeho dekorácie pre perfektné jedlo!

Ako si vybrať veľkosť koberčeka v jedálni?

Začneme často prehliadaným, ale nevyhnutným krokom: určením veľkosti nášho koberca. Ak je príliš malá, nohy v nej sa zachytia. Ak je príliš veľký, zdá sa, že váš stôl je uprostred miestnosti stratený, a to vizuálne zmenší priestor. Vykonajte presné merania svojho budúceho koberca: budete sklamaní, ak si zvolený model nevyzerá tak dobre doma ako v obchode! Na každej strane stola nechajte ďalších 60 cm, aby boli vaše stoličky úplne na koberci a aby sa mohli ľahko posúvať. Na vizualizáciu veľkosti koberca môžete na podlahe označiť maskovacou páskou. To vám pomôže naplánovať a umožní vám overiť, že žiadny nábytok nebráni priechodu. Na vizuálne zväčšenie miestnosti by koberec nemal byť pod žiadnym nábytkom a mal by byť najmenej 20 cm od stien. Prispôsobte veľkosť a tvar koberca miestnosti. Ak chcete okrúhly stôl a štvorcový kus, vyberte okrúhly alebo štvorcový koberec, aby ste zachovali proporcie. V opačnom prípade uprednostnite oválne alebo obdĺžnikové tvary.

Poskytujeme priestor na pohyb stoličiek!

Koberec do jedálne: akú farbu si vybrať?

Ak si vyberiete koberec pre svoju jedáleň, farba je určená jeho dekorom ... ale tiež rizikom škvŕn! Jasné, plné farby vizuálne zväčšujú priestor, ale pravdepodobne sa veľmi rýchlo zašpinia. Preferujte vzorované alebo tmavé koberce, na ktorých budú škvrny alebo stopy menej viditeľné. Dobrým riešením je zvoliť si farbu v rovnakých odtieňoch, ako je jej dekorácia, alebo naopak vytvoriť kontrast dotykom farby. Pamätajte na to, že: ak je vaša dekorácia už veľmi farebná a miestnosť malá, nepridávajte koberec novú farbu. Ak vytvoríte príliš veľa kontrastov, riskujete vizuálne zmenšenie priestoru. A ak už vďaka svojim meraniam viete, že váš stôl nebude sústredený na koberci, vyberte si vzorovaný koberec. Oči budú pritiahnuté na koberec a odklonené od tejto nedostatočnej symetrie.

Vzory, ktoré dávajú miestnosti osobnosť

Odolné a ľahko čistiteľné materiály pre koberec, ktorý vydrží!

Bohužiaľ, nie všetky materiály sú povolené v jedálni. Vyhnite sa napríklad hrubým kobercom s dlhým vlasom, ktoré sa ťažšie čistia a v ktorých sa môžu zachytávať drobky a jedlo. Preferujeme ploché tkané alebo krátke vlasové koberce, po ktorých bude ľahšie posúvať stoličky. Môžete si tiež vybrať z vonkajších kobercov, ktoré sú oveľa odolnejšie a ľahko sa čistia. Koberce vyrobené zo sisalu alebo prírodných materiálov môžu poskytnúť triezvy a elegantný vzhľad. Na druhej strane sa vyhýbame kobercom vyrobeným z hrubšej šnúry: jedlo by sa mohlo zachytiť v tkaní a čistenie by sa stalo oveľa komplikovanejším! Dobrá správa pre vaše portfólio: koberce z tkaného textilu sú vo všeobecnosti lepšie ako koberce ručne tkané. Uzly ručne tkaného koberca môžu skutočne brzdiť pohyb stoličiek.

Rozhodli sme sa pre vonkajší koberec pre ľahké čistenie!

Malé tipy na výber a údržbu kobercov

Medzi deťmi, psom a trochou nemotornosti viete, že úlohy budú nevyhnutné. Aby sa starostlivosť o koberec nestala fuškou a dlhšie ju udržiavala v dobrom stave, uvádzame niekoľko tipov. Niektoré škvrny sú odolné, nechceli by sme meniť koberec príliš pravidelne! Dobrým riešením je vybrať kobercové dlaždice na vytvorenie koberca. Potom môžete vymeniť iba poškodené dlaždice. Je to tiež veľmi dobré riešenie na úpravu rozmerov vášho koberca. Pri kúpe neinvestujte astronomické sumy za koberec do jedálne. Riziko, že dôjde k poškodeniu oveľa rýchlejšie ako v iných miestnostiach. Predovšetkým koberec, ktorý si kúpil malé šťastie, nemusí nevyhnutne trvať dlhšie ako prvý koberec za cenu: všetko je to materiál! Nakoniec, ak ste si vybrali vlasový koberec, uistite sa, že máte efektívny vysávač. Zmenou z prvého cenového vákuového vysávača na výkonnejší model som bol schopný rozdeliť čas čistenia kobercov 3 a výsledok je bezchybný!

Koberec, dômyselné riešenie! Teraz máte k dispozícii všetky kľúče na transformáciu jedálne jednoduchým kobercom!