Komentáre

Pripravte si staromódny povlak

Pripravte si staromódny povlak

Tradičné omietky sú vápenné malty (niekedy vápenaté a cementové) pripravené z piesku špeciálne vybraného pre ich farbu.

Rôzne odtiene

Tieto vopred dávkované výrobky majú vzhľad omietok a omietok z minulých rokov, s odtieňmi a textúrou zreteľne teplejšou a estetickejšou ako u omietok na báze cementu, ktoré často robia škaredé staré domy, ktoré boli predmetom renovácie. Niektorí výrobcovia vyrábajú vápenné malty na požiadanie, študujú charakteristiky regionálnych omietok a používajú miestne piesky.

Pripravte si to sami

Ďalším riešením je pripraviť fasádnu omietku na báze vápna sami. Spoločnosti špecializujúce sa na renovácie a staré omietky ponúkajú agregáty (piesky, zrná, triesky) a plnivá, ktoré umožňujú prípravu rôznych druhov omietok (hladkých alebo zoškrabaných) rôznych odtieňov. Dávkovanie vápennej malty je rovnaké ako u konvenčnej omietkovej malty, asi šesť dielov piesku pre dve časti spojiva.

Nástroje a materiály

• hladidlom
plavák
Špicatá špicatá špička
Špicatá špachtľa
štít
Masonova vláda
traktory
Koryto na pokazenie
Masonove kotvy -
Staromódna omietka
Lepidlo na maltu
kopačky

Poradie prác

Tradičnú maltu je možné pripraviť v troch etapách:
Gobetis: je to úchopová vrstva, pomerne tenká, vyčnievajúca na podperu (tehla alebo kameň), ponechaná drsná, takže ďalšia vrstva drží lepšie.
Teleso omietky: medzivrstva o hrúbke asi 15 mm, postavená a vyhladená.
Vrchná vrstva: tenká vrstva, vzpriamená a vyhladená. Môžeme byť spokojní s dvoma vrstvami (prvé dva kroky), pričom povrch povlaku je zoškrabaný alebo vyhladený na povrch.

Závesný výrobok

Aby sa omietkové teleso dokonale prilepilo k základnej vrstve, použite lepiaci produkt, v tomto prípade lepidlo na obnovenie malty.

Prípravky

Základná vrstva je tu bastardová malta (vápno a cement). Bol hladený a jednoducho vyrovnaný rovnakým nástrojom, ale nebol vyhladený. Jeho nepravidelný povrch umožňuje dobré uchopenie druhej vrstvy. Po zaschnutí zmiešajte starú maltu v súlade s pomermi odporúčanými výrobcom, alebo si pripravte vápennú maltu sami (vykonajte testy, zaznamenajte vždy tieto proporcie, aby ste našli odtieň, ktorý vám vyhovuje) , Podľa veľkosti povrchovej úpravy, malty premiešajte v žľabe, na ploche alebo v miešačke betónu. Ak je základný náter veľmi suchý, navlhčite ho až do odmietnutia a potom vyhoďte starú omietku. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005