Komentáre

Ako odstrániť nálepku na stenu bez toho, aby ste zanechali stopy na stene?

Ako odstrániť nálepku na stenu bez toho, aby ste zanechali stopy na stene?

Kroky na odstránenie nálepky na stenu bez zanechania stôp

1. krok: Nálepku na stenu zahrejte pomocou sušiča na vlasy

Na ľahké odstránenie a nálepka na stenu, jednoducho to znova zohrejte. Pod účinkom teplo fén umiestnené na "médium", lepivý vinyl je relatívne mäkký, a preto sa môže ľahšie odlupovať. Táto jednoduchá metóda je ideálna pre vinylové nálepky. Neodporúča sa však, ak sa nálepka rozprestiera na veľkej ploche, pretože si vyžaduje príliš veľa času. Ale to nie je nemožné! Nemáte k dispozícii sušič vlasov? Neprepadajte panike! Ďalšou technikou je navlhčenie adhezívneho povrchumydlová voda, Akcia spoločnostivlhkosť, rovnako ako teplo, vám umožňuje odlepiť nálepku na stenu v žiadnom momente! Je to hotové? Nálepka je pripravená na vybratie.

2. krok: odlepte nálepku na stenu rovnobežne so stenou

Akonáhle je váš nálepka na stenu relatívne horúci (alebo mokrý), stačí zložiť prvý roh a až potom ho vytiahnete, aby ste vzali celý. Choďte ľahko a náhle ... riskujete, že všetko odložíte a poškodíte stena, Aby sa nálepka mohla odstrániť naraz, je vhodné ju potiahnuť čo možno najviac rovnobežne so stenou. Kolmé odstránenie lepivého kusu tiež oslabuje nálepku, ale aj farbu alebo tapetu pod ňou. Dávajte pozor, aby ste tento krok rešpektovali!

3. krok: opláchnite stenu bielym octom, na ktorom bola umiestnená nálepka na stenu

Často sa stáva, že a nálepka na stene zanecháva stopy lepidla. Ak chcete odstrániť tento lepkavý alebo sčernený vzhľad bez toho, aby ste začali s farbou alebo tapetou, jednoducho prejdite handrou mierne navlhčenoubiely ocot na predmetnej stene. Ocot odstráni zvyšky lepidla behom niekoľkých sekúnd a ekologicky vyčistí stenu! Nebudete musieť používať chemikálie!

Postarajte sa o svoju nálepku na stenu

nálepka ako všetko nálepka, je potenciálne krehké príslušenstvo. Tu je niekoľko pravidiel, ktoré musíte dodržať, aby nálepka na stenu vydržala čo najdlhšie:

  • Pred inštaláciou musí byť nálepka ponechaná v rovine,útočisko pred svetlom avlhkosť,
  • Medzi nákupným obdobím a inštalačným obdobím je štítok uchovaný maximálne 6 mesiacov,
  • nálepka musia byť chránené pred možnými nárazmi počas prvých 48 hodín po inštalácii, aby sa minimalizovalo riziko pohybu,
  • Nálepku je možné vyčistiťvlažná vodaa nie s rozpúšťadlami, aby nenapadli adhezívny vinyl.

Dodržaním týchto niekoľkých pravidiel je nálepka ešte ľahšie odstrániť, na rozdiel od toho, ak nebola dobre zachovaná, chránená a vyčistená!

A ako odstrániť nálepku na lakované drevo?

Tiež by ste chceli stiahnuť nálepka umiestnené na lakované drevo ? Aj keď je prevádzka náročnejšia, nie je to nemožné! Odstránenie nálepky alebo nálepky na lakovanom dreve je jemnejšie, stále však existujú recepty od babičiek, ktoré sa osvedčili. Vyberte tu mäkší spôsob použitia lak, Veľkoryso sa nastrieka na lepenú časť a okolo nálepky, aby sa mohla okamžite oddeliť od lakovaného dreva. Po odstránení nálepky stačí cez zakrivenú plochu prejsť handričkou mierne navlhčenou vodou, aby sa odstránili zvyšky lepidla. To je všetko, lakované drevo je ako nové!

A ako odstránite nálepku umiestnenú na sklenenom alebo kovovom povrchu?

V prípade, že potrebujete stiahnuť a nálepka umiestnené na vašom chladnička, napríklad si prečítajte aj nasledujúce. Na trhu existujú špeciálne výrobky, ktoré to umožňujú vyzliecť nálepka umiestnená na a kovový povrch alebo a sklenený povrch, všetko zmätené!