Informácie

Ktoré svietidlo by som mal zvoliť na osvetlenie mojej kuchyne?

Ktoré svietidlo by som mal zvoliť na osvetlenie mojej kuchyne?

Stropné svetlo, hlavný zdroj svetla v kuchyniBodové stropné svietidlá môžu byť agresívne, buďte opatrní pri výbere žiaroviek!  

Či už je vaša kuchyňa malá alebo priestranná, ak chcete predovšetkým osvetlenie nad jedálenským kútom, rozhodnite sa pre hlavné osvetlenie stropným svetlom. Štvorcový, okrúhly, dlhý alebo geometrický, tento typ svetla v kuchyni by vám mal umožniť harmonické rozptýlenie svetla v miestnosti. Stred miestnosti, kde je zvyčajne nainštalované stropné svetlo, bude obzvlášť dobre osvetlený a zárezy budú tmavšie. Tento typ osvetlenia, vynikajúci tým, že má krásne svetlo v miestnosti, by sa preto mal kombinovať s inými zdrojmi svetla v „kuchynskom“ priestore, najmä na pracovnej doske. Poznámka: stropné svetlo je dokonalým dekoratívnym doplnkom, ktorý opätovne potvrdzuje štýl a osobnosť vašej kuchyne. Medzi tvarmi, farbami alebo typom žiaroviek je iba trápne rozhodnutie! Nezabudnite však uprednostniť stropné svetlo, ktoré harmonicky rozptyľuje svetlo, aby sa predišlo prílišnému zaostreniu a príliš agresívnemu osvetleniu.

Škvrny nad pracovnou doskouIntegrované miesta sú ideálne nad pracovnou doskou, umývadlom a priestorom na varenie.  

Hľadáte efektívne osvetlenie, najmä pri varení? Či už je to pod vysokými skrinkami, zabudovanými do stropu alebo nad barom, najlepšou voľbou sú reflektory. Tieto kuchynské svietidlá sú vhodné pre konkrétne povrchy, ako je pracovná plocha alebo kuchynský ostrov. Trik je v kuchyni vytvoriť konkrétne oblasti na základe toho, ako priestor využívate. Myslíme napríklad na pracovný plán, umývadlo, priestor na varenie alebo dokonca časť jedla. Svetlo, ktoré rozptyľuje škvrny, nie je ani príliš jasné, ani príliš tlmené, takže získate perfektnú rovnováhu pri príprave malých jedál správnym smerom. osvetlenie v kuchyni , Môžete tiež nainštalovať spínače a stmievače na ovládanie osvetlených oblastí.

Závesné svetlá nad kuchynským stolomVeľmi dizajn, zavesenie nad stolom okamžite vyvoláva vašu chuť k jedlu!  

Závesné svetlá v kuchyni, inšpirované dielňami a továrňami, zostávajú teplým doplnkom, ideálnym nad jedálenským kútom. Či už trávite dlhé hodiny varením dobrých rodinných receptov vo svojej otvorenej kuchyni alebo večeru za tri minúty po práci, budete vám slúžiť. Bez ohľadu na to, ako využijete túto miestnosť, tieto svetlá vám umožnia vylepšiť váš dekor s originalitou. Koláčkové žiarovky, dizajn, XXL, nesprávne zladené, odizolované žiarovky ... S výberom kuchynských odpružení je niečo, čo vás pobaví, všetko bez toho, aby sa minimalizovalo osvetlenie miestnosti. Ak chcete vašej kuchyni dodať štýl a dizajnérsky dotyk, zvoľte veľké kovové závesné svetlá alebo zmes farebných žiaroviek a odizolovaných žiaroviek. Niečo na rozsvietenie kuchyne v mihnutia oka!

Hrajte so svetlom v kuchyni so nástennými svetlamiNástenné svietidlá v kuchyni umožňujú zvýrazniť určité priestory.  

Ak sa chcete presťahovať do intímnejšej atmosféry, môžete sa rozhodnúť pre nástenné svietidlá v kuchyni. Pokojný večer, jedlo s priateľmi, romantická večera? Vypnite všetky kuchynské svetlá a udržiavajte iba nástenné svetlá. Iné nástenné svietidlá však tiež umožnia mäkké svetlo rozptýlené po celej miestnosti. Tento svetelný zdroj bude menej „agresívny“ ako zavesenie alebo bodové svetlá, ale bude tiež menej praktický, keď príde na to, čo vidí na panvici alebo na doske. Nakoniec existujú aj nástenné svietidlá, ktoré pôsobia ako škvrny. Sú ideálne na zvýraznenie konkrétneho miesta v kuchyni: skrine, pracovnej dosky ... Trik: nástenné svetlá sú preto ideálne na zmenu nálady, ale najlepšie je nechať výber tým, že majú rôzne svetelné zdroje v kuchyni, prispôsobené podľa želaní a potrieb!

Dekoratívny luster pre svetlú kuchyňuLuster nad kuchynským stolom nastavuje tón dekoru.  

Je ťažké vybrať si zo všetkých možností kuchynské svietidlá ? Ak je vaším primárnym cieľom vyzdvihnúť dekoráciu vašej izby (udržanie dobrého osvetlenia je samozrejmé), máme to, čo potrebujete. Jedným slovom: luster. Lustr sa už dlho uprednostňoval v tradičnejších kuchyniach a nakoniec skončil mierne posunutým pre modernejší dizajn. A predsa ... urobí prekvapivý vstup do kuchyne. Je obľúbeným doplnkom originálnej dekorácie. Najmä umiestnená nad jedálenskou časťou priťahuje oko v kuchyni vo dne iv noci, zatiaľ čo osvetľuje miestnosť priateľským svetlom. Trik: ak sa rozhodnete pre luster s niekoľkými žiarovkami, ako sú dizajnérske lustre alebo vintage lustre v budove, nainštalujte stmievač pre vytvorenie intímnejšej atmosféry. Teraz máte všetky tipy na svetlú kuchyňu. Bon appétit!