Užitočný

Pred / Po: Letný veľtrh na strechách Paríža

Pred / Po: Letný veľtrh na strechách Paríža

Vďaka strešnej terase v Paríži budete mať nádherný výhľad na mesto. Ochrana osobných údajov tu však nie je vždy! Stačí však niekoľko tipov doplnených o dobre vybrané rastliny, aby sa vytvoril teplý priestor bez dohľadu. Krajinár Gaston Bintener odpovedal na výzvu parížskeho páru, aby zrekonštruoval svoju strešnú terasu dlho opustenú. Projekt? Vytvorte vonkajší priestor skrytý pred susedmi, v ktorom bude možné občerstviť sa a užiť si slnko s rodinou!

Prineste charakter na terasu

pred : Nič nie je smutnejšie ako zanedbaný vonkajší priestor: v dôsledku nepriaznivého počasia a rozmarov počasia sa teplota vo všeobecnosti rýchlo zhoršuje. Keď majitelia tohto veľkého parížskeho bytu zavolajú záhradníka Gastona Bintenera, špecialistu na mestské záhrady , ich terasa je vo veľmi zlom stave. S jeho kameňom poškodeným časom a popraskaným na oboch stranách, tento priestor 20 m2 nie je nič príjemné. Majitelia však chcú využiť veľa výhod: úchvatný výhľad na Paríž, haussmanovskú estetiku s nadčasovým kúzlom a krásnymi zaoblenými čiarami. Gaston Bintener a jeho spolupracovníci z agentúry Paris Balcon organizujú schôdzku na preštudovanie priestorov a predloženie návrhu rozloženia s niekoľkými vysvetľujúcimi náčrtmi. Majitelia chcú terasu rozdeliť na dva veľmi odlišné priestory: jeden venovaný rastlinám a druhý transformovaný na letný salónik.

po : Po niekoľkých týždňoch práce sú premeny prekvapujúce! Gaston Bintener využil najmenší štvorcový meter na estetickú a funkčnú prestavbu terasy. Najdôležitejšia práca spočívala v položení dreva, ktoré teraz pokrýva dlážku strešnej terasy, pod ktorou sa skrýva automatické zavlažovanie. Letný salónik je teraz mimo dohľadu vďaka veľmi prirodzene vyzerajúcemu živému plotu, ktorý kombinuje kríky a trávy. Záhradný nábytok bol vybraný v klasických líniách tak, aby ladil s haussmannovským štýlom terasy: dve kreslá, malý konferenčný stolík a ležadlo v béžových odtieňoch sú ideálnou sadou na oddych a pitie občerstvenia na slnku. ,Viac informácií na www.parisbalcon.com