Užitočný

Výukový program: svetelná hviezda v pobočkách

Výukový program: svetelná hviezda v pobočkách

Vytvorenie vlastnej vianočnej dekorácie je veľkou spokojnosťou. Vyznačujete sa nielen štandardnými výrobkami, ktoré nájdete na trhu, ale môžete si tiež vytvoriť vlastné dekorácie prispôsobené vášmu interiéru a vášmu vkusu. Ak máte to šťastie, že máte v blízkosti záhradu, park alebo les, kde môžete zbierať vetvy, využite výhody! Dekorácie rastlín sú ideálne na vytvorenie prirodzenej vianočnej atmosféry. Je šetrný k životnému prostrediu a v prípade nedostatku miesta môžete po skončení prázdnin všetko rozobrať. Ďalšou výhodou je, že v závislosti od ich veku môžete zapojiť deti do zbierania vetiev, rezania alebo tvarovania tejto jasnej hviezdy.

Zariadenie

- rovné vetvy najmenej 85 cm, priemer od 1 do 1,5 cm - prerezávacie nožnice - opláštený / plastifikovaný záhradný drôt - 4,5 metrov ľahká girlanda (ak chcete zavesiť svoju hviezdu vonku, zvážte použitie elektrického venca určeného pre vonkajšie použitie) - píla na drevo

Rozpočet: 15 eur Trvanie: 1 hodina

Fázy

1. Rezte konáre na požadovanú veľkosť (tu 80 cm) pomocou pílky. Pomocou prerezávacích nožníc eliminujte opúšťanie vetiev a iné nepravidelnosti v lese, ktoré by vás mohli zraniť.2. Nastavte vetvy tak, aby vytvorili hviezdu. Pozor, päť vetiev musí tvoriť pravidelné trojuholníky, a pokiaľ možno rovnakej veľkosti.

3. Potom každú vetvu pripevnite na tú, ktorá sa prekrýva, s drôtom s opláštením a zatvorte ju otáčaním drôtu na zadnej strane. Akonáhle je vaša štruktúra dobre vyvážená a bezpečne pripevnená, odrežte previslý drôt tak, aby bol čo najviac neviditeľný.

4. Svetelný veniec položte na štruktúru postupným navíjaním okolo konárov a miernym dotiahnutím. Začnite tým, čo bude na spodku hviezdy, kde elektrický drôt bude viesť k zásuvke. Zostava musí byť dostatočne pevná, aby zostala na svojom mieste, ale nesmie byť utiahnutá, aby sa nepoškodilo elektrické vedenie. Ak je to potrebné, pripevnite girlandu k hviezdi na niekoľkých miestach pomocou drôtu.Nakoniec

A teraz je vaša jasná hviezda pripravená na zavesenie! Okrem stromu bude mať veľký účinok alebo ho nahradí na malom priestore, blízko okna alebo na krbe! Neváhajte vytvoriť niekoľko rôznych veľkostí (prispôsobením veľkosti veniec a vetiev), aby ste vytvorili väčšiu svetelnú kompozíciu.

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich vianočných hviezd prostredníctvom našej stránky Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!