Tipy

Svetelné pelety žiaroviek

Svetelné pelety žiaroviek

Vybavenie:

1 tienidlo so štvorcovou základňou s excentrickým krúžkom (tu základňa meria 18 cm na boku, 20 cm na výšku tyče a 3 cm na výšku chodidla) Adhezívny polyfán 1 kotúč z veľmi tenkej nelepivej plastovej fólie (použité na zakrytie kníh) Iridescent flitre 1 pravítko 1 fréza 1 nožnica Extra silná obojstranná lepiaca páska 15 mm široká lepiaca páska

Réžia:

5 'Rezanie

Vystrihnite z polyfánu obdĺžnik 75 x 20 cm.

3 'skladacie

Každých 18 centimetrov jemne narezajte fóliu chrániacu polyfán, pričom dbajte na to, aby ste ho nepoškodili. Preložte pozdĺž čiar. Rozvinúť.

5 'Použitie flitrov

Odstráňte prvý obdĺžnik ochrannej fólie 18 x 20 cm tak, aby sa objavil adhezívny polyfán. Posypte flitrami a dajte pozor, aby ste na ochrannú fóliu, ktorá prilieha k vyhĺbenej časti, nevložili žiadneho obkročmo. Vymeňte (dočasne) ochranný film, ktorý ste odstránili, aby ste uvoľnili lepivú časť polyfánu.

20 'Distribúcia flitrov

Rozložte flitre po celom odtieni a pokračujte po jednotlivých častiach tak, ako je to vysvetlené vyššie.

7 'Collage

Odstráňte všetky ochranné fólie. Aplikujte plastovú fóliu postupným odvíjaním na polyfán a dobre ju vyhladite handričkou, aby ste v najväčšej možnej miere zabránili tvorbe vzduchových bublín. Odrežte plastovú fóliu, ktorá vyčnieva z polyfánu.

5 'Inštalácia lepidla

Na spodnú časť tienidla umiestnite dĺžku plátna na vonkajšiu stranu a nechajte 8 až 9 milimetrov dlhšie.

5 'Zatváranie tienidla

Zatiente tienidlo a zatvorte ho obojstrannou lepiacou páskou.

10 'Umiestnenie rámu

Zasuňte rám do tienidla lampy. Zatvorte lepiacu pásku na ráme.

Trik

Existujú komerčne dostupné žiarovky všetkých farieb. Neváhajte a zahrajte si ju a zmeňte ju podľa svojej nálady. Farba žiarovky, hranie s odrazmi flitrov, vám dá ilúziu lampy zakaždým inak.

20 Plastové objekty © vydania Flammarion, 2004