Ostatné

Pred / po: optimalizácia priestoru v malej kúpeľni

Pred / po: optimalizácia priestoru v malej kúpeľni

Príliš veľa bytov dnes, najmä v starých budovách, má starú kúpeľňu a je obklopená nehygienickými podmienkami. Plesne v kĺboch, rozbité dlaždice, štiepané farby, schátralé a zmenšené sanitárne výrobky, nevhodné podlahy ... Je čas dať kúpeľni do poriadku, bez ohľadu na to, ako malé. S týmto pred / po zistite, ako premeniť mini kúpeľňu na útulný a moderný kokon. V tejto kúpeľni s rozlohou 2,21 m², ktorá sa nachádza v budove z 30. rokov 20. storočia, bola dispozícia prepracovaná tak, aby optimalizovala priestor, od opravy podlahy po vstavané vodovodné batérie vrátane úložných priestorov na merať. Na ceste so sprievodcom!

Tipy na úsporu miesta pre mini kúpeľňuPred: mini kúpeľňa bez pohodlia

Majiteľka tohto dvojizbového bytu v Paríži sa po presťahovaní do svojho nového bytu okamžite chcela renovovať svoju kúpeľňu, S rozlohou menej ako 3 m² to bola degradovaný a opotrebované v priebehu času. Parketová podlaha poškodená vlhkosťou, úplne čierne škáry, odkryté rúry, vodovodné potrubie a umývadlo v úplnom priechode ju prirodzene viedli k želaniu renovovať tento nehygienický priestor.

Po: Vhodné dvere šetria miesto

Dokonca aj všetky malé kúpeľne ako to má vlastnosti, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Odhaľovaním v kúpeľni, okamžite vnímate hlavnú výhodu priestoru: veľké okno bez víz, skutočný zdroj jas, Tento svetelný zdroj, spojený s trendovými prvkami, ako sú dekorácie alebo materiály, umožňuje predvídať premenu kúpeľne. Pretože kvôli svojej malej veľkosti neumožňuje skutočné fantázie o jeho usporiadaní. Na oddelenie miestnosti od chodby boli nainštalované žalúziové dvere a sušiak na uteráky ultra-design bol pripevnený k stene, aby v miestnosti priniesol moderný dotyk, pričom si zachoval elegantný parížsky duch, ktorý ho charakterizoval v minulosti.

Ako zariadiť sprchu v malej kúpeľni?Pred: nehygienická sprcha

Sprcha bola tiež v žalostnom stave. Zdvihlo sa o 15 cm a sprchová vanička bola ťažko prístupná. Bol viac špinavý stopami opotrebenia a zubného kameňa. Čo sa týka bielych dlaždíc, boli zrejmé známky starnutia. Kíby, ktoré boli časom sčernené časom a nedostatočná údržba, vo všetkých rohoch nepozvali na sprchu. Okrem toho bola spodná časť priehľadnej bielej sprchovej clony pri použití sfarbená a vyvolala dojem, že sa špina vystraší! Stačí povedať, že tam nikto nechcel na chvíľu zotrvať! V takomto prostredí si nemôžete predstaviť, že by ste sa úplne uvoľnili, napríklad pod a sprchovací kút alebo v a kúpeľ všetko pohodlie!

Potom: praktická a relaxačná sprcha

A predsa! Facelift je úspešný! Talianska stará sprcha s jemnými a upokojujúcimi farbami nahrádza starý existujúci model. Vďaka vstavanému kohútiku a sprchovým dverám s úpravou proti odtlačkom prstov ponúka teraz všetko pohodlie, ktoré sme oprávnení očakávať v tomto priestore venovanom čistote. Flexibilná ručná sprcha, pevná sprchová hlavica ... všetky prvky, ktoré dodávajú tejto malej kúpeľni novú oblátku.

Závesné toalety na optimalizáciu priestoru v kúpeľniPred: Úzke a nepraktické toalety

Ak vaňa nebola pôvodne veľmi žiaduca, tak čo WC ? Mať záchod v kúpeľni nie je vždy potešením. Ale keď ich nemôžete oddeliť, pokiaľ sú v nepoškvrnený stav, V tomto prípade však mali utiecť! Toalety boli veľmi špinavé a chátrajúce a bolo potrebné ich vyčistiť. Poličky, na druhej strane, neboli optimalizované, a preto neumožňovali primerané skladovanie bielizne a iného základného príslušenstva. denná toaleta.

Potom: malá optimalizovaná sanitárna oblasť

Priestor toalety bol prepracovaný a zmenšený tak, aby susednej sprche poskytoval pohodlnú veľkosť. Výber toaliet padol na a závesný model, ideálne pre svoju veľkosť a elegantný dizajn. Podobne bolo prepracované potrubie, aby sa vytvorilo menšie debnenie ako existujúci model. nádrž na teplú vodu valcový bol nahradený obdĺžnikovým balónom vloženým nad WC. Týmto spôsobom bolo možné uložiť niekoľko vzácnych centimetrov a umožniť tak vytvoriť nevyhnutný úložný priestor v takej malej kúpeľni!

Trendové usporiadanie na inštaláciu umývadlaPred: Malý staromódny umývadlo

Pri príchode do bytu je k dispozícii internet umývadlo boli nainštalované úplne nelogicky. Bol pri vchode do kúpeľňa, pri stene, v plnom prúde av blízkosti toaliet. Potom sa vrátil tam a späť komplikovaná pre cestujúcich. Okrem toho, umiestnená v strede, veľmi malá a plytká, robila gestá a priori jednoduchými a komplikovanými. Čistenie zubov alebo umývanie rúk strieklo podlahu. Pri obuvi alebo papuče sa táto rýchlo znečistila a stopy spôsobili miestnosti ešte menej dusenie. K umývadlu tiež nebolo pripevnené zrkadlo. Nie je vôbec praktické na prípravu, holenie alebo styling!

Po: Umývadlo umiestnené pod uhlom, aby sa šetrilo miesto

Optimalizovať priestor a vylepšiť ho funkčné nájdený trik spočíva v použití časti steny. Namiesto neopatrného pripevnenia umývadla bola myšlienka integrovať márnosť, Teraz je ľahké nechať pohár na čistenie zubov, mydlo vo fľaši s pumpičkou na umývanie rúk a ďalšie bežné doplnky. Stále v tejto perspektíve úspora miesta, bola nainštalovaná polica umožňujúca zaveseniu zrkadla nad umývadlo a vytvorenie priestoru pre vlastné úložisko. Aby sa miestnosti dodal moderný a moderný štýl, vybrala sa elegantná, elegantná čierna batéria, ktorá sa zhoduje s mozaikou antracitovej šedej dlaždice. Naše malé rady pre mini kúpeľne: * Nezanedbajte žiadny roh, aby ste optimalizovali celý priestor: časť steny, svetlá výška, výkyv dverí: všetci vám môžu pomôcť upratovať toaletné potreby. * Používajte vysoké úložné priestory: skrinky alebo police vám umožňujú skladať bielizeň alebo skladovať výrobky pre domácnosť. * Vytvárajte dojem priestoru: výberom vysokej toalety, nahradením vane sprchovacím kútom s posuvnými dverami alebo sprchovacím kútom so vstupným priestorom môžete vizuálne zväčšiť priestor. * Hranie s farbami: maľovanie stien v bielej farbe, ktoré vyvoláva dojem hĺbky, alebo hranie na kontrastoch odtieňov prináša pocit získania niekoľkých metrov štvorcových. * Spoľahnite sa na jas: ak má kúpeľňa okno, je lepšie priviesť prirodzené svetlo. Ak ide o čiernu miestnosť, mali by ste sa rozhodnúť pre všeobecné teplé osvetlenie a jasné svetlo okolo zrkadla nad umývadlom. Rovnako ako to, len pár dobrých nápadov, trocha fantázie a výzdoby obnoví všetku svoju žiarivosť v mini kúpeľni, ktorá naozaj nechcela dať prst na nohu!