Užitočný

Pred / po: vlastný mezanín pre detskú izbu

Pred / po: vlastný mezanín pre detskú izbu

Christophe a Cécile kúpili v Asnières-sur-Seine veľmi pekný duplex a vyzvali dizajnérsku dielňu Buro2Déco, aby všetko oživili a optimalizovali priestory. Rodičia dievčatka hľadali ďalší úložný priestor. Architekti navrhli, aby do detskej izby nainštalovali modulárny mezzanín na mieru. Výmera: 12m2. Rozpočet: 9 000 EUR. Realitná kancelária: Buro2Déco.

Pred: preplnená detská izba

Pri ich inštalácii majú Christophe a Cécile malú dcéru Diane v trvaní 30 mesiacov, ale dúfajú, že čoskoro privítajú druhé dieťa. Spočiatku sa úsilie sústreďovalo na spoločné obytné priestory (vstup, kuchyňa, obývacia izba). Okrem rodičovskej spálne a Dianeho spálne sú plánované aj kancelárske priestory a detský kútik. Druhá detská izba bola dokončená v druhom kroku. Izba má vysoký strop, ale malý. Mal úložný priestor, ale bol zle usporiadaný. Mal tiež drevené podkrovie, ktoré pomáhalo stmavovať miestnosť. Tím Buro2Déco navrhol zachovať myšlienku medziposchodia využiť výšku pod stropom a vytvoriť pre nenarodené dieťa modulárny a hravý priestor.

PREDMETOM: mierne staré mezanínové lôžko a usporiadanie priestoru, ktoré neuľahčuje cirkuláciu.

Po: na mieru vyrobený mezanín vo svetlých farbách

Medzi krátkym časom, meraniami, návrhom a dielenskou výrobou mezanínu uplynulo päť týždňov. Potom boli potrebné tri dni na inštaláciu modulu. Práce prebehli veľmi dobre, napriek výzvam, ktoré treba splniť: - Využívanie rohov vytvorených impozantným technickým plášťom, ktorý zapcháva jednu zo stien. - Zachovajte jediný vstup prirodzeného svetla. - Využite výšku a zároveň minimalizujte stopu. - Uvoľnením užitočných štvorcových metrov urobte priestor viac obývateľným. Klienti chceli veselú a súčasnú atmosféru a architekti sa inšpirovali Mondrian a detské hry, pre bohatý výsledok v jemných farbách ružová, modrá a limetkovo zelená. Dizajnová agentúra používala farebné farby Tollens a plexisklo Madreperla (100% recyklované a recyklovateľné, ideálne pre škôlky).

Mezanín na zakázku vo svetlých farbách ideálny pre dieťa!

Výrazná úspora miesta v škôlke!

Hlavnou výhodou, ktorá vyplýva z práce vykonávanej v tejto detskej izbe v príjemných tónoch, sú jasne definované priestory na bývanie a hry a predovšetkým ... skladovanie! - Až na medziposchodie s priestorom na hranie a čítanie, ktorý môže malý Valentín (ktorý tu bol od vzniku) používať. - Na prízemí so skrinkami, komoda pre krásnu knižnicu a úložné priestory pod posteľou (posuvné zásuvky). - Na stenu s malými farebnými závesnými krabicami rôznych veľkostí. - Existujú dokonca aj kroky, ktoré otvárajú a skrývajú veľmi praktické úložisko ... Nestratil sa ani centimeter: všetko sa využilo a pekne!

Skrinky, závesné výklenky, police na knihy, schody, ktoré sa otvárajú… táto miestnosť znásobuje úložné možnosti!

Prirodzené svetlo, ktoré lepšie rozptyľuje

Vďaka novému usporiadaniu spálne prirodzené svetlo vstupuje do miestnosti lepšie a predovšetkým nie je blokované. Prechádza to claustras namontované na boku schodiska a na fasáde mezanínu, ako aj cez plexisklo inštalované v dolnej časti konštrukcie s cieľom splniť bezpečnostné normy. Svetlo sa odráža aj na zrkadle otočenom k ​​oknu. Ten robí trojitú prácu: odráža obraz, svetlo a zakrýva technický plášť, na ktorom je nainštalovaný. Stručne povedané, dobre premyslený projekt a ohromujúci výsledok! Čerešnička na torte: mezanín bude sledovať rast Valentína až do dospievania ... alebo bude ubytovať tretie dieťa!

Ak chcete priniesť svetlo, tri tipy: veľké okno, zrkadlo jemne umiestnené oproti a otvory v priehľadnosti vďaka plexisklu!