Užitočný

7 tipov na efektívne uskladnenie miestnosti

7 tipov na efektívne uskladnenie miestnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kravata, ktorá hrá na schovávačku 5 minút pred časom odchodu do práce, má dar, ktorý kazí rannú rutinu (a niekedy aj deň!). Aby nedochádzalo k spánku v troskách hodných dospievajúcej spálne uprostred krízy, redakčný personál spoločnosti déco.fr vám poskytne 7 úžasných tipov na ukladanie. Máte 10 minút na pozeranie, aby ste mohli všetko uložiť do miestnosti. Na stopkách!

1 / Postavte každé ráno posteľ do upratanej miestnosti

Posteľ je stredobodom spálne, takže keď je odložená: ukazuje. A opak je tiež pravdou ... V úložný priestor do spálne , je to on, kto dáva. Zvyknite si preto nasadiť obliečky a vankúše každé ráno (áno, každé ráno!), Aj keď ste v armáde nemali kariéru. Po plachte znovu nafúknite vankúše, vsuňte si posteľ, vymažte nevzhľadné záhyby ... Váš spánok, keď príde večer, sa len zlepší.

Posteľ dobre vyrobená a vaša izba už vyzerá omnoho prehľadnejšie!

2 / Oblečenie ležiace v miestnosti odložte

Všetci poznáme tento jav oblečenia, ktorý sa hromadí na stoličke, na posteli a niekedy dokonca aj na podlahe ... Aby ste sa nezľutovali, ukážte im, kto je kuchárom, s týmto nezastaviteľným skladovacím hrotom, ktorý spočíva v vyzdvihnutí všetkého oblečenia. ležal a položil ich na posteľ v dvoch hromádkach. V ľavom stohu: špinavé oblečenie pôjde ... špinavé. Na pravej batérii: v závislosti od ich stavu sa do šatníka alebo do žehliaceho koša dostane čisté oblečenie. Už vidíte jasnejšie!

Ak máte krásnu šatňu: žiadne ospravedlnenie pre pranie bielizne!

3 / Vojna proti votrelcom a iným predmetom s neidentifikovaným uložením

Dobre sa pozrite na bojisko (nočný stolík, podlahu, police a stôl atď.), Aby ste identifikovali narušiteľov, potom o nich vyhláste vojnu! Knihy pôjdu do knižnice, časopisy v stojane na časopisy, administratívne listy v triediacom koši a zvyšky televíznych večerov (balíčky lupienok a iné ľadové poháriky, ktoré nie sú veľmi okúzľujúce), pôjdu do žltého koša. ). Miesto pre všetko a všetko na jeho mieste: toto je vaše nové krédo! Ak okolo seba ležia ORNI (objekty s neidentifikovaným úložiskom), nájdite im miesto, škatuľu, kôš na krátkom mieste len pre nich, odkiaľ odteraz už nikdy (nikdy!) Nebudú môcť uniknúť.

Tip: Vždy, keď idete do miestnosti, uistite sa, že je všetko na svojom mieste.

4 / Usporiadajte si oblečenie

Prestaňte sa obliekať hore nohami, kde nájdete svetr z krútenej vlny, ako by ste hľadali ihlu v kupce sena ... Aby ste dosiahli domácu harmóniu, mal by sa speňažovať obsah vašich skriniek, skriniek, komoda a šatne. Oblečenie čo najviac zaveste, prípadne pridajte koľajnicu na šaty. Ale pozor, oblečenie, ktoré visí na šatníku, by nemalo hrať sardinky. Vždy majte trochu miesta, aby ste ich mohli dýchať. Zvyšok oblečenia bude správne zložený a pokiaľ možno vertikálne, spôsob KonMari zabráni prehnutiu. Všetko bude klasifikované podľa kategórie: nohavice s nohavicami, tričká s krátkym rukávom a tričká s krátkym rukávom ... Toto je sine qua non podmienka na identifikáciu tejto bielej tielka, ktorú potrebujete práve tam , okamžite ...

Váš šatník musí byť uprataný: nestačí zatvorenie dverí!

5 / Prijmite inteligentné úložné príslušenstvo

Naťahujte háčiky, aby zavesili všetko na dvere šatníka, cez komorku, úložný priestor pod posteľ alebo držiak šperkov pre domácich majstrov: veľa tipov a príslušenstva vám pomôžeoptimalizovať ukladanie miestnosti , Oblečenie preteká v šatníku? Je tam stojan. Už nevieš, kam si dať topánky? Venujte im skrinku na obuv alebo úschovňu obuvi pre domácich majstrov. Nevieš, čo robiť s týmito väzbami ležiacimi v skrini? Prijmite tyč, viacpodperný vešiak alebo jednoduché boxy na topánky. Toľko doplnkov, ktoré menia život, pre upratovanú šatňu a štvorcovú izbu.

Neexistuje žiadne tajomstvo: dobré príslušenstvo vám pomôže pri vašej úlohe.

6 / Svoje veci pravidelne usporiadajte v miestnosti

Čo dať, čo si ponechať, čo predať, čo zahodiť, čo uložiť? Ak chcete odpovedať na túto dilemu, skúste si uchovať iba oblečenie, knihy a doplnky, ktoré skutočne používate a / alebo ktoré vám prinášajú radosť. Tieto nohavice, ktoré spali v šatníku od dňa, keď ste ich kúpili pred 3 rokmi ... Táto ospalá kniha, ktorú ste nikdy nestihli prečítať (zastavili ste na strane 10) ... Tieto topánky, ktoré ste majte 17 rokov v zadnej časti skrinky (nikdy neviete, môžu sa vrátiť do módy!) ... Naozaj ich potrebujete? Ak pred odpoveďou na túto otázku váhate dlhšie ako 10 sekúnd, odpoveď znie nie. Prehľad, získate novú energiu, priestor a pohodlie. Čím menej podnikania máte, tým menej úložného priestoru musíte urobiť: pri triedení premýšľajte o tom!

Nie je to najjednoduchšie, ale zbaviť sa zbytočného je účinné pre jeho dobré uloženie.

7 / Nečakajte, až sa hromadí bazár a všetko odložte

Po jedle sa niekedy neporiadok vracia ako kila. Ak efekt yo-yo ohrozuje poradie miestnosti (a domu), je možné, že váš obytný priestor je stále príliš preplnený. Aby sa navždy vylúčili poruchy v dome, skladovanie sa musí stať každodenným zvykom, stavom mysle, filozofiou života. Aby som ti pomohol, nechám ťa rozjímať o citácii pána Marie Kondo, pápeža upratovania: „Potrebuješ vedieť raz dokonalý rozkaz, aby si udržal svoj domov v dobrom stave“. Odvaha, už ste skoro tam!

Čím viac ukladáte často, tým menej ukladáte. Áno, áno, to dáva zmysel: vyskúšajte to, uvidíte!Komentáre:

 1. Taulkis

  Agree, this is the excellent idea

 2. Delvin

  Ďakujem za vysvetlenie. Nevedel som to.

 3. Gokus

  And where is the logic?

 4. Donatien

  Matchless topic, it is interesting to me))))

 5. Zulujar

  potvrdiť

 6. Chayton

  It is class!

 7. Eliot

  I am sorry, that I interrupt you, but you could not paint little bit more in detail.Napíšte správu