Ostatné

Ako správne ozdobiť vianočný stromček?

Ako správne ozdobiť vianočný stromček?

S blížiacim sa Vianocami každý premýšľa o príprave dekorácie svojho domu, najmä dekorácie jedľa. Ak sa cvičenie na dekoráciu vianočného stromu začína každý rok, nie je to nevyhnutne ľahké. Véronique Antelme-Rambaldi, stylistka a autorka mnohých videí pre déco.fr nám dáva kľúče k tomu, aby mal najkrajší strom!

Ako si vybrať tému?

Existuje teda niekoľko možností. Môžeme pracovať v úderoch srdca, ktoré vidíme v obchode, alebo prispôsobiť výzdobu stromu jeho interiéru. Myslím, že je to hlavne založené na vízii, ktorú máme z Vianoc. Ak sú pre vás Vianoce tradičnou záležitosťou, uprednostníte červenú a zelenú farbu. A ak si nepredstavujete Vianoce bez snehu, určite si vyberiete dekoráciu v bielych a strieborných odtieňoch. Nezabúdajte tiež, že tému nemusíte meniť každý rok. Namiesto toho si ponechajte všeobecný nápad a kúpte si nejaké doplnky, aby ste boli šťastný.

Kde by sme mali začať zdobiť strom?

Pokiaľ ide o mňa, vždy začínam svetelnými girlandami. Umožňujú lepšie vidieť hĺbky a priestory, ktoré sa majú potom obliecť. Svojim spôsobom strom štruktúrujú. Potom položím gule a zakončím girlandami, pretože to dokončí dekor. Nie je to nevyhnutne potrebné, ale stále je to konečný dotyk, ktorý prináša veľa úvah.

Ako všetko harmonizovať?

Musí existovať určitá konzistentnosť! Napríklad, aj keď sú dekorácie odlišné, musia sa navzájom odrážať. Harmónia je hlavne vo farbách a nie v takej podobe. Preto neodporúčam prekročiť viac ako dve alebo tri farby. A pre girlandy si vyberte jednu farbu, ktorá bude zahrnutá do guličiek. Predovšetkým sa hrajte v hĺbke a neobmedzujte sa na okraje stromu. Zaujímavé je, aby dekorácie boli umiestnené aj v blízkosti kmeňa.