Užitočný

Ako odstrániť škvrny od dreva?

Ako odstrániť škvrny od dreva?

Bielidlo, olej, lieh, ocot, zubná pasta, brúsny papier, kyselina šťaveľová ... Každá metóda má svoju vlastnú metódu. Tu sú všetky techniky, ako natrvalo odstrániť škvrny od voskovaných, lakovaných alebo drsných povrchov dreva. Doprajte si trpezlivosť, dôsledne postupujte podľa krokov a uložte si nábytok, parkety alebo drevené schodisko.

Voda a drevo: zaručená škvrna!

Po prvé, ak je škvrna od vody, ktorú chcete odstrániť, na starožitnom nábytku, odporúčame vám poradiť sa s odborníkom. Bola by škoda, keby váš drevený nábytok stratil hodnotu kvôli vodnej škvrne! Nezabudnite tiež, že vo všetkých prípadoch platí, že čím rýchlejšie budete konať pred vodnou škvrnou, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete musieť uložiť nábytok, parketovú podlahu alebo schodisko. Prevrátený alebo jednoducho zabudnutý pohár, pretekajúci kvetináč, trocha trápnosti, nepozornosť ... a patatras, váš drevený povrch je znečistený. Či už je naolejovaný, voskovaný, lakovaný, ošetrený alebo surový, existujú rôzne spôsoby, ako odstrániť škvrny od vody. Ale bez ohľadu na techniku, ktorú si vyberiete, buďte opatrní a rešpektujte kroky a časy sušenia.

Drevený nábytok sa časom opotrebuje. Dávajte pozor!

Z voskovaného dreva odstráňte biele škvrny

Keď voda prenikla povrchovou úpravou dreva, ale nie samotným drevom, škvrny sú biele a ľahšie odstrániteľné. Na odstránenie škvŕn z kondenzácie na voskovanom dreve existujú 3 techniky. Postupujte podľa objednávky a zistite, čo funguje a čo nie. - Prvou technikou je trieť škvrnu minerálnym olejom pomocou mäkkej handričky a nechať pôsobiť cez noc. - Ak váš prvý pokus s minerálnym olejom nefungoval, môžete skúsiť rovnakú operáciu s liehom na báze bieleho alkoholu, čo je rozpúšťadlo, ktoré odstráni škvrnu voskovej vrstvy. Nezabudnite si chrániť svoje rukavice rukavicami! Akonáhle je škvrna preč, môžete trieť celý povrch dreva bielym liehom, aby ste sa vyhli poškodeným oblastiam, a potom znova naneste vrstvu vosku. - Ak vaše pokusy s olejom a bielym liehom nefungujú, máte jednu poslednú možnosť: zmiešajte trochu jedlej sódy so zubnou pastou. Usporiadajte svoju zmes na navlhčenú handričku a trite ju smerom k drevnému zrnu, potom oblasť očistite čiernym mydlom. Nepravdepodobné, ale radikálne efektívne!

Konferenčné stolíky sú veľmi ohrozené! Po páde pohára konajte čo najrýchlejšie.

Tmavé škvrny na dreve odstráňte brúsnym papierom

Ak má váš drevený nábytok, schodisko alebo parkety tmavú škvrnu, znamená to, že voda prešla povrchovou úpravou a dotkla sa dreva. Vyzbrojte 100 brúsnym papierom a jemne trite v smere dreva, aby ste odstránili povrchovú úpravu nad škvrnou. Potom cez škvrnu prejdite brúsny papier so zrnitosťou 150. Prach odstráňte a potom naneste niekoľko vrstiev laku, aby ste znovu vytvorili pôvodnú povrchovú úpravu. Starý a nový lak homogenizujte sklenenou vlnou a naposledy voskujte drevo. Takže, ako nový?

Vyraďme najviac pokryté škvrny!

Bielidlo odstráni tmavé škvrny z dreva

Ak je škvrna príliš hlboká, brúsny papier nemusí byť dostatočný: drevo môžete príliš brúsiť. Aby ste predišli katastrofám, bielenie je vašou krajnou možnosťou. Chráňte si ruky rukavicami a na škvrnu naneste bielidlo štetcom. Buďte trpezliví a nechajte pôsobiť niekoľko hodín, kým sa škvrna nezmení. Potom použite čistú špongiu na čistenie bielidla a naneste vrstvu octu na škvrnu, aby ste zabránili ďalšiemu riedeniu dreva. Nechajte uschnúť a potom pomocou štetca naneste ľahké laky, aby sa vytvoril pôvodný vzhľad vášho dreva. Tu znova homogenizujte starý a nový lak so sklenenou vlnou a naposledy voskujte drevo.

Najviac pokryté škvrny vyžadujú trochu práce. Ale uspejete!

Ako odstrániť škvrnu na surovom dreve?

Surové drevo je často ľahšie ako voskované alebo naolejované drevo, takže si môžete dovoliť, aby ste škvrnu intenzívne vydrhli šarlatovou kefou namočenou do bielidla. Ak je škvrna skutočne pokrytá, obrúste ju v smere zrna dreva brúsnym papierom, aby nedošlo k poškodeniu nábytku. Posledná možnosť: drevo môžete odľahčiť pomocou kyseliny šťaveľovej, ktorá sa tiež nazýva „zosvetľovač dreva“ a je k dispozícii vo všetkých dobrých železiarňach!

Na surovom dreve bude ľahšie homogenizovať povrch po odstránení škvrny.