Tipy

Pár príbeh: aká spálňa dekor, keď nemáte rovnaký vkus?

Pár príbeh: aká spálňa dekor, keď nemáte rovnaký vkus?

Keďže život párov je v porovnaní so svetom bratov, ktorý nás čaká vonku, útočiskom mieru, súhlasíme s tým, že je potrebné urobiť všetko pre jeho zachovanie alebo jeho skrášlenie. Tento kokón, ktorý sme spolu vytvorili, v ktorom sa radi uchýlime, je niekedy oslabený drobnými detailmi. Napríklad, ako to urobiť s dekorom, keď je rozdiel v chuti? Bolo by škoda riskovať váš život ako pár štýlov, keď sa zhodneme na mnohých ďalších veciach. Pokiaľ ide o pokoj v domácnosti, déco.fr vám poskytuje 10 rád, niekedy rozvážnych, niekedy aj vtipných, takže láska prevláda, aj keď sa na výzdobe nedohodnú.

Tip č. 1: Dajte to do perspektívy

A konečne, je výzdoba miestnosti taká dôležitá? Ak o tom premýšľate, väčšinu času máme zavreté oči v tejto miestnosti, pretože v nej spíme, aby sme si mohli nechať vybrať druhú dekoráciu, v žiadnom prípade toho veľa neuvidíme. Pre toto riešenie sme si vybrali žiarovky so slabým osvetlením: to pomáha dať veci do perspektívy.

Tip č. 2: Vzdávame sa niečoho iného

Ak trváte na tom, aby vaša izba bola na obraze vášho dekoratívneho štýlu, vždy môžete zorganizovať výmenný obchod so svojou druhou polovicou: „Dekorácia miestnosti je pre mňa, ale na druhej strane vám dovolím vyjadriť svoj vkus v garáži. ". Ako to nie je príliš férová hra? Upozorňujeme, že spálňa nie je miestnosť, ktorú by mali vidieť ostatní, a preto nebude musieť trpieť svojím „zlým“ vkusom v prikrývkach.

Tip č. 3: Nájdite si čas

Okrem postele nie je vo vašej izbe nič zásadné. Môžete ľahko ubytovať holé minimum, pokiaľ ste sa na výzdobe dohodli. Pascou by bolo ponáhľať sa, aby ste videli, že zveríte druhému, v okamihu chyby, výber nábytku. Naopak, čím dlhšie budete visieť pred investovaním do dekorácie, tým väčšia je šanca nájsť spoločnú reč.

Vaša druhá polovica prisahá na dekor v odtieňoch šedej ...

Tip č. 4: Spíme osobitne

V prípade, že už nie je čo robiť a štýl nezhody je naozaj príliš veľký, riešenia sú málo a radikálne. Luxusná možnosť spočíva v spaní v samostatných izbách, aby si každý udržal vlastný dekoračný priestor. To samozrejme znamená mať dom, ktorý umožňuje takúto slobodu. Pri vynaliezavej možnosti by bolo skôr potrebné pridať oddelenie s oddielom alebo závesom. Samozrejme najextrémnejšie riešenie spočíva v úplnom oddelení: zrazu už nevzniká otázka vkusu!

Tip č. 5: Diskutujeme

Vážnejšie je, že hovoríme o tom, že o chutiach a farbách sa nehovorí, a napriek tomu by v pároch to bolo práve naopak! Myslíte si, že máte iný a nezmieriteľný vkus, ale v skutočnosti je to preto, že ste medzi sebou nerozprávali dostatočne dekorácie. Kľúčom je nájsť spoločnú reč, ktorá bude taká nová, ako aj druhej. Dá sa predstaviť, že prvý priťahuje romantický štýl, druhý modernou výzdobou, ale iba diskutovaním o tom, že si uvedomia, že sú obaja zvádzaní orientálnou atmosférou.

Tip č. 6: Meníme pravidelne

Výzdoba miestnosti môže byť trikrát premenená: obliečka na prikrývky, koberec záclon, pár drobností a voila! Upozorňujeme, že pri obmedzenom rozpočte je celkom možné pravidelne meniť štýl vašej izby. Týmto spôsobom si každý zachová svoj vkus a v páre nezostane nikto.

... Aj keď ste viac pastelovo a osobne ozdobní?

Tip č. 7: Vyberáme si minimalizmus

Minimalizmus je dnes hlavným trendom v dekorácii a organizácii domu. Okrem uľahčenia skladovania a čistenia má tu výhodu, že sa dokonale prispôsobí tejto situácii. Minimalizmus by sa skutočne mohol považovať za štýl, ktorý nie je jedným (aj keď je o niečo zložitejší). Minimalistická spálňa bude pozostávať z minimálneho nábytku s najjednoduchším možným lôžkom. Steny budú biele, rovnako ako záclony a posteľná bielizeň. Nebudú žiadne ozdoby ani vzory, ktoré by určovali konkrétny štýl. Prostredníctvom tejto neutrality a tohto počítania získa človek priestor, ktorý, ak to neurobí potešenie, nebude mať z jedného z nich nepáči.

Tip č. 8: Vytvárame oblasti slobody

Bez toho, aby sme upadli do extrémneho minimalizmu, ako je to v odporúčaní č. 7, je možné urobiť kompromisy pridaním ozdobných zón slobody v spálni. Napríklad si vieme predstaviť, že vkus každého človeka je viditeľný na nočných stolíkoch a spravidla stanovuje, že každý je zodpovedný za svoju oblasť bez toho, aby sa k tomu vyjadril druhý.

Tip č. 9: Vyhrali sme

Ak je dekorácia celý váš život, stojí to (takmer) nič, aby ste sa snažili, aby to váš manžel pochopil. Niekoľko techník umožňuje prístup tam, ale vo všeobecnosti je to pomerne nízka rana. Môžete napríklad vykonávať prácu, keď chýba, kúpiť si nábytok bez možnosti vrátenia alebo dať druhú dekoráciu do zadnej časti skrinky. Keď je človek pripravený na takéto triky, druhý pochopí, že má pre vás zásadný význam a že je lepšie ho nechať ísť. Vyhrali ste!

A mačka? Požiadala mačka o radu?

Tip č. 10: Strieľajte hlavy alebo chvosty

Máte radi riziko? Prečo v tomto prípade nestávkujte dekoráciu svojej izby tým, že ju necháte náhodou. Zároveň, ak ste pripravení vyhodiť mincu, nezáleží na vás, takže vám nekončí veľké stávky. Namiesto toho využite príležitosť a získajte ďalšiu koncesiu!