Informácie

Zorganizujte si krok v 6 krokoch

Zorganizujte si krok v 6 krokoch

Výroba boxov je nevyhnutným krokom počas ťahu. Je to tiež najdlhšia etapa a nikdy nemôžete ísť príliš ďaleko vpred. Ako nájsť krabice? Ako na to? Ako sa dobre organizovať? Tu sú všetky naše tipy!

Ako nájsť krabice?

Na výrobu krabičiek potrebujete boxy. Ak ste sa rozhodli použiť ťahač, poskytne vám krabice. V závislosti od vybranej služby budete mať klasické boxy alebo širokú škálu boxy pre všetky vaše veci. Môžete tiež zbierať krabice z obchodov, supermarketov a dokonca aj od svojich blízkych. Stačí sa opýtať a veľmi rýchlo k vám prídu škatule. Buďte opatrní! Neuchovávajte kartóny, ktoré nie sú v dobrom stave. Ich obsah by sa mohol poškodiť.

Vyberte vhodné políčka

Polia sa musia prispôsobiť ich obsahu. Prvým pravidlom je vybrať políčka ľubovoľnej veľkosti. Na zabalenie kníh sa dajú použiť malé škatule, ak sú pevné. Väčšie škatule sa dajú použiť na zabalenie najľahších predmetov. Cieľom je správne vyvážiť hmotnosť debien. Upozorňujeme, že špeciálne obchody ponúkajú krabice prispôsobené vašim potrebám. Napríklad, ak potrebujete zabaliť knihy, choďte do kníhkupectva. Ak potrebujete baliť jedlá, kontaktujte obchod, ktorý ich predáva.

Zabalte svoje krabice inteligentne

Správne konanie je nevyhnutné. Je skutočne nevyhnutné, aby všetky záležitosti boli upravené tak, aby sa nepoškodili. Ak to chcete urobiť, musíte zbaliť objekty jeden po druhom. V krabiciach musí byť každý kus dobre zaklinený. Neváhajte doplniť odevy alebo bielizeň pre domácnosť. Hlavná vec je, že počas prepravy sa nič nepohybuje. Ak áno, mohlo by dôjsť k poškodeniu podnikania. Venujte osobitnú pozornosť administratívnym dokumentom. Vedzte, že ak ste sa rozhodli pre internetovú banku, všetky vaše dokumenty sú k dispozícii vo vašom osobnom priestore! Môže vám to uľahčiť život. Je dôležité začať s boxmi skoro. Najprv musíte zbaliť všetko, čo pre vás nie je užitočné. Môžu to byť veci, ktoré uchovávate v podkroví alebo pivnici, záclony, lustre, mimosezónne oblečenie a suveníry, ktoré ste si nechali. Čím bližšie je D-deň, tým viac musíte zabaliť.

Zorganizujte sa, aby ste našli všetko

Je dôležité správne identifikovať krehké a ťažké kartóny. V deň presunu sa preto bude venovať osobitná pozornosť vašim osobným veciam. Je tiež dobré si všimnúť miestnosť, v ktorej sa škatuľka nachádza. Odporúčame očíslovať políčka, aby ste nestratili nič. Potom si v poznámkovom bloku, v počítači alebo dokonca v smartfóne môžete vytvoriť zoznam toho, čo je v každej krabici. Akonáhle sú vaše veci v cieli, nájdete všetko bez problémov! Ak ste tak ešte neurobili, uveďte zoznam svojho majetku, aby ho v prípade neočakávaného vrátili poistenci alebo vaše poistenie domácnosti. Nájdite našu sériu článkov o sťahovaní tu: Krok 1: Pripravte rozvrh (D-3 mesiace) Krok 2: Naplánujte sťahovacie stroje (D-2 mesiace) Krok 4: Spravujte prepravu (D-1 mesiac) Krok 5: Dajte si pozor na podanie (D-1 mesiac) Krok 6: Pohybujte sa pokojne (D-deň)