+
Užitočný

Zorganizujte si krok v 6 krokoch

Zorganizujte si krok v 6 krokoch

Prvá etapa presunu sa uskutoční ešte pred D-om, tri mesiace pred presnosťou. Čím viac však tento pohyb očakávate, tým menej je neočakávané. Tri mesiace od veľkého dňa musíte vypracovať rozvrh, a preto už premýšľajte o priebehu akcie. Vysvetlenie.

1-Požiadajte o oznámenie

Ak si prenajímate, je čas požiadať o oznámenie o odchode. Za týmto účelom musíte poslať doporučený list s potvrdením o prijatí alebo doručiť poštu osobne svojmu vlastníkovi alebo agentúre, prostredníctvom ktorej si prenajímate svoj majetok. Je tiež dobré naplánovať si čo najskôr plán výletu a všetky úlohy, ktoré sa dajú očakávať vo vašom ubytovaní, skôr ako ho vrátite.

2-Triedenie

Krok je príležitosť vyriešiť. Naozaj, ak sa chcete zbaviť nábytku alebo vecí, ktoré už nepoužívate, teraz je čas! Zníži sa tým objem vášho nového domova, a tým aj lacnejší presun. Nie ste si istí, čo robiť s vašou firmou? A ak ste sa zúčastnili predaja garáží? Nábytok, odev a iný tovar môžete tiež darovať združeniu.

3-Naplánujte si prácu na novom domove

V domácnosti sa vždy dajú očakávať pracovné alebo dokonca malé úlohy. Ak áno, musíte teraz získať ponuky od odborníkov a naplánovať prácu. Ak hovoríte s blízkym, uistite sa, že sú k dispozícii. Dostanete sa tak k dokonale obývateľnému ubytovaniu!

4-Vyberte si svoje ťahače

Nikdy nie je príliš skoro na výber vašich hybných síl. Akonáhle viete, že sa budete pohybovať, musíte urobiť úvodzovky a určiť dátum presunu. Niektoré obdobia, rovnako ako na jar, sú veľmi bohaté na pohyb a ceny sa zvyšujú. Porovnajte citácie dobre, preštudujte si rôzne možnosti a vyberte hybné sily, ktoré budú prítomné v D-deň!

5-Urobte zásoby so svojím poistením

Pred premiestnením sa musíte obrátiť na svojho poisťovateľa, aby ste zistili, ako je tento pohyb krytý. Niektorí poisťovatelia požadujú, aby ste si zostavili zoznam svojho majetku, zhromaždili svoje faktúry atď. Toto je tiež čas odhadnúť poistenie domácnosti vášho nového bydliska a aktualizovať ostatné zmluvy.

6-Zoznam administratívnych postupov

Sťahovanie sprevádza množstvo administratívnych postupov. Aby ste nič nezabudli, jednoducho ich uveďte. Musíte myslieť na poistenie, dane, plyn, elektrinu, poskytovateľov internetu, poskytovateľov služieb, ako sú televízne predplatné alebo časopisy. Ako je možné využiť túto udalosť na zmenu bánk? Online banky sú s vami, nech ste kdekoľvek! Vďaka svojmu veľmi úplnému a dokonale zabezpečenému osobnému priestoru skutočne máte prístup k jedinečným službám. Môžete tak spravovať svoj aktuálny účet, napríklad svoju vkladnú knižku, na diaľku. Okrem toho sa na vašich poradcov môžete obrátiť počas dlhších hodín a bankové poplatky sú veľmi nízke alebo dokonca neexistujú! Nakoniec sa tiež odporúča, aby ste čo najskôr informovali svoju spoločnosť a požiadali o voľno. Urobili ste rozhodujúci prvý krok pre hladký priebeh udalostí. Váš pohyb sa už formuje! Nájdite našu sériu článkov o pohybe tu: Krok 2: Naplánujte sťahováky (D-2 mesiace) Krok 3: Zabalte si škatule (D-2 mesiace) Krok 4: Spravujte prepravu (J- 1 mesiac) Krok 5: Postarajte sa o podanie (D-1 mesiac) Krok 6: Pohybujte sa pokojne (D-deň)