Tipy

Výukový program: malý drevený nábytok a medené rúrky

Výukový program: malý drevený nábytok a medené rúrky

Ak vodovodné potrubie niekedy rýmuje s malými alebo veľkými problémami, môže prekvapivo prevziať pri dekorácii úplne inú úlohu. Medené rúrky majú najmä rafinovanú farbu a priemyselný aspekt, ktorý úplne zodpovedá súčasným trendom. Dnes sa naučíme, ako vytvoriť malý kúsok nábytku s drevenými a medenými rúrkami.

Materiál

- drevená doska dlhá 40 cm, šírka 35 cm a hrúbka 2 cm - 2 medené rúrky s priemerom 200 cm a 16 mm - 6 medených tvaroviek z T-kusa s priemerom 16 mm - 8 kovania 90 ° Priemer 16 mm - odrezávač rúrok, ktorý sa dá otvoriť viac ako 16 mm - meracia páska - lepiaca páska Rozpočet: približne 35 € Trvanie: 2 hodiny

Fázy

1. Začnite odrezaním nasledujúcich kusov z medených rúr: - 6 kusov po 35 cm - 6 kusov po 7,5 cm - 2 kusov po 25 cm - 2 kusov po 15 cm Náš tip: na optimalizáciu rezania rúrok, nakrájajte päť kusov 35 cm a kus 25 cm na prvú skúmavku. Vystrihnite všetky ostatné kusy na druhej skúmavke.

2. Po narezaní skúmaviek ich pripravte na montáž. Náš tip: na koniec rúrok vložte malý kúsok pásky, aby ste vytvorili väčší odpor a dobre ich zaistili.

3. Štruktúra nábytku sa skladá z dvoch štvorcov, ktoré sú navzájom spojené tromi kusmi 35 cm. Drevená doska spočíva na dvoch horných dieloch. Zostavte prvý štvorec. Ak to chcete urobiť, zoberte kus s rozmerom 35 cm a na každý koniec pridajte lakťovú tvarovku, čím vytvoríte prvú stranu štvorca. Pokračujte na ľavej strane kusom 25 cm, kovaním T smerom nahor, kusom 7,5 cm a nakoniec kovaním otočeným doprava. Zostavte tretiu stranu upevnením kusu s priemerom 35 cm do lakťovej armatúry a potom pripevnite ďalšiu lakťovú armatúru smerom nadol na jej koniec. Nakoniec štvrtú stranu zakončite kusom 7,5 cm, tvarovkou T smerom nahor, kusom 15 cm, opäť tvarovkou T smerom nahor a nakoniec kusom 7,5 cm. Rovnaký postup zopakujte, aby ste vytvorili druhý štvorec, ale obrátili obe strany pomocou T-kovaní tak, aby mohli byť oproti sebe.

4. Zostavte obe štvorce s tromi poslednými 35 cm kusmi.

5. Položte drevenú dosku na dva horné kusy. Podľa druhu použitého dreva a požadovaného povrchu môžete naniesť vrstvu oleja alebo laku. Náš tip: ak chcete dosku znehybniť bez toho, aby ste ju pripevnili viditeľnými skrutkami, zaskrutkujte štyri malé skrutky na zadnej strane v úrovni rúrok na vnútornej strane.

Nakoniec

Váš malý kus nábytku je teraz hotový! Multifunkčný, môžete ho použiť aj ako nočný stolík, konferenčný stolík alebo stoličku navyše! Medené časti pravidelne čistite vhodným výrobkom a váš nábytok prebehne roky bez problémov!Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!