Ostatné

Aká farba pre ktorú orientáciu?

Aká farba pre ktorú orientáciu?

Áno, diskutuje sa o chutiach a farbách ... a niekedy sa dokonca hádajú, pokiaľ ide o orientáciu. Prirodzená intenzita farieb sa skutočne líši v závislosti od zdroja svetla (sever, juh, východ alebo západ), ktorý nenávratne hrá pri vyfarbovaní farieb. Takže vodná zelená, horčicová žltá, biela alebo antracitová? Povedzte nám, aká je vaša orientácia, povieme vám, na ktorú farbu staviť ...

Aké farby pre miestnosti orientované na sever?

Prirodzené svetlo zo severu je chladné ... Takže ak máte radi polárnu atmosféru, nemali by ste na steny pridávať vrstvu zelenej alebo Kleinovej modrej. Radšej vsádzame na slnečné a medené farby, ako je žltá, oranžová alebo taupe. A pre zväčšenie priestoru uprednostňujeme tieň svetla, ktorý má tú výhodu, že odráža svetlo.

Taupe a svetlé tóny na zjemnenie severného svetla!

Akú farbu majú izby orientované na juh?

Farby odhaľujú všetku svoju intenzitu pôsobením južného svetla. Môžete využiť miestnosť orientovanú na juh zameraním na bielu farbu, ktorá prirodzene odráža svetlo, ale aj na studené farby, ktoré osviežujú atmosféru. Ak teplé farby tiež lichotia kusy vystavené na juh veľmi dobre, dajte si pozor na chromatickú explóziu pri príchode krásnych dní!

Izba orientovaná na juh? Ideálne pre morskú inšpiráciu: biele zvyšujú intenzitu svetla, ale modrá, studená farba dodáva vášmu kokónu mäkkosť.

Farby, ktoré uprednostňujú kusy orientované na západ

Izby orientované na západ využívajú teplé oranžové svetlo zapadajúceho slnka, ktoré vám umožňuje hrať so všetkými farbami v farebnej schéme. Ak chcete znížiť žiaru teplých farieb, aplikujte farbu dotykom a / alebo nasaďte neutrálne, pastelové a / alebo zadržané tóny (béžová, medová, broskýň ...).

A pre izby orientované na východ?

Veľkou obľubou maliarskych dielní je orientácia na východ, ktorá farbu mierne skresľuje a robí z nej výber výstavy pre všetky farby chromatickej palety. Teplé a studené farby sú sublimované bez nasýtenia. Jasné a mäkké tóny zachytávajú svetlo a distribuujú ho po celej miestnosti. Na vaše kefy!

Východná expozícia? Neváhajte a pridajte do obývacej izby studené a teplé farby ... s nádychom vďaka dekoratívnym doplnkom!