Užitočný

Výukový program: urobte pekný vrchol pre Veľkú noc

Výukový program: urobte pekný vrchol pre Veľkú noc

Veľká noc je ideálny čas na stretnutie s rodinou alebo priateľmi okolo krásne zasadených stolov zdobených sviatočnými jedlami. Prvé slnečné lúče sa objavili a my dokonca využijeme príležitosť oslavovať ju okolo obeda vonku v určitých rokoch. Len aby som dal malé pokrmy pri veľkých príležitostiach, navrhujem, aby ste ľahko urobili stredobod pozostávajúci zo zlatých vajíčok a niekoľkých kvetinových vetiev. Poďme!

Materiál

- Krabica zo 6 vajec - Sprej zlatej farby - Rezačka na vajcia - Niekoľko kvetov - Ochranné rukavice na jedno použitie

Rozpočet: 10 eur Trvanie: 1 hodina

Fázy

1. Odrežte svoje vajcia pomocou rezačky na vajcia.

2. Vyprázdnite vajíčka, vložte obsah do misky, aby sa pri ďalšom jedle vytvorila pekná omeleta. Vyčistite vajcia a jemne ich osušte.

3. Chráňte si ruky jednorazovými rukavicami. Vajcia zafarbujte pomocou sprejovej farby. Zasuňte prst do dutiny vajca, aby ste mohli ľahko zahmliť celý povrch.

4. Nechajte schnúť 15 minút medzi každou vrstvou farby, umiestnite vajcia, nakrájané stranou von, na list novín. Naneste druhú vrstvu farby, pretože pórovité vajíčko absorbuje časť farby.

5. Vložte vajíčka späť do krabice, nakrájajte pár kvetov a vložte ich do malej vody, aby ste ozdobili vrchol.

Nakoniec

Vaša jarná vrchol je teraz kompletný. Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť párty jedlá, ktoré v ten deň vložíte do jedálneho lístka. Ale to je ďalší príbeh! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich super veľkonočných vrcholov cez našu stránku na Facebooku a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!