+
Komentáre

Ako bieliť kúpeľňové škáry?

Ako bieliť kúpeľňové škáry?

V kúpeľni nie je nič horšie ako sčernené kĺby alebo škvrny so stopami plesní! Po prvé, pretože esteticky videnie špinavých kĺbov nie je najkrajším efektom. Tiež preto, že čierne tesnenia môžu skryť problém s tesnením. Čo môže spôsobiť skutočné dlhodobé poškodenie. Ako teda čistíte pečate v kúpeľni, čistíte ich, udržiavate ich a obnovujete ich lesk a belosť? Tu je niekoľko nápadov na obnovenie ich belosti a žiarenia. Uvidíte: nie je potrebné, aby domáce chemikálie odstraňovali nežiaduce stopy! Najúčinnejšie riešenia sú na strane prírodných a biologicky odbúrateľných produktov. Malý prehľad.

1. Jedlá sóda a biely ocot

pre bielenie kĺbov v kúpeľni a odstrániť nečistoty, ktoré ich upchávajú, nič lepšie ako kombinácia dvoch základných produktov, ktoré patria medzi najúčinnejšie na čistenie domu. Pomocou jedlá sóda a bieleho octu, môžete vytvoriť mocný domáci čistič. Neprepadajte panike, aby ste uspeli v tejto zmesi, postupujte podľa jednoduchého receptu! Najprv si zoberte štyri polievkové lyžice jedlej sódy a pridajte 10 cl bieleho octu. Nepanikárte, ak táto zmes pení, môže sa to stať! Ak chcete používať svoj produkt, nič nemôže byť jednoduchšie. Môžete to buď dať do sprejalebo ho použite na vlhkú špongiu. Potom spoje, ktoré sa majú vyčistiť, napustite. Môžete ho nechať cez noc (alebo lepšie 24 hodín). Potom vyčistite mäkkou kefou a opláchnite. Kíby vo vašej kúpeľni by ich mali znovu získať biela farba Počiatočné!

2. Jedlá sóda a citrónová šťava

Určite sa hodí na udržiavanie kĺbov, jedlá sóda je tiež dobrým duom s ... citrónová šťava ! Citrón skutočne má úžasné cnosti. Sú veľmi účinné, pokiaľ ide o to, aby náš interiér žiaril. Je to jeden z tých prírodných prostriedkov, ktoré sú nevyhnutné na výmenu chemikálií. To umožňujezabíjať baktérie všetkých izieb v dome. Ako to funguje? Kyselina citrónová jednoducho spôsobuje rozklad mydla a vody. V kombinácii s jedlou sódou je citrónová šťava o to pôsobivejšia čistá forma ! Ich zmiešaním získate hustú pastu. Vložte doň starú zubnú kefku a vyčistite kĺby. Opláchnite a potom vysušte. Ľahko nájdete bielu silikónové tesnenia, Ak nechcete používať sódu na pečenie alebo ho nemáte po ruke, kĺbov v kúpeľni môžete čistiť aj sám citrón. Nakrájajte citrón na polovicu, položte naň hrubú soľ a priamo rozotrite kĺby.

© Leroy Merlin

3. Čierne mydlo

Citrónová šťava nie je jedinou prírodnou zložkou, z ktorej sa môžu odstrániť čierne škvrny tesnenie kúpeľne, Na ich vyčistenie existujú ďalšie tipy pre babičky. Ak chcete zachovať pečate, nič podobné čierne mydlo napríklad. Čierne mydlo, ktoré sa skladá z potaše a olivového oleja alebo ľanového oleja, je skutočným rastlinným detergentom, 100% biologicky odbúrateľný, Pôsobí ako čistič a odstraňovač škvŕn. Ak chcete použiť zátku, rozrieďte ju v litri horúcej vody. Použite ju na namočenú kefu, opláchnite ju a osušte, aby sa vaše kĺby dezinfikovali. Čierne mydlo tiež existuje v spreji pre ešte ľahšie použitie! Jednoducho nastriekajte povrchy, ktoré sa majú očistiť, trieť a opláchnuť! Je dobré vedieť, že čierne mydlo je možné používať všade v dome biely ocot alebo jedlá sóda. Správa sa ako odmasťovaniealebo pomáha žiariť meďou a striebrom, čistí okná alebo udržuje kožu.

© Castorama

4. Hlinený kameň

Obklady vašej vane alebo vane sprchovací kút tiež neodolá ďalšiemu úplne prírodnému produktu: ílový kameň, tiež nazývaný biely alebo strieborný kameň. Ak chcete použiť, nič nemôže byť jednoduchšie! Cez blok preneste vlhkú špongiu. Potom si utrite kĺby a opláchnite ich čistou vodou. Hliníkový kameň je mimoriadne efektívny a čistí všetky povrchy domu : varné dosky, zrkadlá alebo dokonca hrany okien z PVC! Nájdete ho v ekologických obchodoch alebo v domácich prevádzkach. Ešte lepšie je to aj my urobiť doma, Za týmto účelom jednoducho premiešajte 50 g bieleho ílu, 30 g hydrogenuhličitanu, 25 g tekutého prostriedku na umývanie riadu, 20 g citrónového éterického oleja a 10 g éterického oleja čajovníka. Takto vytvorené cesto vložte do nádoby a nechajte ho 24 až 48 hodín schnúť na čerstvom vzduchu.

©

5. Kryštály sódy

Môžete tiež použiť kryštály sódy rozpustený v horúcej vode bielenie kĺbov a aby vyzerali ako nové. Sodné kryštály sú skutočne známe pre svoje oddeľovacie a detergentné vlastnosti, Môžu obohatiť bielizeň, vymeniť tablety do umývačky riadu, upchať potrubia vymeňte tekutinu na umývanie riadu alebo slúži ako viac povrchový čistič. Rozumiete: sú nevyhnutné! Niet divu, že sa používajú na odstraňovanie spojov dlaždíc! Ak ju chcete používať, nie je nič jednoduchšie: misku kryštálov sódy rozpustite v litri horúcej vody. Buďte opatrní, ak sú kryštály sódy veľmi efektívna, pri použití v koncentrovaných dávkach tiež dráždia pokožku. Pri manipulácii s nimi sa odporúča nosiť rukavice a okuliare.

© Espace Aubade

6. Bielidlo

bielidlo nie je najekologickejším produktom v dome. Skladá sa z chlóru a sódy, je toxický a žieravý. Má tiež negatívny vplyv na prírodu. O to viac, keď skončí v domácej vode, ktorá končí v kanalizácii. Zostáva však jedným z veľké klasiky výrobky pre domácnosť. Ona je obzvlášť dobre známa vyčistiť dlaždice a špinavé plomby. Zriedená v horúcej vode sa nanáša priamo na čistený povrch. Aby to bolo efektívne, nechajte ho asi 30 minút sedieť a potom vyčistite kĺby starou zubnou kefkou. Nakoniec opláchnite čistou vodou. A potom? Akonáhle bude vaše hlavné čistenie hotové, nebudete ich musieť chcieť každý týždeň čistiť. Aby sa vaše kĺby udržali v dobrom stave, naneste na dlaždice matný lak a na škáry naneste špeciálny produkt odolný voči škvrnám. Svoje sprchy budete môcť obnoviť bez obáv zo stopy plesní! Ste pripravení nájsť iskrivú kúpeľňu?