Informácie

Usporiadajte domáci kútik

Usporiadajte domáci kútik

Bez ohľadu na to, aké krásne sú stoly nainštalované v ich spálni, deti väčšinou skonštruujú prenosné počítače a súpravy, ktoré k nám diskrétne (alebo nie) pristupujú. Keďže je našou povinnosťou pomôcť im, bolo by nesprávne ich poslať späť do svojej izby. Preto musíme nájsť riešenia, aby študovali v primeranej vzdialenosti bez toho, aby to ohrozilo našu organizáciu. Tu je 5 možných riešení pre domáci kútik, samozrejme okrem ich kancelárie (bolo by to príliš ľahké)!

Riešenie č. 1: kuchynský ostrov pre domáce úlohy

S ostrovom alebo kuchynským barom sedí dieťa na stoličke, ktorá ho núti zaujať dosť nepríjemnú pozíciu na čítanie a písanie. Preto obmedzíme tento kútik na malé opravy, aby sme ho zachránili pred možnou bolesťou chrbta (batoh už plní svoju funkciu). Musíme tiež prijať určité opatrenia na jeho strane. Varenie v oleji bude preto počas domácich úloh zakázané, rovnako ako paradajková omáčka. Malo by sa vyhnúť všetkému, čo by mohlo postrekovať dvojitú kópiu vášho dieťaťa. S inteligenciou vyberieme úlohy, ktoré sa majú v tom čase vykonať, napríklad vyprázdnenie umývačky riadu alebo olúpanie zemiakov. Ďalšia vec: mať nastaviteľnú barovú stoličku tak, aby čo najlepšie sedela.

Riešenie č. 2: kuchynský stôl na domáce úlohy

Je to už príjemnejšie riešenie pre vaše dieťa, ale stále je rovnako riskantné, ak varíte súčasne. Ak nemôžete urobiť inak, naplánujte si bezpečnú vzdialenosť a predtým, ako sa vaše dieťa usadí, skontrolujte, či bol stôl dôkladne vyčistený (nespoliehajte sa na neho). Bolo by škoda priniesť do školy raňajky omrvinky uviaznuté v knihe dejepisu. Uvedomujeme si však, že táto organizácia má výhodu v tom, že je schopná pokročiť v príprave jedla pri plnení povinností detí. To je toľko času, ktorý je ušetrený na veľmi prísnom pláne návratu zo školy. Ďalšia vec: chrbtom k vám, aby ste obmedzili riziko škvŕn v jeho podnikaní.

Dajte si pozor na škvrny rovnako!

Riešenie č. 3: stôl v obývacej izbe / jedálni pre domáce úlohy

Toto je pravidelne vybrané riešenie, keď niekoľko detí vyžaduje vašu pozornosť pri domácich úlohách. Najjednoduchší spôsob je usporiadať si v obývačke (alebo jedálni) nejakú mini triedu a ako zhovievavý examinátor potom prejdete od jedného k druhému, aby ste skontrolovali pokrok a odpovedali na akékoľvek otázky. , Praktická stránka all-in-one je, bohužiaľ, často vyvážená bratskými spormi. Znamená to tiež, že čas na domáce úlohy musí byť rovnaký pre všetky deti, inak sa rozptýlenie zvýši. Zabraňuje tiež dieťaťu, ktoré sa chce uvoľniť pred televízorom, ak jeho brat alebo sestra ešte neskončila. Ceníme si túto organizáciu, pretože núti deti, aby svoje veci ukladali, keď je čas vymeniť notebooky za dosky na stole. Ďalšia vec: ísť s diaľkovým ovládaním, ak sa musíte na chvíľu vzdialiť, je lepšie predchádzať ako liečiť.

Riešenie č. 4: Kancelária salónu alebo sekretárka robia domáce úlohy

Táto kancelária alebo sekretárka bola pôvodne navrhnutá pre dospelých v dome s chvályhodným cieľom spracovať všetku administratívu. V skutočnosti e-mail stále visí pri vchode príliš často a vaša kancelária pre dospelých je často v drepe pre deti od 16:00. Je pravda, že toto riešenie nie je zďaleka najhoršie, umožňuje dieťaťu zostať blízko vás bez zasahovania do priestoru určeného na inú činnosť. Vyžaduje si to však určité úpravy. Naplánujte si napríklad držiak na ceruzky, aby sa s ich najcennejším perom ne bavili. Poskytujeme tiež balík papiera, aby pošta nepôsobila ako improvizovaný zápisník. Ďalšia vec: mať uzamknutú zásuvku, aby váš daňový výkaz nekončil vo vašich domácich úlohách z matematiky.

Keď jej mama ukradne kanceláriu

Riešenie č. 5: priestor špeciálne navrhnutý pre domáce úlohy

Riešenie, ktoré treba brať veľmi vážne, ak vám predchádzajúce možnosti nevyhovujú a váš domov to umožňuje. Miesto špeciálne navrhnuté pre domáce úlohy v obývacej izbe je určite prínosom, pretože ho môžete zariadiť tak, aby pre vaše dieťa poskytovalo čo najviac služieb. Body pozornosti sú sedadlo, ktoré musí byť pohodlné, pevná pracovná doska av dobrej výške a dostatok zásuviek na uloženie všetkého potrebného. Ďalšia vec: splnomocnite dieťa, aby tento kútik, ktorý je mu osobitne venovaný, zostal v stave, ktorý je príjemný pre vaše oči a pre jeho prácu.