Informácie

5 tipov na renováciu vašej kúpeľne pomocou špeciálnej hlinenej farby

5 tipov na renováciu vašej kúpeľne pomocou špeciálnej hlinenej farby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tip 1: Vyberte si správne produkty

Uisťujeme vás: dnes existuje toľko rôznych farieb, že je celkom možné pokryť všetky typy kúpeľňových obkladačiek ... dokonca aj mierne staromódny hlinený riad, veľmi tmavý a nasýtený vzormi! Naozaj, vďaka zakalené farby, aj tie najtmavšie dlaždice môžu mať nový vzhľad.

Najdôležitejšia vec je výber výrobkov. Naozaj si viete predstaviť, že nenájdeme žiadne farby prelakujte obklady v kúpeľni, ktorá je samostatnou časťou v tom zmysle, že podlieha striekajúcej vode, kondenzácii, vlhkosti, viac alebo menej stripovaniu výrobkov pre domácnosť ...

Pre obnova starých dlaždíc, je lepšie vyhnúť sa prvej cene a zvoliť špeciálnu farbu! V opačnom prípade sa farba môže rýchlo odlupovať. Takže sa rozhodnite pre špeciálnu farbu na dlaždice alebo farbu na kameniny, ktoré dokážu pokryť najtmavšie povrchy, a nie farby „všetky povrchy“ alebo „všetky podpery“, ktoré sú menej vhodné. Tiež si všimnite, že saténový alebo lesklý povrch bude vyzerať omnoho lepšie ako matný povrch, veľmi odlišný od „prírodného“ vzhľadu dlaždíc.

Tip 2: pripravte povrch, ktorý chcete natrieť

Majte na pamäti toto: prvá vec, ktorú musíte urobiť renovovať staré dlaždice sa neuplatňuje a kamenina vyššie ... ale začnite čistením povrchu, ktorý sa má natrieť! Postupujte takto:

 • Začnite odstraňovaním laku ručným brúsením alebo použitím elektrickej brúsky. Zabráni sa tým skĺznutiu farby na dlaždiciach ...
 • Ak sú vaše spoje dlaždíc silikónové, odstráňte ich, pretože sa na nich farba nezafixuje. Za týmto účelom ich orežte nožom a zoškrabte ich tak, aby vypadli. Po dokončení obrazov ich prebudíte.
 • Na čistenie podlahových alebo stenových dlaždíc nepotrebujete výrobky pre domácnosť. Rovnako ako v mnohých iných situáciách je vaším spojencom aj biely ocot. V postrekovači zmiešajte jeden objem octu s dvoma objemami horúcej vody, posypte steny a špongiu otrite stôp. Ak niektoré škvrny odolávajú, nalejte na špongiu trocha čistý ocot a trite. Ak ste si ich nechali, nezabudnite dôkladne vyčistiť spoje, aby ste dosiahli dokonalý povrch.

Po dokončení čistenia opláchnite a nechajte uschnúť. Všeobecne platí, že vaša kúpeľňa musí byť dobre vetraná, aby počas práce nebola mokrá. Inak sa farba na hrnčiarske výrobky nemusí zle prilepiť ...
 

Tip 3: vždy začnite s podkladom

Aj keď sa nemôžete dočkať, až zakryjete svoje staré kamene špeciálnou hlinenou farbou, budete musieť počkať trochu dlhšie! Pretože pred lakovaním musíte vždy začať s podsadou, ktorá je nevyhnutná na správne zavesenie povrchovej úpravy. Musí byť dokonale prispôsobená podložke, aby bola dobre vodotesná: vyhľadajte na hrnci slová „obklad“ alebo „kamenina“. Ak je vhodný, zvyčajne obsahuje tvrdidlo.

Na správne nanesenie podsady:

 • Nalejte primer do nádoby a dobre premiešajte, aby ste dosiahli homogénny výsledok. Začnite v „kritických bodoch“, ako sú konce a kĺby, pre ktoré budete používať povrchovú kefu.
 • Na zvyšok povrchu naneste farbu valčekom, dávajte pozor, aby ste ju nepreťažili (aby nedošlo k jej prehýbaniu). Válec niekoľkokrát preveďte na rovnakých miestach a prekrížte pohyby, aby ste správne natiahli farbu na celú plochu obkladu.
   

Tip č. 4: počas fázy maľovania buďte metodický!

Po zaschnutí podsady je čas ísť do fázy „maľovania“! Pokyny na aplikáciu sa môžu líšiť od jednej značky a typu kameniny do inej, takže postupujte presne podľa toho, čo je napísané na hrnci. V opačnom prípade je rada rovnaká ako pri podsade: začnite spojmi, uhlami, hranicami s kefou a potom natrite valčekom.

Ak maľujete kachľovú podlahu, buďte metodický: vždy začnite od spodnej časti vašej kúpeľne, to znamená od najvzdialenejšieho miesta od dverí. Pred vysávaním miestnosti počkajte najmenej 12 hodín, aby ste odstránili prach. Ak sú vaše dlaždice tmavé, nasaďte si ďalší deň ďalší kabát. Vo veľkej kúpeľni rozdeľte povrch na oblasti, aby ste maľovali v jednom kuse, aby ste zabránili nevzhľadným tvarovkám.

Podobne ako podklad by aj vaša prvá vrstva mala byť dokonale napnutá a vyhladená. Na tento účel použite stredne veľký jednovrstvový valec. Počas lakovania sledujte teplotu miestnosti. Nemalo by byť viac ako 20 stupňov: vypnite podlahové kúrenie a prípadne vykurovacie telesá, a to aj počas fázy sušenia! Nakoniec postupujte podľa pokynov týkajúcich sa prestávok medzi jednotlivými vrstvami.
 

Tip č. 5: starajte sa o povrchovú úpravu vašej maľby na dlaždiciach

Po nanesení špeciálnej hlinenej farby a jej úplnom vyschnutí nezabudnite znova odstrániť silikónové spoje všetkých dlaždíc, ak ste ich odstránili: nevyhnutné, aby ste zabránili úniku! Ak ste ich prelakovali a výsledok nie je podľa vašich predstáv, môžete si vďaka špeciálnemu maliarskemu peru pripevnenému na dlaždice dokonale vytvoriť klasickejší vzhľad. Naneste prvý náter podľa mriežky kĺbov, potom nechajte schnúť jednu hodinu a potom pokračujte do druhého náteru.

Je dobré vedieť : Pred opätovným použitím kúpeľne musíte nechať uplynúť 72 hodín. Takže si naplánujte rezervné riešenie na pranie, pretože čas schnutia je nevyhnutný! Po tejto renovácii sa vyhýbajte príliš drsným výrobkom pre domácnosť a iba drsnou stranou špongie votrite, ak je to potrebné, pretože to všetko v priebehu času ohrozuje váš špeciálny lak na dlaždice.Komentáre:

 1. Adin

  how to act in this case?

 2. Wyne

  Uvidím, tým viac s dobrou kvalitou

 3. Brentan

  Môžem odporučiť ísť na stránku s obrovským množstvom informácií o téme, ktoré vás zaujímajú.

 4. Guyon

  Je to pozoruhodné, veľmi užitočné informácie

 5. Manolo

  Which sentence...Napíšte správu